Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért gondolja mindenki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolja mindenki helytelenül azt, hogy az anyának is annyi pénzzel kell hozzájárulnia a gyerek eltartásához, mint amennyit az apa gyerektartásként fizet?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom itt a hozzászólásokban, hogy a gyereket nevelő szülő is ugyanannyit kell hozzátegyen, mint amennyi gyerektartást fizet a másik fél, de ez nem igaz.

A CSJK is így rendelkezik:

"4:216. § [A gyermektartás módja]


(1) A gyermeket gondozó szülő a tartást természetben, a különélő szülő elsősorban pénzben teljesíti (a továbbiakban: gyermektartásdíj)."


Honnan jön ez az "anya is hozzátesz annyit" baromság?

Nem beszélve arról, hogyha apuka 300ezret keres és fizet 20%-ot, azaz 60ezret, akkor mondjuk egy gyeden lévő vagy minimálbérből élő, vagy pusztán csak kevesebbet kereső anyuka, hogy tegyen hozzá annyit?


Szerintem a trv. világosan fogalmaz. Nem értem miért kell ezt figyelmen kívül hagyni.


2015. jan. 7. 11:10
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
80%
ha mindig azzal foglalkozol, hogy mások mit gondolnak, akkor jó elfoglalt lehetsz.
2015. jan. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
42%

Azért nem érted mert sötét vagy!

Ugyanannyival kell hozzájárulni, senki nem mondta hogy kimondottan pénzben, lehet az természetbeni hozzájárulás is. Mi nem egyértelmű neked azon hogy a két szülő egyforma mértékben kell hogy hozzájáruljon. Ott van a trv-ben is (csak nincs kikötve hogy miben kell hozzájárulni, természetben, pénzben bármiben)

2015. jan. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Utolsó, te se nézel tükörbe! Pont, te nem érted.
2015. jan. 7. 11:17
 4/27 anonim ***** válasza:
68%

A kettes válaszolón szét röhögtem magam. Édes Jézus micsoda primitív állat ostoba emberek vannak!

Kérdező. Ezt a törvényt számtalanszor belinkelték már ide (én is). Hidd el, nem értik meg. Még az a szerencse, hogy a bíróságon értelmes emberek dolgoznak és ott tudnak szöveget értelmezni. Kár azzal foglalkoznod, hogy ki mit gondol, hisz, meggyőzni egyértelmű törvényekkel sem tudod meggyőzni azt aki ennyire sötét.

2015. jan. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk konkrétan a bírónő szájából hangzott el a következő mondat " anyuka nem tesz hozzá semmit". 10 éve neveltem már akkor egyedül a gyereket, "apuka" nem fizetett gyt-t, akkor pereltem be, mert épp 3 hónapig nem volt munkahelyem. Végig sírtam a haza utat.
2015. jan. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
25%
Ha együtt él a család, akkor is csak apuka keresetéből tartják el a gyereket? Ugye hogy nem? Akkor miért gondolja sok elvált anyuka HELYTELENÜL, hogy válás után neki már nem kell költeni a gyerekre? Na erre mit lépsz?
2015. jan. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
95%

Lehet belinkelni bármilyen törvényt, és lehet érvelni ezzel azzal, hogy ki mennyit keres, ki mennyit költ stb., de szerintem értelmes embereknél, akik szeretik a gyereküket, hiába váltak el, azoktól elvárható, hogy úgy segítsék a gyereküket, amennyire csak lehetőségük van rá.


Pl. ha apuka tök jól keres, anyuka meg éppenhogy kijön és a gyereknek adódik egy osztálykirándulás vagy edzésre járás amiben ügyes, de azt anyuka nem tudja kigazdálkodni, akkor apuka a gyerektartáson felül kifizeti. Ugyanez fordítva...ha anyuka vígan kijön a keresetéből, apuka meg épphogy ki tudja nyögni a megítélt tartásdíjat, akkor nem kell még anyukának követelőznie ezért meg azért.


Amúgy meg sokszor az anyukákat pénzéhesnek aposztrofélva elfelejtik az emberek, hogy pl. anyukának milyen olyan egyéb kiadásai vannak azért mert vele él a gyerek, amik nem a kézzel fogható költések, mint a bevásárlás, ruházás stb. (Ilyen pl., hogy nagyobb lakást kell fenntartani, mint egy személynek, benzinköltségek, amivel hurcolássza a gyereket ide-oda, váratlan kiadások, nem teheti meg, hogy nem egészséges, minőségi táplálékot vesz, vagy 1x eszik egy nap stb stb stb)

2015. jan. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
6-os! Szerintem egy anyuka sem gondolja így.
2015. jan. 7. 11:41
 9/27 anonim ***** válasza:
80%

van egy csomó dolog ami nem fog kevesebbe kerülni ha az apa lelép ...

ez pl a rezsi költség : az alapdíjak, közös költség, fűtés,

nem lesz kevesebb a gyerek ebédje bérlete az anya bérlete


a táppénz miatt kieső jövedelem ...


sok pasi ezt nem gondolja át


bár volt itt kérdés mikor a pasi ugyan csak nem számolt egy csomó mindennel és mikor mindent felesben akar akkor eszmélt h basszus rosszabul járt anyagilag :-)

2015. jan. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
30%
Ha ennyire megerőltető nektek nevelni a gyereket, akkor miért nem adjátok oda az apának?
2015. jan. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!