Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A kisfiam a láthatások előtt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A kisfiam a láthatások előtt napokig sír, hogy nem akar menni, mert nem érzi jól magát. Fizikailag nem bántja az apja, de állítása szerint mindent ráerőltet ő meg nem mer nemet mondani neki, mert fél, hogy az apukája megharagszik rá. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ragaszkodik az apjához, és viszonylag jó hangulatban jön haza, de mindig azt mondja félig érezte jól magát és már vágyott haza. Sajnos az apuka még mindig úgy érzi a válás után is a tulajdonai vagyunk, mint azelőtt és sokszor órákkal a megbeszélt idő után jön, vagy hamarabb....vagy amikor kedve van. Mindent a gyerekkel beszél meg és utána kérdez meg engem, pedig a kisfiam még csak 8 éves. Hiába beszélek az apjával mindig azt mondja tönkreteszem lelkileg a gyereket es csak ő foglalkozik vele, én meg csak magammal.
2017. febr. 5. 14:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Miket "erőltet rá" ?
2017. febr. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Le kellene ülni az apával beszélni, elmondani, mi a helyzet, mit csinál rosszul, továbbá azt is megemlíteni, hogy a kisfia kezdi nyűgnek érezni a látogatásokat. Ha szereti a gyerekét, akkor változtatni fog a hozzáállásán, ha nem, akkor meg gondolom, tudod mi a teendő.
2017. febr. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: azt erőlteti, hogy hívjon fel és mondja azt, hogy még maradni akar.

Második válaszoló: sajnos az apuka homokba dugja a fejét és "foglalkozzak a saját tyúkszaros életemmel és a gyereket nézzem, mert én csak tiltom tőle" mondattal lezázta a beszélgetést"


Sajnos a láthatásokról folyon késik, mert ő messze lakik címmel két-három órát várat, vagy éppen azzal nyaggat, hogy vegyem ki suliból a gyereket penteken vagy hetfön, mert ő akkor jönne.


Egy párszor engedtem hogy maradjon a gyerek vagy maskor menjen, de azóta úgy érzi ő diktál és ahogy fogalmazott a közös megegyezés semmi; csak iránymutatás.

2017. febr. 5. 15:04
 4/13 anonim ***** válasza:

Márpedig ha nem akar menni a gyerek,ne engedd! Mond meg apukának,bíróságra is viheti az ügyet,de lelkinyomorékot ne csináljatok már egy gyerekből! Pszichológus majd megállapítja,milyen terrorba tartja az apa!

Láthatás kizárólag amit megállapítottak,főleg ha ilyen az apuka!

2017. febr. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
28%

Utolsonak.

Vagy a kedves anyuka nevelei az apa ellen, es ezert lesz lelki nyomorek a gyerkbol.....

2017. febr. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Csurmi ***** válasza:
4es: ez marhasag. Aki a biroi dontest elkezdi semmibe venni az gyorsan a rovidebbet huzza. Nem kell erre biztatni senkit.
2017. febr. 6. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Meg kéne próbálni a gyerekre bízni a dolgot. Ha ő menni akar vigye haza, ha maradni akar, akkor had maradjon. Az kéne irányadó legyen, hogy a gyerek mit szeretne, nem pedig az, hogy mit mond a bíróság. A férjednek is ugyan ezt mondanám, ha ő írta volna ki a kérdést.
2017. febr. 6. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

6-os: Ha a Te gyereked nem akarna menni,Te akkor is küldenéd,mert ott van a bírósági döntésben,hogy x időt apával kell tölteni? Érdekes!

Én biztos nem kényszeríteném,hanem segítséget kérnék annak a megállapítására,hogy jót teszünk e egy gyereknek,ha mindig tartjuk a szabályokat,az Ő akaratán kívül! Oka van annak,ha egy gyerek retteg már előre!!!

Ez az ellene nevelés meg tök hülyeség,ha a gyerek ragaszkodik,mondhatsz Te bármit...

2017. febr. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
9%
Marpedig siman lehet az apa ellen nevelni egy gyereket, sajat peldam is van ismerosoktol is hallottam mar. Ha nagyon szeretned tudok torteneteket is meselni.
2017. febr. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Csurmi ***** válasza:

1: Nem, nem adnám oda ha az apa olyan akinek nem lehet odaadni. Ezt is teszem - de bíróságon intézem. Van olyan aki nem tudta elintézni - és most külföldön illegalitásban él - csak ezért. Én megértem mint anya - én is ezt tenném. Ezért fontos hatóságilag elérni még mielőtt idáig fajul a helyzet.

2: Egy anya is nevelheti az apa ellen - és akkor is félne a gyerek kimenni. Itt tényleg az egyedi esetet kell vizsgálni hogy itt pontosan mi van.

2017. febr. 7. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!