Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válóper esetén ha nincs közös...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válóper esetén ha nincs közös megegyezés milyen tanúkat szokás behívni a tárgyalásokra?

Figyelt kérdés
Férjemmel a válása mellett döntöttünk, mert titokban másik párkapcsolatot kezdtem házasságunk alatt . Magát a válást ő is akarja, de nagyon elmérgesedett köztünk a viszony, így nem tudunk megegyezni. Az ügyvédem szerint ilyenkor tanúkat is be lehet idézni a tárgyalásra. Ilyenkor milyen tanúkat szokás behívni? Megnevesítheti férjem azt a férfit akivel kapcsolatot alakítottam ki mellette és akkor őt is behívhatják tanúskodni? Vagy a bíróság eddig azért nem megy el?
2017. márc. 17. 10:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a per a vagyonmegosztásról szól. Hogy te kivel kefélsz, az irreleváns.
2017. márc. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nålunk majdnem sor került erre, hogy a fėrjem szeretőjėt beidėztessük.Ő csalt meg, mikor råjöttem, megvert, a bīrôsågon meg neki állt feljebb.Az ügyvėdem azt mondta, hogy akkor kėrjük a tėnyfeltåråsos vålåst.Azt már nem akarta, hogy a macåját beidėzzėk.
2017. márc. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
43%

A alashoz ne kell teni gyanus nincs bizonyítás. Ha z egyik fel válni akar akkor kimondják a válást. Tk mindegy ki es miért akar válni.

A vagyonmegosztashoz es gyermekelhelyezeshz meg olyan tanut lehet idézni aki releváns egy bizonyias során!

2017. márc. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Magyar jogban nem számít ki kit csalt meg. Szép is lenne, Jó hogy nem büntetőjogi kategória a megcsalás.
2017. márc. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem, hogy nincs ilyen, nyilván a vagyonmegosztáson és a gyerektartás összegén megy köztünk a cirkusz, és ennek apropóján dobta be a férjem, hogy majd a szeretőm is megnevezi a tanúk között. De gyerektartás összege és közös vagyon esetében mégis milyen tanúkat lehetne behívni?
2017. márc. 22. 14:28
 6/6 anonim ***** válasza:

Gyerektartás összegének megállapításához, általában nem kell tanú. Igazolnod kell a kereseted, a gyermekre fordítandó szükséges és indokolt kiadásokat. Habár már az új ptk nem ismeri a százalékos tartásdíjat, de a bírói gyakorlat azt mutatja, hogy a tartásra kötelezett (elmúlt egy éves) átlagos havi jövedelmének 15-20%-ában állapítják meg a tartásdíj összegét. Ha a gyermeknek speciális szükségletei vannak (pl. allergia, speciális ellátás, gyógyszerek, stb.), akkor 25%, de csak indokolt esetben. Szóval a gyermektartáshoz nem kell tanú, ezt a bíróságnak hivatalból meg kell állapítania, ha nem sikerült megegyeznetek.


Általában az ember a saját állításaid igazolása, megerősítése végett idéztet tanúkat. Szerintem nettó baromság, amit az exed akar, hogy őmellette tanúskodjon a mostani párod?!

Vagyonjogi esetekben általában kiket szoktak tanúkat idézni: szülőket, tesókat, diétás nővért, stb. Lényeg, hogy érdemben tudjanak nyilatkozni arról, hogy mikor vettétek a szekrényt, kinek a lakása, honnan volt rá pénzetek, stb.

Érdemes megegyezni, mert egy a vagyonjogi per alapjáraton 3-5 évig szokott tartani.

2017. ápr. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!