Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás esetén viheti az apa...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás esetén viheti az apa kisfiamat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon megromlott a viszonyunk. Szinte semmiben nem értünk egyet. Teljesen más a világnézetünk és az alap felfogásunk mindenről a férjemmel. Államdó a konfliktus és a csúnya viták. Ez engem már teljesen felőröl és visszahúz minden célomtól. Közel 10éve vagyunk együtt több újrakezdéssel a hátunk mögött. Sajna mindig egyre roszabb lett. Már tudom hogy a férjem részéről sosem volt szerelem irányomba... Csak jól jött valaki mellé. Nagy a korkülönbség. Én fiatal és naív voltam. A dolgot bonyolítja jogy van egy 2éves kisfiunk, akin már látszanak a veszekedések hatásai. :( Egyre feszültebb vagyok. Azt érzem mi den egyes nappal egyre rosszabb lesz neki és lehet hogy visszafordíthatatlan károkat okozhatunk neki. :( Eldöntöttem! Válni akarok! Tudom hogy a férjem nem és nem fog elengedni sem. A viták során tobbszor mondta hogyha megyek a gyerek marad. Lehet rá jogi alapja, hogy elvegye?? Még nincs jövedelmem, mert itthon voltam vele, előtte egyetemre jártam... Nincs saját lakásom sem, de néhány hónap múlva ezek valószínüleg megoldódnak.

2017. aug. 14. 14:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
32%

Engem meg leszólnak, ha azt mondom, hogy baj a nagy korkülönbség.


Ne félj sehogy nem tudja elvenni tőled. Ha nincs jövedelmed, akkor többet fizettetnek vele. Örökre a nyakán maradtak, és pénzelni fog benneteket.

Ha drogos, prosti lennél, aki veri a gyereket, miközben éhezteted, akkor is neked ítélné a bíróság. Európai férfi, európai bíróságon, nem nyerhet egy nő ellen.

2017. aug. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%
Nem fogják elvenni tőled, mert alapvetően azaz elv, hogy az anyja mellett maradjon a gyerek, viszont amíg nem tudod hova vinni, addig a bíróság dönthet úgy, hogy használati jogod lesz a férjed lakására. A gyerek érdeke van szem előtt tartva, és az ő lakhatását kell elsősorban biztosítani. Szóval amíg nincs jövedelmed, lakásod, nem tudsz egyedül vagy szülői segítséggel megélni, addig bizony a gyerek maradni fog, csak nem úgy, ahogy a férjed gondolja, hanem veled.
2017. aug. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
40%

Az nem ugy van hogy az alperes kihirdeti a birosági végzést.


Ennek semmi köze a korkülönbséghez. Ismerek csomo egykoru és fiatal embert, hogy kivel vannak hasono elgondoldolásaink az nem korfüggő

2017. aug. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

Ha van állásod, lakhatásotok megoldott, szerintem nagyon kicsi az esély hogy elvegyék tőled.

Még olyannal nem találkoztam hogy a bíróság az apának adta volna a gyereket.

Olyat már igen, hogy közösen megegyeztek hogy apánál lesz a gyerek és így mentek a bíróságra.

2017. aug. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
37%
Szegény gyerek. Nem értem. Ha többször újrakezdtétek és megpróbáltátok már megoldani a dolgokat, akkor gondolom nem volt felhőtlen a kapcsolat. Mégis minek kellett egy rossz kapcsolatba gyereket szülni?
2017. aug. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Kevés esély van rá.
2017. aug. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem az az elv, hogy mindenkepp anyanal marad, hanem az, hogy ki tudja a gyerek testi-lelki fejlodeset biztositani es kihez kotodik jobban a gyerek.

Peldaul az exferjem az apjahoz kerult, mig a lanyaink hozzam (okkal).

2017. aug. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) És hogy nem bíráló módon írtok. Utolsó! Ezeket mi alapján állapítják meg?
2017. aug. 15. 07:20
 9/13 anonim ***** válasza:
23%

"Peldaul az exferjem az apjahoz kerult, mig a lanyaink hozzam (okkal)"

fiadat akartál írni?

2017. aug. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Legyen állásod és legyen hol laknotok. Ha ez nincs meg, és az apa is harcol a gyerek felügyeleti jogáért, akkor bizony felé billen a mérleg nyelve. Elsősorban azt nézik, hogy ki tudja a gyermek számára a megfelelő körülményeket biztosítani. Ő tudja, te jelenleg nem. Olyat nem fognak megítélni, hogy te kapod, de mivel te egyedül eltartani nem tudod, akkor a férjed nyakán maradj és tartson el titeket amíg te egyedül nem vagy képes rá. Az ok, hogy elsősorban az anyának ítélik, pláne ha még pici, de nem mindenáron.
2017. aug. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!