Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A 18 éves fiunk úgy döntött,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A 18 éves fiunk úgy döntött, hogy elköltözik. Azóta ideiglenesen hozzám van bejelentve. Neki fizetem a gyerektartás összegét, és a családi pótlékot is átutalom neki. A kérdés. A másik gyerek után - kiskorú - továbbra is fizetnem kell?

Figyelt kérdés
Nem fizetek azóta a másik gyerek után. Nem azt kérem, hogy jóváhagyjátok, csak nem akarok bajba kerülni. Köszönöm
2015. jún. 1. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

az összeg felét utald el neki, a másik fele meg továbbra is a kisebb után jár

szerintem így logikus

2015. jún. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Javítom. Természetesen csak azt a részt fizetem neki, ami neki jár(t) (a teljes összeg 50%-át)
2015. jún. 1. 12:45
 3/6 anonim ***** válasza:

ja értem, úgy más

akkor a másik gyerek után fizetni kell ugyanúgy és lényegében csak annyi változik, hogy a pénzt kettéosztod és két felé utalod

2015. jún. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A másik gyerek mit kap, ha mindent a nagynak fizetsz? Vagy úgy érted, hogy a nagy után járó összeget egyből neki utalod? A nagy akkor most teljesen külön él, csak hozzád van bejelentve?
2015. jún. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, csak hozzám van bejelentve ideiglenesen.
2015. jún. 5. 06:59
 6/6 anonim ***** válasza:

a kiskorú után persze hogy kel fizetni az elmarat hónapokért perelhet nyilván fog is,

a nagy is akor kaphatja meg ha ő hivatalosan elintézi a rokontartást különben a másik szülönek járna ha nem jutt el hozzá perelhet függetlenül attól hogy te a gyereknek adtad mert hivatalosan a másik szülő az eltartó,

a csp is hivatalosan kérnije kel a nagykorunak igazából amúgynem értem neked ahoz mi közöd

2015. jún. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!