Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan zajlik az alábbi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan zajlik az alábbi helyzetben a válás (maga az eljárás)?

Figyelt kérdés

Férjemmel közös megegyezéssel válunk. Ő már Dunántúlra költözött, bíróságra leadta a távolmaradási nyilatkozatát, melyben megerősíti a közös akaratnyilvánítást, valamint távolmaradását megindokolja. Így egyedül fogok menni 05.31-én a tárgyalásra.


Én vagyok a felperes, az idézésen, amit kaptam rajta van, hogy "alperes távolmaradása esetén felperes kérésére az ügyben tárgyalnak". Tehát tárgyalni fognak.


Csak kíváncsi vagyok, hogy valaki volt-e már ilyen helyzetben, és hogyan zajlott így "egyedül" maga a válóperes eljárás.



2016. máj. 5. 10:04
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja igen, közös gyermek nincs, valamint a járulékos kérdésekben megegyezésre jutottunk (NEM haragban válunk).
2016. máj. 5. 10:05
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha mindenben megeyeztetek es az egyezseg a biro elott lesz es tavolmaradhat. Akkor ha nincs hiany az egyezsegben, akkor a biro elmondja a kotelezo szoveget. Teged megkerdez ha meg meg kell. Felolvassa amiben megallapodtatok. Aztan iteletet mond...de ugyis ott mindent elmond. Ne izgulj itt foloslegesen. Nekem az ugyved regen azt mondta, olyan nincs hogyha valaki el akar valni a masik nem akkor nem fog tudni elvalni :-), szoval attol hogy nincs ott a lassan exferjed teged elvalasztanak.

Orulj hogy nem lesz ott.

2016. máj. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Igen, örülök, hogy nem lesz ott :)
2016. máj. 10. 07:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!