Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ti hogyan lendültetek túl az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogyan lendültetek túl az exeteken válás után? Hogy kezdjek új életet, ha úgy érzem, hogy valahol tudat alatt még mindig szeretem?

Figyelt kérdés

2,5 évnyi házasság után elváltunk a felségemmel. Nem volt könnyű a válásunk, jogilag (mire kimondták a válást) körülbelül ugyanannyi ideig tartott, mint az egész házasságunk.:(

Házasságunk alatt született egy gyönyörű kislányunk, aki most 4,5 éves - sajnos keveset láthatom, de teljesen odavagyok érte. Tulajdonképpen, ő tartja bennem a lelket még most is. Ugyanakkor, kislányom édesanyjával nagyon hideg a kapcsolatunk - mondhatni formális.


Most, elvileg minden adott az "új élet" kezdéshez, független vagyok, mégis úgy érzem, hogy nem megy - talán még most is szeretem a volt feleségemet... Nem "merek" új kapcsolatot kezdeni, mert tudat alatt még mindig bennem van, hogy valamikor tettem a volt feleségemnek egy fogadalmat, hogy kitartok majd mellette... Rohadt egy dolog ez, mert ennyi bántást és alaptalan rágalmat, mint amit a válóper során kaptam tőle, egész eddigi életemben nem kaptam senkitől, csak a volt feleségemtől...


Nagyon disszonáns, mondjátok nyugodtan, hogy mekkora gyökér vagyok... Tudom, hogy a volt feleségemmel valószínűleg nem lesz "normális" kapcsolatom, de még most is úgy érzem, mi egymásnak voltunk teremtve. :(


Szerintetek, hogyan tovább?


35/f



#válás #pedig szerettem őt
2017. aug. 19. 23:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hol vannak ilyen férfiak?Hogy én nem tudtam egy ilyet kifogni? A volt férjem végigröhögte a 2.tárgyalást, én meg ott ültem összetörve, megcsalva.

Nem tudtok leülni, megbeszélni? Helyrehozni?

Ha nem megy, akkor gondolj a szemét dolgaira, aztán az idő segít felejteni.Sportolj, szervezz programokat barátokkal,tereld a gondolataidat.

2017. aug. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommented, de sajnos ezt nem lehet már helyrehozni, pedig nagyon jó lenne. :(

Azt hittem eddig is, hogy az idő majd segít, de egyelőre nem látom ezt a jótékony hatást. 3,5 éve költözött el, de nem lett jobb... Mindemellett ott vannak a szemét dolgok, amit Te is mondasz, de még mindig őt szeretném. Hiába: azt szeretném, aki fájdalmat okoz nekem, mert úgy érzem, ő életem szerelme... Nem keresek barátokat/sportolást sem, csak a szép emlékekben élek.


Sajnálom, hogy kinevetett Téged a tárgyalásotokon az exed azután, hogy megcsalt :(((

2017. aug. 20. 01:01
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóan vagyok mint te, csak a női oldalról. Ő bántott meg, éli világát és mégis újrakezdeném vele, ha akarná. Közben meg gyűlölöm is. Nem tudok kiigazodni magamon.

A gyerek miatt én sem merek új kapcsolatba kezdeni, míg ő elvan az épp aktuálissal.

Nálatok mi volt a gond?

2017. aug. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Háát tudod, az a legnagyobb baj, hogy a mai napig nem tudom pontosan a konkrét okát, hogy miért hagyott el. :( Csak találgatni tudok, mert nem volt hajlandó megbeszélni sem. Így meg nehéz továbblépni, mert nem tudtam levonni a "tanulságot", hogy mi az, amit biztosan ne kövessek el legközelebb, mire figyeljek még jobban, ... lezáratlan az egész, ezért valahol belül még mindig gyászolom a házasságunkat valószínűleg - én komolyan gondoltam annak idején. :(


Az anyósommal nem igazán jöttem ki, de vele senki sem tud kijönni a lányain kívül. Addig nem is volt komolyabb konfliktus, amíg nem született meg a pici lányunk. Ekkor közöltem a volt feleségemmel, hogy nem fogom tűrni, hogy beavatkozzon az anyós az életünkbe, mindenbe beleszólt. Ezt követően az ex-anyósom addig-addig hergelte a hátam mögött ellenem a volt feleségemet, amíg végleg elköltözött, és beadta a keresetet. :( Küzdöttem én is, de nem sok eredménnyel, és utólag úgy tűnik, a visszájára sültek el a próbálkozásaim.

Persze az is kellett hozzá, hogy a volt feleségem nagyon befolyásolható a volt anyósom által, teljesen a hatása alatt van, szerintem fél(t) is tőle.


Sajnálom, hogy így alakult Nektek is. :( Ha jól értem, megcsalt Téged, és még neki nem tetszett az ügy? A volt férjed gyakran látogatja a gyerkőcöt?

2017. aug. 20. 15:45
 5/10 anonim ***** válasza:

"ennyi bántást és alaptalan rágalmat, mint amit a válóper során kaptam tőle, egész eddigi életemben nem kaptam senkitől"


Azért azt nem kellett volna hagynod, hogy alaptalanul rágalmazzon. Az ügyvédednek meg kellett volna tennie a jogi lépéseket ezügyben is. Az én exem ellen rágalmazási per is indult, ami azóta is tart. Annyi értelme volt, hogy azóta legalább felhagyott az alaptalan rágalmazásaival.

2017. aug. 21. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Jujj de rossz helyzet! Én is hasonlóban vagyok.

Már olyan szempontból, hogy a rengeteg igazságtalanság, lelki zsarolás, lelkileg kínzó kapcsolat után 2 évvel valamiért még mindig azt érzem hogy ő hozzám tartozik, ezért senki másra nem tudok ránézni sem.

Igaz, mi úgy szakítottunk (7 év után) hogy nem volt harag, gyűlölködés köztünk. Azóta is normálisan tudunk egymással beszélni, a gyerekünkkel kapcsolatos dolgokat közösen visszük.

Lehet hogy az a baj, hogy kiesett egy "gyűlöllek te szemét" fázis? Akkor talán el tudtam volna engedni?

Nem tudom. De itt vagyok 40 évesen, telik az idő, hiányzik egy őszinte kapcsolat, egyre rosszabb egyedül, de nem tudok nyitni más felé. Ha az utcán úgy néz rám egy nő, leginkább csak az jut eszembe hogy "mi a f..t bámulsz rajtam?".

Épp a minap vásároltam, a polcon megláttam azt az édességet amit imádott, aztán a tusfürdőt amit mindig használt. Azonnal elkezdett szorongatni a torkom, menekültem kifelé.

Utána el is gondolkodtam hogy 2 év után hogy lehet hogy ott tartok mint ahol más emberek szakítás után 2 héttel?

és mikor lesz ennek vége?

Ahogy mondod, ugyanaz az érzés van bennem mai napig, hogy mi még mindig össze kellene tartozzunk, egymásnak voltunk teremtve. Valami oldhatatlan kötés van részemről. És ez rossz, nagyon rossz!

2017. aug. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves #6-os, pontosan ismerem, miről beszélsz... ha meglátom a boltban a kedvenc csokiját, szól a rádióban a kedvenc zenéje, vagy valakinél megérzem a kedvenc testápolója illatát, vagy eszembe jut egy közös viccünk, stb.


Az szerintem nagyon jó, ha "barátként" tudtatok elválni egymástól és még most is együtt tudtok működni, nálam sajna nem ez a helyzet - és hát nem rajtam múlik...


Tudod, nekem volt ilyen "gyűlöllek Te szemét" fázis, mégsem lett jobb, mert részemről, az Ő irányába nem tud egy ilyen tudatos elnyomó érzés tartós lenni.


Tudod mi az igazságtalan a tudatalattim részéről: az, hogy még most is gyakran (pl. tegnap is :)) álmodom vele (3,5 éve hagyott el). Álmomban persze meg tudjuk beszélni a történteket, és ki is békülünk.:(


Tök szívás, hogy a tudatalattim már a szimbolizmussal sem szórakozik, és nem csomagolja be a mondanivalót valami másba. :)

2017. aug. 22. 22:15
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi is elvaltunk. 3 közös gyerekünk van, a legkisebb 1,5 éves.

Fél éve élünk külön, tart a gyerekelhelyezesi per. Borzalmas dolgokat mond rám a bíróságon, de tudom, hogy ez csak az ügyvédje rafineriaja, ez nem ő.

Fél év alatt se neki, se nekem nem volt senki. Bár anyagilag próbált megszorongatni, nem sikerült neki.

Mégis ha találkozunk úgy, hogy mások nincsenek ott, átölel, puszil, kedves, gondoskodó...

Ez a fel ev elég volt ahhoz, hogy rajojjek, bármennyi hibája is van, szeretem őt és ő is engem. Ezért én tettem egy óriási lépést és felajánlottam, vessünk véget a pernek, kezdjük elölről a közös életünket. Egy percet se gondolkodott, igent mondott. Hétvégén költözés.

Szóval bárki azt hiszi, nincs remény, de van, csak meg kell próbálni és meg kell bocsátani. Nem minden kapcsolat zökkenőmentes. Nekem ez jutott.

Küzdelem, vagy egy életen át tartó fájdalom. Én a küzdelmet választottam, pedig a családom és barátok total bolondnak néznek.

2017. aug. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kedves #8-as: jó ilyet olvasni, hogy megpróbáljátok újra. :) Kívánom, hogy ténylegesen rendeződjön a helyzetetek! :) ;)
2017. aug. 23. 20:21
 10/10 anonim ***** válasza:

Jajj de jó ilyet olvasni! Hogy a legnagyobb sz..rból képesek voltatok közös akarattal visszafordulni!


6-os vagyok, én is megpróbáltam ugyanezt. Közel egy évig mindent beleadva próbáltam újra építeni a kapcsolatunkat, de nekünk nem sikerült. Érdekes. Nem volt per, még csak harag sem volt köztünk mikor szakítottunk, mégsem ment. Nem volt annyira közös és egy az akarat.


De nagyon örülök hogy van olyan amikor ez sikerül! Gratulálok, csak ügyesen!

Azt viszont én is megtanultam az 1 év próbálkozásom alatt, hogy hogyan kell lesz..rni mások véleményét. Mert nem az számít, nem másnak, mások véleményének kell megfelelni, csak és kizárolag a magadénak, magatokénak.

Rám is rossz szemmel nézett mindenki hogy újra megpróbáltam. Néha dühítő, néha vicces volt az emberek reakciója. Mintha az ő életükre bármilyen hatással lenne hogy én mit teszek, mit, kivel próbálkozok...

2017. aug. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!