Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Létezik-e boldog! (hosszú-távú...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik-e boldog! (hosszú-távú min.10 éves) párkapcsolat (házasság) anélkül, hogy nem egy helyen dolgoznak együtt, egymást "kiegészítve"?

Figyelt kérdés
(pl-ul teljesen eltérő szakmát űznek) (és még esetleg család is van). Véleményem szerint "előbb-utóbb" elkallódnak egymástól! Nemde?
2010. máj. 29. 15:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi is régóta együtt vagyunk, párom versenyszférában dolgozik, én államiban, mégis harmonikus a kapcsolatunk. Szerintem kell. hogy ne legyünk mindig összezárva, ahhoz, hogy tudjunk egymásnak mit mesélni. Persze ez csak akkor működik, ha érdekel minket a másik munkája.

2010. máj. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
54%

Szerelemmel gyorsan múlik az idő...

Idővel gyorsan múlik a szerelem....

2010. máj. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%

Nem értem, miért kéne egy helyen dolgozniuk egy páros tagjainak...

Mi 9,5 éve vagyunk együtt, teljesen más a munkánk, sőt még az életvitelünk is (én többet pörgök, megyek stb), van egy gyerekünk, és remélem, még tovább tart a házasságunk, mint fél év, és akkor igen a válaszom. :)

Egyébként pont azt látom, hogy sokszor több a konfliktus, ha egy helyen dolgozik egy párocska. De biztos ezt sem lehet általánosítani.

2010. máj. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
Én pont az ellenkezőjét gondolom. Ha még a munkahelyen is együtt lennének, akkor nagyobb esély volna a másik megunására. Kell, hogy legyen mindkét embernek saját, a másiktól külön zajló élete is.
2010. máj. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
7%
Nem hiszek az ilyenekben. Azért sem, mert én biztos nem vergődnék senki mellett ágyasként 10 évig. Még egyig sem!
2010. máj. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
72%
16:07 ??????????
2010. máj. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem munkahelyfüggő. Ha csak a szüleimre gondolok, akkor láttam, hogy nekik is voltak gondjaik, pl. apu este későig dolgozott és fáradtan jött haza és kb. 3 vagy 4 mondat után beleájult szó szerint az ágyba.Anyu ezt egy idő után szóvá tette, és én is a húgommal. Erre apu próbált változtatni, hiszen MI vagyunk neki a legfontosabbak, de ehhez az is kellett, hogy szeressék még mindig egymást. Most hogy már nem otthon lakunk a húgommal, több idejük jut egymásra. Újra felfedezték egymást...

21L

2010. máj. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%

Azért nem vergődnél,mert valószínűleg nem is tudsz...


A kérdésre:szerintem az csak jó,ha a páros tagjai külön helyen dolgoznak,és vannak időszakok,mikor nem látják egymást,ezáltal hiányoznak is kicsit egymásnak!Ez pedig kicsit felfrissíti a kapcsolatot.Nem muszáj sülve-főve egymás nyakán lógni!Az rontja el leginkább a dolgokat.S ha van megértés,tisztelet,akkor teljesen mindegy,mi a másik szakmája.

2010. máj. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi már a hatodik évünket tapossuk együtt, és teljesen harmonikus a kapcsolatunk. A párom mérnök,tehát teljesen analitikusan gondolkodik, mindent ésszel néz, agyal, gondolkodik, mindenben a fogaskereket keresi én pedig ügyintéző vagyok, emberekkel ill. a problémáikkal foglalkozom, jobban érdekel az irodalom, történelem, a dolgok emberi oldala. Mégis mindig van közös témánk, mesélni valónk, a nap végén szinte egymás szavába vágva meséljük, hogy kivel mi történt. :)

De mi ezt így szeretjük, és így vagyunk boldogok. :) Sajnos, a trónörökös még várat magára.

2010. máj. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem nem kallodik el egymastol az, aki torekszik ra, hogy ne igy legyen. Ha egy munkahelyen dolgoznak, talan meg is tudja rontani a kapcsolatot, mert otthon is atveszi valamennyire a munka a fo szerepet. En meg ugy vagyok vele, hogy a csalad ideje legyen a csalade, amikor kilepsz a munkabol, mar ne azzal kelljen foglalkozni. Persze van, akinel ez is mukodik. Pl. aposom, anyosom egyutt dolgozik, otthon gyakran tema a munka, de nekik ez igy jo, mert mindketten szeretnek rola beszelni. Gond lenne, ha csak egyikuk lenne ilyen, a masiknak meg azt kellene hallgatnia. A ferjem mashol dolgozik, mint en. O katona, en tanar vagyok. Mindig mondja, hogy el nem tudja kepzelni, hogy a felesege is katona legyen, sosem akarta volna. En sem szeretnek egyutt dolgozni vele, mert lehet, hogy ez konfliktusokhoz vezetne. Nem jo keverni a maganeletet a munkaval...van, akinel jol mukodik, hogy egyutt dolgoznak, de szerintem enelkul is lehet valaki boldog. Ez nem meghatarozo tenyezo.
2010. máj. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!