Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miert gondoljak azt a ferfiak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miert gondoljak azt a ferfiak, hogy valaskor a felesegnek nem jogosan jar mindennek a fele?

Figyelt kérdés

Ha a no es a ferfi kozosen hoznak egy dontest, hogy gyermekeket vallalnak, ezaltal a no feladja a karrierjet, mert otthon marad a gyerekekkel a kisebbik 2 eves koraig, akkor csokken a bevetele es utana mar nem szamit olyan jo munkaeronek, mint korabban.

Ekozben otthon ellatja a gyereket es a haztartast. Mindez semmit nem jelent? Ez a munka semmit nem er valaskor?

Igaz, a ferj tobb penzt hozott haza, de egy kanalat nem rakott arrebb a hazban az 5 ev alatt, egyszer nem kelt a gyerekekhez.

Miert er kevesebbet az a munka, amit a no otthon csinal a csaladert? Miert csak az szamit, amit a ferfi keres?

Ha a ferfi maradt volna otthon, akkor a nonek lenne most karrierje.


2017. okt. 13. 10:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%

Gondolni lehet barmit.

Nalunk a leendo volt ferjem a kulonvagyonom felet akarja, mert szerinte az ot ev utan kozos (es mert kifestett egyszer)

En rahagyom, ha hulyet akar csinalni magabol a birosagon, csinalja.

Joga van hozza (en majd probalok nem rohogni)

2017. okt. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
14%

nőknek sem kell három évig otthon ülni, nem kell feladni a karriert, lehet közben képeznie magát, és egy év után mehet vissza dolgozni.

az meg hogy a ffi semmit nem csinál, gondolom kapcsolat eleje óta nem változott, erre vállalni gyereket öngyilkosság.

2017. okt. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
37%
Törvények túl egyszerűen intézik ezt el, nem differenciálnak egyáltalán. Akkor is felezik a vagyont, ha az egyik fél aránytalanul nagyobb pénzt tett a közös vagyonba, míg a másik fél csak mondjuk az eladói "karrierjét" adta fel a helyi közértben, és ezt jogosan érezhetik sokan igazságtalannak. Mert az is! De úgy gondolom ezzel mindenkinek tisztában kell lennie, amikor vagyonközösséget vállal (vagy nem vállal) bárkivel is, hogy ne utólag legyen sírás-rívás...
2017. okt. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
35%
Ez helyzetfüggő. Szerencsére nekem nem kell ilyenen gondolkozni, mert még fiatal vagyok a házassághoz is, viszont a mi családunknak nagy vagyona van, festmények, értéktárgyak, földek, nyaralók, lakások...aminek egy részét én fogom örökölni. Na most szerinted ennek a fele is jogosan járna a leendő feleségemnek, ha mondjuk 1-2 év után csak úgy gondolna egyet és elválna tőlem?
2017. okt. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
76%

Ha tapló férjed van az nem univerzálisan "a férfiak" hibája, mondom ezt nőként.


Egyébként, lehet megkövezni, de nekem két óvodás gyerek mellett is elég szép karrierem van, és nem úgy oldottam ezt meg, hogy akkor a férjem maradt otthon. A gyerekvállalás sok lemondással jár, de azért nem összeegyeztethetetlen az élettel.

2017. okt. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

"Na most szerinted ennek a fele is jogosan járna a leendő feleségemnek, ha mondjuk 1-2 év után csak úgy gondolna egyet és elválna tőlem?"


Te Drága, valóban fiatal vagy a házassághoz, még azt sem tudod, hogy az örökség magán vagyon, a házasság alatt alatt örökölt dolgok is, így ezek nem képezik a vagyonmegosztás tárgyát.

2017. okt. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
33%

Szerencsére nem úgy működik, hogy mindennek a felét viszi az egyik fél, itt egy kis olvasmány: [link]


"Ha a no es a ferfi kozosen hoznak egy dontest, hogy gyermekeket vallalnak, ezaltal a no feladja a karrierjet, mert otthon marad a gyerekekkel a kisebbik 2 eves koraig, akkor csokken a bevetele es utana mar nem szamit olyan jo munkaeronek, mint korabban."

A nő nem adja fel a karrierjét, csak szünetelteti, a férj keresete (legalábbis a túlnyomó része) pedig közös vagyonnak számít. Ha jó volt a munkájában, akkor 2 év elteltével is jó, ha nem azt pedig nem kell a gyerekre vagy a férjre fogni.


"Ekozben otthon ellatja a gyereket es a haztartast. Mindez semmit nem jelent? Ez a munka semmit nem er valaskor? "

De igen, mint írtam a férj keresetének nagy része közös vagyonnak számít.


"Igaz, a ferj tobb penzt hozott haza, de egy kanalat nem rakott arrebb a hazban az 5 ev alatt, egyszer nem kelt a gyerekekhez."

Ha a nő ilyen férfit fogott ki (és vállalt vele közösen gyereket), az ugyanúgy az ő hibája is. De a legtöbb helyen igenis foglalkozik az apa is a gyerekekkel és segít a háztartásban.


"Ha a ferfi maradt volna otthon, akkor a nonek lenne most karrierje."

Miért nem tette meg? A legtöbb esetben a válasz az, hogy neki jobban fizető állása volt\van, így jobban jártak anyagilag.

2017. okt. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
20%

Legyen akkor óvónő/takarítónő, keressen mondjuk 150k-t/hó. Az 5 év alatt 9 misi, amiből lejön a rezsi fele az 5 év alatt ca 1,2 misi, a kajája és a gyerek kajájának a fele, az 5 év alatt 2,7 misi. 9-(1.2+2.7)=5.1. Tehát vehetjük úgy kb, 5.1 misi marad neki tisztán. Ha az ingatlan értéke 10 milla, persze, vigye a felét. Ha 20, akkor ne vigye a felét. Ha felesbe vették a dolgokat, akkor meg egyértelmű, hogy felezni kell. De ha az egyik fél a másik mellett beszál csak, akkor ne vigyen már mindent felesbe. Nyilván valamivel csak legyen honorálva a másik, de arányosan.

31/f

2017. okt. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
30%

Ez változó de sokszor azért mert a férfiak többet raknak bele a közösbe anyagilag. (persze nem mindig)

Anya otthon mereszti a seggét, apa 12 órázik kemény fizikai minkában. Például ezért.


Én esetemben azért gondoltam hogy több jár nekem, mert kijöttem külföldre dolgozni, én hagytam otthon a gyerekeket, nagyon nem egyszerű munkám volt lelkileg és testileg nagyon megviselt, exfeleségem meg elvégezte a kis 6 órás ülő lájtos munkáját(semmit nem kellett csinálnia csak emberekre felügyelni egy teremben). Ja majd elfelejtettem hogy unalmában még meg is csalt. Most ezekután azt hiszem jogosan járt nekem több mint a fele.

Tudom a törvény a felét írja elő bármilyen esetben. De azt hiszem van néha olyan mikor valóban többet érdemelne az egyik fél.

2017. okt. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Még azt elfelejtettem hogy amíg otthon éltem én csináltam a háztartás nagy részét, kint és bent is(kértes ház), napi 10-12 órás munka után. Nem pedig a tv előtt szotyiztam....
2017. okt. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!