Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » El tudom-e árvereztetni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

El tudom-e árvereztetni a közös tulajdonban lévő házunkat ha a volt nejem ott él a kislányunkkal?

Figyelt kérdés
Nem tud kifizetni engem,és én nem akarom a jelenlegi hitelt tovább fizetni mivel csak ő használja a házat.Hogyan tudom a pénzem visszakapni amit belefektettem ebbe az ingatlanba?
2010. ápr. 15. 22:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
bíróságon kérvényezd a közös tulajdon megszüntetését, ha a feleséged nem fizet ki vagy nem megy bele az eladásba...de ha árverezés lesz, akkor keveset fogtok kapni érte
2010. ápr. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

te talalj vevöt ra privatul es ne arverezd a hazat.

felet se kapod meg az erteknek az arveresen

2010. ápr. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Mielőtt a kislányodat az utcára tennéd próbáljatok valami más megoldást keresni.Pl próbáljátok meg eladni a házat aztán abból vissza fizetitek a hitelt és a maradékot szétosztjátok,úgy a volt feleségednek is könnyebb lesz a gyerekkel valami tetőt intézniük a fejük fölé. Egyébként ha nem fizeted a hitelt akkor el fogják árverezni a házat mert a bank nem fogja hagyni a pénzét.

2010. ápr. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De abban nincs köszönet. Rengeteg plusz költség rakódik rá, nem fognak kp-t látni a végén. Más megoldás kell!
2010. ápr. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A pontos válasz attól függ, hogy az édesanyát feljogosította-e a bíróság a kizárólagos lakáshasználatra, vagy sem. Ha igen, akkor a következő lehetőségeid vannak:

1. Kéred a közös tulajdon megszüntetését úgy, hogy magadhoz váltod a másik 1/2 hányadot. A lakott értéken történő vásárlást jó befektetésnek tekinted addig is, amíg a gyermekek felnőnek, és kérheted a feleséged lakáshasználatának a megszüntetését.

2. Kéred a közös tulajdon megszüntetését úgy, hogy a feleséged váltsa magához a te 1/2 hányadodat. A lakott érték miatti veszteséget leírod annak fejében, hogy már most készpénzhez jutsz.

3. Kéred a közös tulajdon megszüntetését árveréssel.

4. Nem kéred a közös tulajdon megszüntetését, ezt elteszed olyan időkre, amikor már nem lakott értéken kell számolni. Ez esetben most nem kapsz pénzt, de a tulajdonod piaci értéken megmarad


Ha még nincs feljogosítva a kizárólagos lakáshasználatra, vagy közös a használat, akkor nincs ilyen akadálya az árverésnek. Persze mire elér oda folyamat, hogy akkor árverés, addigra már lehet, hogy lesz döntés a lakáshasználatról.

2010. ápr. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Rainmaker ***** válasza:
Te az utcára akarod tenni a lányodat? Vagy van hova menniük? Hmmmm... Nem tudom, mi lehet a háttérben, de én akkor se tennék ilyet, ha... hmmm... ha... Nem, soha nem tennék ilyet... Fizetsz gyerektartást is, vagy csak a lakás részleteit?
2010. ápr. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Megértelek azért ne mondjuk hogy a vállás után az apának kell utcára vagy drága albérletbe menni.

Le kell ülni és higatan átbeszélni a dolgokat, mond meg hogy vagy eladjátok a házat és felesben osztoztok a pénből pedig újéletet kezdhetek, vagy elárverezik és anyagilag csúnyán ráfáztok és a gyerek járna a legrosszabúl. Beszélj egy ingatlanossal akkor kiderűl mennyi juttna fejenként, ha hallja hogy mondjuk 5 milliót kézhez kap ő is nyiltabb lesz a dologra.

2010. ápr. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat.A gyerektartásom 15000-,plusz a hitel felét fizetem,de mivel a hitelünk jóval többre emelkedett mint 4 éve amikor felvettük így tényleg pénzkidobásnak tartom ezt a dolgot részemről,a kislányt szeretem nagyon,ő a legfontosabb,de ha az anyja nem is tudna hova menni vele a kislány jöhetne hozzám.Csak mérges vagyok mert amit 5 év alatt gyűjtögettem tisztességgel az benne van a házban,neki nem volt semmije,és nevet a dolgon mert neki ez így jó.Amikor szóba hozom,hogy esetleg fizessen engem ki akkor jön az,hogy"nem tudok,majd visszafizetem azt a 15000-et amit gyerektartásra megítélt a bíróság",és ezt több éven keresztül,de én egyben szeretném a pénzemet látni fizesse csak azt a havi 15000-et valamelyik banknak,és úgy gondolom így lenne korrekt,s csinálna a házzal amit akar én meg tudok tovább lépni.Ha említem az árverést akkor jön a sírás meg a zsarolás a kislánnyal,hogy nem tud vele hova menni,meg nem adja ide,egyébként ahogy én elvagyok albérletben úgy ő is meg tudja oldani szerintem.
2010. ápr. 18. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!