Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Feleségem kitehet-e abból a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feleségem kitehet-e abból a családi házból amit szüleitől kapott "ajándékba"?

Figyelt kérdés

A ház egy családi vállalkozás keretében épült, majd feleségem tulajdonába került házasságunk első évében.

Házassági szerződés az ingatlanra nincsen. Ikerbabáink vannak, jelenleg két és fél évesek. Imádom a gyerekeimet a válásig nem akarok elköltözni!


2008. okt. 26. 22:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Ha házasság alatt került a feleséged tulajdonába, akkor nem tehet ki, közösen szerzett vagyonnak számít.
2008. okt. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Igen, a családi ház a házasságkötésünk után került a tulajdonába a szülei családi vállalkozásából, számomra ismeretlen jogcímen. A ház az ő vagyonukból épült, de bőségesen van benne olyan jellegű munkám, amivel az építési költségeken akartunk spórolni, és mondván én is meg tudom csinálni.

ha teszemazt ajándékba kapta az ingatlant, akkor kérhetem legalább az általam elvégzett tevékenységek ellenértékének megfizetését?

2008. okt. 26. 23:09
 3/17 anonim ***** válasza:
67%
Amit elvégeztél benne, annak az ára természetesen megillet, de szerintem szemét dolog lenne közös tulajdonként kezelni egy olyan házat, amiért a szülei dolgoztak meg, nem te. Senki nem azért dolgozik egy életen keresztül, hogy egy jöttment lenyúlja a felét.
2008. okt. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
64%
Ez érdekes téma! Ha a nőé az ingatlan a pasinak távoznia kell onnan és semmit sem kap! Ha a pasié az ingatlan a nő lehúz abból több milcsit vagy a felét mert azt gondolja az jár neki és ráadásul a gyereket,gyerekeket is viszi a nő,akár perel is érte,és fog egy jó ügyvédet,aki majd a kiskapukat kinyitogatja szépen sorban egyesével. Hol itt az igazság? Csak a tapasztalat íródik ki belőlem,mert engem kétszer húztak le. Egyszer közösen építkeztem egy csajjal,aki a szüleivel közösen elvett mindenemet amitm volt és amit beleépítettem a házba pénzemet,kihangsúlyozom,hogy közösen építkeztünk,közös erővel és hoztak egy ügyvédet,aki elém tolta a csaj jogait és az én jogaimat és diplomatikusan hozzáfűzte az ügyvéd,hogyha nem írom alá a papírt,akkor egy forintot sem kapok a harmincöt milliós házból. Aláírtam és végül kétmillióval kinyomták a szememet. És közös volt minden. Jah,hogy egy pasival ezt meglehet tenni,de egy nővel nem! A másik meg az anyai és apai örökségemből is kisemmiztek,szintén egy jó ügyvéd segítségével. Persze megtámadni még a bíróságon sem tudtam az egészet,mert a bíró a papírok alapján nem nekem adott igazat. Na ugye mire jók a korrupt ügyvédek?
2008. okt. 27. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
54%
Keress egy jo ugyvedet,olvass utana a torvenyeknek es ne hagyd magad kisemmizni,mert ugyebar nem vagy egy jottment ahogy egy kedves valaszado irta hanem meg a ferje es a gyerekeinek az apja akivel nagy sunyin ki akartak babaralni.Micsoda tisztesseges dolog volt az hogy nem a kettotok nevere irtak a hazat elvegre hazassag utan te is a gyerekuk lettel nem?Gondolom csak azert irtak a nevere a hazat hogy ne legyen tul feltuno a gyorsan gyarapodo vagyon?
2008. okt. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megtisztelő "jöttment" minősítést, annak aki így látja a dolgokat, nem nyitok vitát ez ügyben, mert nincs értelme úgy minősíteni valakit, hogy azt nem ismerjük igazán.


Az építkezés során én mindent megtettem, fővállalkozó ide vagy oda, bizony volt sok tennivaló, amit egyik napról a másikra el kellett végezni a ház körül, nembeszélve a vállalkozók utáni apróbb-cseprőbb munkálatokról...amit természetesen a kedves szülők nem hajlandók elismerni...mert a kislányuk álldogált naphosszat az építkezésen...

Nem akarom "lenyúlni a fele vagyont, hiszen azzal a gyermekeimmel is rosszat tennék, de ahhoz hogy némikép új életet kezdhessek, kellene egy minimális tőke.

Megtakarításom nincs, mert az én fizetésemet hónapról hónapra a napi normákra fordítottuk, és a gyermekek (ikrek) születése utáni költségek ellenértékének megteremtése sem volt egyszerű... közben kiderült hogy kedves párom saját megtakarítási betétszámlát nyitott magának...

2008. okt. 27. 09:38
 7/17 anonim ***** válasza:
86%

Először is, amit az ingatlanra fordítottál ÉRTÉKNÖVEKEDÉS szinten a tiéd (egy beépített tégla 100 Ft, a beépített téglával az ingatlan értéke 200 Ft-ot nőtt, akkor téged 200 Ft illet meg.) Amennyiben ez állagmegóvás volt, akkor más a helyzet.

A lényeg: fogj egy papírt, és kezdd el összeírni, hogy mi az amit megcsináltál, és annak mennyi lehet a piaci értéke. Erre még szükséged lesz.


Az ingatlan nem közös vagyon, még ha a házasság alatt szereztétek akkor sem. Valószínűleg ajándék lesz, de lehet, hogy adás-vétel. Ha adás-vétel, jobban jársz, ha ajándék, akkor marad a papíros meg az összeírás...


A feleséged házasság alatt nyitott betétszámláján halmozott összeg viszont KÖZÖS vagyon - hacsak nem tudja igazolni, hogy saját különvagyonából takarított meg. Ha a fizetését "spájzolja", akkor annak a felére igényt tarthatsz.


Egy ilyen helyzet amúgy soha nem pereskedéssel oldódik meg. Tényleg le kell ülni, és el kell mondani, hogy ők mit akarnak, te mit szeretnél. Aztán megpróbálni közös nevezőre jutni - ami sokszor tényleg nehéz.

2008. okt. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
54%
Én vagyok, aki "jöttment"-nek nevezett, elnézésedet kérem érte. De próbáld meg a szülők oldaláról nézni a dolgot. Neked is vannak gyerekeid, nem lesz nehéz elképzelned. Mit szólnál, ha adnál a lányodnak/fiadnak egy házat, amiért egy életen keresztül dolgoztál, aztán egyszer csak egy férfi/nő, aki - bár örökre tervezték - mindössze néhány évig lesz társa a gyerekednek, követelni kezdi a ház felét? Nem vagyok szülő, nem vagyok ilyen helyzetben sem, de nekem valahogy a világ legtermészetesebb dolga, hogy amennyivel beszálltam egy kapcsolatba a legelején, annyival is távozom. Ha ez egy bőröndnyi cucc, akkor azzal. Amit közben a lakásra költöttem? Cserébe viszont ingyen lakhattam a máséban, nem kellett lakbérre költenem. Nekem ez így evidens, mondjon a törvény, amit akar.
2008. okt. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzáállást, teljesen korrekt!

Az életemet ennek a kapcsolatnak szenteltem, nem én vagyok az aki megcsal és a hazudgságerdőben már maga is eltéved...

Ebből a nézőpontból, vizsgálva, egy házasságban is annak kell érvényesülni hogy akié a vagyon, az mindent megtehet?, mégha nem is ő dolgozott meg érte...

Hát nem! A házasság az nálam mást jelent, nem én vagyok és remélem leszek az a személy, aki az elmúlt 10 évben mindent eltűrt, önzetlenül segített, most meg kisemmizi a kicsapongó életét élő feleség....

2008. okt. 27. 12:07
 10/17 A kérdező kommentje:
"Ingyen lakhattam"...ez nem egy albérlet ahol az esetlegesen felmerülő problémákat áthárítjuk a tulajdonosra, ez egy családi ház, melynek fenntartása, gondozása is költséget generál, arról nem is beszélve hogy mindíg csak építgeted-szépítgeted azt a környezetet ahol élsz,legyen az kert, faház, terasz, növények....és ugye a jövőbeni tervek, amiket nem én rúgtam fel...hiszen kinek másnak dolgozom most is mint a gyermekeimnek.
2008. okt. 27. 12:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!