Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elváltunk, a közös házunkat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elváltunk, a közös házunkat aminek fele az enyém, hogyan lehet eladni, ha a férjem nem egyezik bele?

Figyelt kérdés
Mindketten benne lakunk. Mit lehet ilyenkor tenni? Hiába van papír róla hogy fele az enyém ő nem akarja eladni, sőt zárcserével fenyegetőzik.
2008. okt. 9. 10:54
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Sajnos sehogy,csak ha beleegyezik.Ha csak haszonélvezete lenne nem tulajdonjoga akkor is kell a beleegyezése.Ismerősöm 10 évig nevelte albérletekben a három gyerekét,mert a férje kitolásból nem egyezett bele a hatalmas házuk eladásába.Végül halálra itta magát és a felnőlt gyerekei látták hasznát.
2008. okt. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Én ebben a hhelyzetben azt tudomneked tanácsolni,h ne hagyd elmérgesedni kettőtök kapcsolatát.Tudom nagyon nehéz,de legyél te az okosabb,és nyeld le a ékát.ebben a törékeny helyzetben még sok közös döntést kell meghoznotok,és nagyon megnehezíthetitek egymás életét.Biztos mind a ketten szeretnétek túlesni rajta,és újrakezdeni az életeteket.Szóval szerintem hagyd egyenlőre ezt az adjuk el hamar a lakást témát és próbáld meg megvárni amíg kicsit lenyugszik a helyzet,és lehet hogy Ő ajálnja majd fel./az én férjem végül elköltözött magától,még csomagolni is segítettem neki./
2008. okt. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Kérjed a bíróságon a közös tulajdon megszűntetését!
2008. okt. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
A váláskor kellett volna kérni a biróságon,hogy árvereztesse el a biróság.Bár nem tudom igy utolag lehete hogy elváltál töle!
2008. okt. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%
Na ezt most nem vágom,ha a közös tulajdon megszűntetésével lehet eladni a lakást,akkor miért kellett lepontozni?
2008. okt. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen még egy(?) bírósági tárgyalás elé néztek, ha a kedves férjed ennyire kompromisszum képes ember. Jól írták előttem, először meg kell szüntetni a közös tulajdont, de ez csak egy formális dolog. Utána az ingatlant fel kell értékelni (a felperes megelőlegezett költsége) Újra menni a bíróságra, és kérni az ingatlan árverezését. Férjedet természetesen elővásárlási jog illeti meg ebben a jogügyletben, magyarul meg veheti a Te feledet, de csak az értékbecslésben szereplő összeg 50%-ért. És most jön a hab: ha nem kíván élni elővásárlási jogával, és kevesebbért kel el az ingatlan az árverésen, Téged (mint felperest) akkor is megillet az értékbecslésben feltüntetett összeg 50%-a!!! Ő kap jóval kevesebbet. Ha nem volt érthető, küldj privit, ha igen, akkor örülök. Sok sikert!:)
2008. okt. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a segítséget! Az utolsó válaszadónak Üzenem: Külön köszönet és persze, hogy értem és el is intézem így, mert ez így tiszta, arra meg várhatnék, hogy magától egyezzen bele az eladásba. Pedig ha menne normálisan, akkor mindketten jobban jönnénk ki belőle.
2008. okt. 9. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!