Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Név visszavétele és válás -...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Név visszavétele és válás - mennyi ideig tartanak?

Figyelt kérdés

Annak idején felvettem a férjem nevét. A válást egyelőre még nem tudom, mikor indítjuk el, de addig is szeretném visszavenni a nevem. Úgy tudom, a területi anyakönyvi hivatalba kell mennem, és ott kérvényezni a névváltoztatást valamennyi illeték fejében.

Aki átesett már ezen, elmesélné, mennyibe került és milyen hamar volt meg a procedúra?

És ha mindenben megegyezünk, a válás milyen hamar zajlódhat le? Hány tárgyalásra lesz szükség? A válóper beadása után mennyi idővel szokták az első tárgyalást megtartani? Gyerek nincs.

Válaszaitokat előre is köszönöm!


2017. aug. 26. 15:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
12%

Ezért vannak oda a nők, hogy felvegyék a pasi nevét?????

Jól mondta a párom, ő nem veszi fel, váláskor egyel kevesebb gond.

2017. aug. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

1. Minek válaszolsz, ha csak ennyi telik tőled?

Értelmes válaszokat továbbra is szívesen fogadok. Köszönöm.

2017. aug. 26. 15:53
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Bemész az anyakönyvi hivatalba, viszel magaddal 3000 Ft-os illetékbélyeget és a házassági anyakönyvi kivonatodat, majd kérsz egy sorszámot házassági név megváltoztatására. Amikor sorra kerülsz elmondod mit szeretnél és kb. 10 perc múlva megkapod az új házassági anyakönyvi kivonatot, amiben már az új neved lesz. Ezzel mehetsz kicserélni az okmányaidat. A válást nem tudom.
2017. aug. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Névváltoztatásról: először elmész az anyakönyvi hivatalba, ahol mindent elmondanak. A postán kell befizetned a 10 ezer forintot (illetékbélyeg). Kb. 1 hónap múlva (de lehet kicsit hosszabb idő is) jön meg a határozat. Utána cserélheted le az igazolványaidat.

A válással kapcsolatban sajnos nem tudok segíteni.

2017. aug. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
3 eFt az illeték és azonnal megcsinálják. Most szerdán változtattam én is.
2017. aug. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Meg egyébként is, milyen határozatról beszélsz?
2017. aug. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Bocsánat, nem tudtam, hogy ilyen esetben máshogy működik. Én csak simán megváltoztattam pár éve a nevemet, nem gondoltam, hogy a házassági névnél máshogy van, ráadásul sok nőismerősöm ezzel magyarázta, hogy nem vette vissza a leánykori nevét válás után, hogy "drága". :D Tehát akkor ez is kamu.


Sajnálom kérdező, hogy rossz választ adtam.

2017. aug. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Azért elég drága, mert az összes okmányt ki kell cserélni és mindenhol átiratni.
2017. aug. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Válás: ha nincs közös vagyon és/vagy gyerek, akkor 1 ülés után elválasztanak. Lassan kezdődik az ítélkezési időszak, szerintem 1 hónap múlva kapod az idézést, ha most beadod.

Névváltoztatás: az anyakönyvi hivatalban intéztem, pont 1 hónapra rá jött meg a hivatalos irat a változásról, utána cseréltem le minden iratomat.

2017. aug. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9-es, te házassági nevet változtattál új házassági névre? Nekem ott a helyszínen azonnal adták az új anyakönyvi kivonatot.
2017. aug. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!