Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van értelme az apasági lemondó...

Van értelme az apasági lemondó nyilatkozatnak? Ha igen, mi?

Figyelt kérdés
2010. aug. 19. 17:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lemondó nyilatkozat?Nem hallottam ilyenről. Mi most csináltattuk meg a nyilatkozatot de azt mondták hogy ha egyszer elismeri az apa hogy márpedig ő az apa ezt nem lehet utána visszacsinálni. 35+5h km
2010. aug. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nincs elismerő nyilatkozat, csak azt akarom elkerülni, hogy a szülésem után ránk szálljon az exem. Most lenne még esélyem íratni vele egy ilyen papírt. De olyat is hallottam, hogy a lemondó nyilatkozat valójában nem fosztja meg őt a láthatási jogtól. De semmit sem tudok valójában erről a nyilatkozatról, csak annyit, hogy alkalmazzák. De mire?
2010. aug. 19. 17:35
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem tudom pontosan, de van egy tippem: rengeteg olyan ügy merülhet fel a baba és a te életedben, amihez mindkét szülő beleegyezése kell. (lakcímváltozás, külföldre utazás/költözés stb) Ha az apa lemond a gyerek feletti jogairól, szerintem ezekhez nem kell majd a beleegyezése.
2010. aug. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
De ha nincs nyilatkozat eleve akkor nincs miről lemondania
2010. aug. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nem veszi a nevére akkor semmilyen joga nincs, ha a nevére veszi akkor van..viszont ha kizárólagos gondviselőjének csak te vagy bejegyezve..és az apa nevén van akkor nem kavarhat be semmibe hivatalosan mindent tudsz a babádnak intézni az ő beleegyezése nélkül is.
2010. aug. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!