Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Fizessek neki? Jól gondolja?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fizessek neki? Jól gondolja?

Figyelt kérdés

Elvaltunk, de szeretjük egymást. Nem tudunk elszakadni egymástól.

Valaskor volt vagyon megosztás. Mivel otthagytam a fele házat, ő adott cserébe egy 1 szobás lakást és 2m Ft kp-t. A lakás korábban ki volt adva, az az ő bevétele volt, havi 80e Ft. Mivel nem volt pénze, a 2m Ft-ot felvette hitelbe.

A gyerekek miatt is úgy döntöttünk, próbáljuk meg újra együtt.

1 hete visszkoltoztem a gyerekekkel. Ma kellett a sulit befizetni, 300e Ft, de mivel nem volt pénze, én álltam az egész költséget.

Este megkérdeztem, mikor adja oda, erre közölte, hogy ő gondolkodott és fizessek neki havi 90e Ft albérlet pénzt.

Vidéken lakunk, a haloszobank közös, tehát fel agyert ker ennyit úgy, hogy én is dolgozom, közben a gyerekeket ellatom, ha betegek én vagyok itthon velük, főzök, mosok, takarítok... Mind ezt szívesen, hiszen az anyasaghoz tartozik.

Javasoltam, legyünk külön kasszan, mert ő sosem tudott spórolni.

Nagyon megbántott, mert nem gondolom, hogy albi díjat kéne fizetnem neki. Felajánlottam, mindent fizessünk felesbe, ami közös kiadás. Nekem a vidékről történő munkába járás dupla benzin, több idő, egy ház takarítása is több idő és energia, a lakásba kevesebb lenne a rezsim...

Én gondolkodok rosszul? Tényleg kossek vele albérleti szerződést fel ágy használatért és én számlázza ki neki a munkámat, ami számomra természetes, hogy megteszek?

Mi közöm ahhoz, hogy ő miből fizetett ki engem?

Ha lett volna 17m Ft kp-ja, arra tuti nem kapott volna havi 90e Ft kamatot. A házba (mikor vettük) a vételár 7%-at tette bele.

Fizessek azért is, mert a gyerekeink ott élnek?

Kérem, segítsetek, mit látok rosszul, nagyon szeretném megérteni, de úgy felhuztam magam, hogy vele most jobb ha nem beszélek. Köszönöm.


2017. szept. 1. 23:38
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
77%
Nem értem, hogy hogyan tudtok úgy együtt élni, hogy én pénzem, te pénzed, főleg, hogy gyerekeitek is vannak.
2017. szept. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

Azért élünk így,mert mióta eljöttem, a házra (ami már csak az övé) vett fel hitelt és vett egy új autót is hitelre.

Nekem semmi közöm ezekhez a hitelekhez, mindig kifolyik a kezéből a pénz.

Én mindig spórolós voltam, ezért tudtunk előrébb jutni.

Fizetesunk ugyan annyi, én a felét el tudtam tenni egyedül élve a gyerekekkel úgy, hogy ő alig fizetett gyerektartást.

Nekem fél év alatt sok pénzem lett, neki sok hitele.

2017. szept. 1. 23:50
 3/36 A kérdező kommentje:

Én állami iskolába irattam a gyereket, de ő maganba akarta, hát bele egyeztem. Arról nem volt szó, hogy neki nincs pénze, én állom az egész költséget. A 300e Ft beiratkozási díj, ezen felül én vettem meg a tanszereket, ruhákat, cipőket, mindent, mert neki 800e ft-os fizetés kevés ahhoz, hogy félre tegyen belőle.

Én vígan megelek ennyiből, a felet mindig elteszem.

2017. szept. 1. 23:57
 4/36 anonim ***** válasza:
55%
Furák vagytok, az biztos. Mellesleg senki nem kérdezte, hogy mennyit kerestek. Mivel most már tudjuk, így azt mondom, szégyen, hogy két felnőtt ember 2*800 ezer forintos fizetés mellett pénzcsatázgat ..
2017. szept. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
81%
Ennyi erővel te meg kérjél pénzt azért hogy főzöl, mosol, takarítod a házát, ágyba bújsz vele. Röhej. Tényleg Ennyire a pénzről szól minden? Pláne ilyen fizuk mellett.. Még ha 200k ból nem tudna félre rakni megérteném, de 800-ból? Hogy a fenébe? Aranyat eszik?
2017. szept. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
Igen, pénzen megy a vita,mert neki nem elég az övé,az enyémet és amit a nyugdíjra és gyerekeknek teszek félre, azt is elkoltene. Az a szégyen, hogy ekkora fizetés mellett hitelt vesz fel vki. Míg házasok voltunk, én ebbe nem egyeztem bele, volt megtakaritasunk és csak akkor vettünk meg bármit, ha azon felül maradt pénzünk. Én nem fogok földönfutóvá válni azért, mert ő hiteleket vesz fel. Vannak gyerekeink, akikre gondolok és nem hitelt szeretnék rájuk hagyni, ha baj van.
2017. szept. 2. 00:07
 7/36 A kérdező kommentje:

Mivel ez anonim hely, nyugodtan kiirhatom a fizetesunket. Éppen azért írtam, hogy lassatok, nem kevés pénzről beszélünk.

Tényleg az lenne a normális, ha én most a fél év alatt felvett 15m Ft hitélet kifizetem? Vagy fizessen én a törlesztés felét? Miért?

Semmi baja nem volt a kocsijának, csak az új autóval tud villogni.

Ráadásul 3 gyerekkel be sem férünk az ő új kocsijába, mert csak 4 sport ülés van benne. Engem ez is zavar.

2017. szept. 2. 00:12
 8/36 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon bután csináljátok. Ekkora fizetésnél már nem szabad

hitelbe gondolkodni. Beüt a gané, és úszik minden...


Van saját házam, kocsim, bankszámlán megtakarítás. Sehol

egy deka hitel. Egyik napról a másikra "lerokkantam", de

nem tett tönkre, mert bölcsen előrelátó voltam. Gyerek

nincs, feleség sincs :D De ha lett volna, akkor sem kel-

lett volna azon agyalni, hogy mit fogunk holnap enni.


Visszatérve: Miért is fizetnél neki? Te is raksz annyit

a háztartásba, amennyit ő. Sőt. A leírtak alapján még

többet is. Ha kiadnád a lakást, akkor sem lenne hozzá

semmi köze. Szokták mondani, hogy asszonyállat, de té-

ged konkrétan fejőstehénnek néz...


Mindenesetre érdekesek vagytok. Nem tudnék úgy élni,

hogy elb@@sszam a pénzt mindenre, viszont az anyagi

biztonságot nullára redukálnám.

2017. szept. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Hát éppen ez a lényeg, hogy nekem kell megteremtenem az anyagi biztonságot, mert ő a saját pénzét előre elköltötte. Én majd elájultam, mikor megtudtam, mennyi hitelt halmozott fel.

Romokban vagyok, hogy neki ennyire számít a pénz, mert én az irigységet érzem ki ebből a fél ágyért fizessek 90e Ft albi díjat beszólástól.

2017. szept. 2. 01:12
 10/36 A kérdező kommentje:
Most annyit szépített a dolgon, majd novemberben megadja, amivel addig tartozik, mert ki akarja fizetni az egyik hitelt. Ez így kicsit jobban hangzik, de akkor ne albi dijjat kérjen tőlem, hanem mondja ezt: novemberig tudod egyedül finanszírozni, mert addig a kiadasaim egy hitelbe mennek, utána tudom rendezni. Mennyivel szebb lett volna így.
2017. szept. 2. 01:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!