Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás esetén a közös házból a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás esetén a közös házból a részemet hogyan kapom meg?

Figyelt kérdés
Válófélben vagyunk, van egy közös házunk, én elköltöznék, de nincs rá pénzem, a bíróság előírhatja, hogy hitelből fizesse ki a férjem a házból a részemet?
2017. szept. 23. 00:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
10%
Remélem nem! Ki mit vet, úgy arat, drágám!
2017. szept. 23. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Nem vagyok a témában nagyon jártas, de volt egy két ismerős hasonló szituációban. Náluk úgy volt,hogy az egyik fél költözött és aki maradt ő fizetett neki egyszer egy nagyobb összeget és utána havonta,még a lakást nem sikerült eladni.Ez ugy tudom törvény irja elő,direkt azért hogy ilyen esetben egyik fél se váljon földönfutóvá. Gondolom a lakás eladásra is van határidő,mert a végtelenségig ugye nem húzódhat.
2017. szept. 23. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
7%
Ha készült szerződés akkor tudtommal jogod van a ház feléhez, ha viszont nincs, és a ház még házasság előtt a párodé volt, tudtommal egyedül az övé marad.
2017. szept. 23. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
23%

Nem kötelezhető a tulajdonostárs, hogy kivásárolja a másik tulajdonost. Elővásárlási joga van, de nem kell élnie vele ha nem akar.

#2 -es felvetése életszerűtlen. Ilyen esetben senki nem válna földönfutóvá, ugyanis a tulajdonosoknak jogában áll az osztatlan közös tulajdont használni, így akár életvitelszerűen élhetnek ott mindketten.

Emellett ha gondolod, keress fel egy kompetens ügyvédet, aki bővebben kifejti a dolgot, meg kikukázza a hatályos törvényeket, de sikerre ne számíts.

2017. szept. 23. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%

Senkit nem kotelezhetnek hitelre.

A kozos tulajdon megszunteteset viszont kerheted. Amig nem tudjatpk eladni, addig mindkettotok ott lakhat.

2017. szept. 23. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%

1. Hitel felvétere nem lehet senkit kötelezni (Szerencsére!)


2. Elvileg jogod van továbbra is a közös házban élni, amennyiben nincs ettöl eltérö bírósági határozat.


3. Ha akármilyen okból nem ott élsz, akkor jogod van a te részed után lakáshasználati díjat kérni a másik féltöl.


4. A vagyonmegosztás után kérheted, hogy vagy fizesse ki a részedet, vagy adjátok és és felezitek az árát, vagy pedig el lehet indítani a közös tulajdon megszüntetését - de ebben az esetben jóval áron alul értékesítik a házat.

2017. szept. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
23%

"#2 -es felvetése életszerűtlen. Ilyen esetben senki nem válna földönfutóvá, ugyanis a tulajdonosoknak jogában áll az osztatlan közös tulajdont használni, így akár életvitelszerűen élhetnek ott mindketten. "


Miért ne lenne élerszerü? Sok esetben bántalmazó kapcsolatból akar valaki kilépni, vagy máshol találna megfelelö munkát, stb - meg eleve nem soakn élnének továbbra is az exszel együtt válás után is, mert akkor semmi értelme sem volt elválni!

2017. szept. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
40%

7:


Azt kell nézni az eljárásban, hogy egyik fél jogai se sérüljenek.


Az nem érv, hogy "fizessél nekem havi rohadt sokat vagy add el a közös házunkat, vagy vegyél fel hitelt", mert én el akarok költözni munka miatt.


A közös ingatlan ügye a legtöbb válás után 1-2 év alatt oldódik meg. Nem megy minden egyik napról a másikra.

2017. szept. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
8-as: tévedsz, ha a bíróság megítéli, akkor az ott maradó fél köteles lakáshasználati díjat fizetni a kiköltözö fél része után. Másrészt arra sem köteleznek senkit, hogy az elvált házastárssal éljen együtt továbbra is.
2017. szept. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

9: Nem mondasz ellent nekem, nem tévedtünk.

Amiket te mondasz, az igaz. Igen, kellhet lakáshasználati díjat fizetni felezés esetén. Igen, senkit nem kötelezhetnek arra hogy együtt éljen a korábbi házastársával.


Ezeket mind jól mondod. ÉS EZEK MELLETT:

-senkit nem kötelezhetnek hogy hitelt vegyen fel, csak hogy az elköltöző felet ki tudja fizetni egy összegben

-senkit nem kötelezhetnek arra, hogy eladja az 50%-os tulajdonrészét egy ingatlanban

-senkit nem kötelezhetnek arra, hogy elköltözzön egy általa 50%-osan tulajdonolt ingatlanból (hacsak nem távoltartási végzésről van szó, de az elég ritkán van)


Erre mondom, hogy egyik fél jogai sem sérülhetnek, úgy kell ezt megoldani. (És ahogy írtam, ezért is tartanak ezek olyan sokáig.)

2017. szept. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!