Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válóper során a minimálbérre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válóper során a minimálbérre bejelentett szülő be szokta vallani a feketén szerzett jövedelmét is?

Figyelt kérdés
Milyen következményekkel jár, ha bejelenti, illetve ha elhallgatja? És ha a másik fél jelenti be róla?

2017. febr. 19. 20:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Bármi legyen, szopacs :D
2017. febr. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Melyik barom jelentené be a bíróság előtt, hogy feketén van jövedelme? Ami törvénytelen? Ne légy már hülye. Ilyet nem szoktak. Maximum az képzelhető el, hogy rendes lesz és a minimálbér alapján megállapított gyerektartás mellett fizet még pluszban.


A másik fél pedig csak úgy tudja bejelenteni, hogy van fekete jövedelem, ha bizonyítéka is van. Csak bemondásra nem hisz el semmit a bíróság.

2017. febr. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Másik fél bejelenti? Fekete munkát hitelesen bizonyítani, elég nehéz. Én beperelném rágalmazásért, aki rólam, becsületes állampolgárról ilyet állít.
2017. febr. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A per lényege, hogy kontradiktórius eljárás, azaz a felek ellentmondanak egymásnak, közöttük nézeteltérés van. Mindkét félnek az az érdeke, hogy a lehető legjobban jöjjön ki ebből. Ergo logikusan kikövetkeztethető, hogy a minimálbérre bejelentett szülő nem "szokta" vállalni a nem adózott bevételét, ami ugye magában is szabálysértés/bűncselekmény.

A másik fél semmit nem tehet, max. a gazdálkodó szervezetet jelentheti fel a NAV-nál, ahol a másik fél dolgozik. Az adóhatóság magánszemély ellen csak önfeljelentés és vagyon elleni bűncselekmény miatt folyatott rendőrségi ügy kapcsán kezd vizsgálatba.

2017. febr. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nos, az van velünk, hogy közös megegyezéssel válunk és meg is egyeztünk egy 100 ezres tartásdíjban, de ennél egyébként jóval többet fizetek, csak beírtunk valamit a közös megegyezésbe. Jóban vagyunk, anyagi követelés, vita nincs egymás felé. A gyerekeket közösen neveljük.


A túlbuzgó bírónő már az első forduló alatt is értetlenkedett a tartásdíj összegén, mivel elég magas a jövedelmem (1 millió felett). A második fordulóra meg bekérte a hivatalos jövedelemigazolásokat, ami még csúnyábbá teszi az arányokat, mivel szülőtársamat a munkáltatója minimálbérre jelentette be, ráadásul csak 6 órában.


Van olyan, hogy a felek békésen megegyeznek, az önjelőlt igazságosztó bírónő meg önkényesen bemond egy sokkal magasabb tartásdíjat?

2017. febr. 19. 22:17
 6/7 anonim ***** válasza:
szerintem a bíró azt mond amit jónak lát. Az egy másik kérdés, hogyha közösen megegyeztek, akkor ti meg azt csináltok amit akartok. Úgy tudom hogy ha ilyenkor bevallja az adózatlan jövedelmét, annak semmi következménye nincs, nem fogja a bíróság az adóhivatalnak jelenteni. Azt nem tudom, hogy nem is szabad nekik, vagy csak nem szokás. De nem is kell közölnöd hogy az most pontosan honnan van. Kaphatnád az extra pénzt a szüleidtől is, vagy osztalékként, vagy külföldről vagy akármi.
2017. febr. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azt az infót szereztem közben, hogy ha egyezseggel mennek a felek a tárgyalásra akkor azt a bíró nem bírálhatja felül.
2017. febr. 20. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!