Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Férjem sokszor veszekszik,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Exelant kérdése:

Férjem sokszor veszekszik, olykor válással fenyegetőzik, de ha mondom, hogy lépje meg már a válást ennyi veszekedés és ennyi válással való fenyegetőzés után, miért nem tesz mégsem semmit, miért csak a fenyegetőzés szintjéig jut mindig?

Figyelt kérdés

Miért mindig az a válasza, hogy adjam be én a válókeresetet, mert én állítólag jobban tudom ennek menetét, mint ő, pedig én sem váltam még soha, és a családomból sem senki? Mi ilyenkor itt a teendő?

Férjemmel és anyósomékkal is szinte az egész évet végigveszekedtük, a férjem szájából többször is elhangzott, hogy váljunk el, de mikor ez már az x -edik ilyen kijelentése után én többedjére is visszakérdeztem, ha már ez így megfogalmazódott benne,és többször ki is mondta, hogy váljunk, mert ennyire elege van belőlem, akkor miért nem lép, miért nem válik már el végre, akkor az a válasza mindig, adjam be én a válókeresetet, mert én ezt jobban tudom. Miközben én még sohasem váltam, de a közvetlen családomból sem vált még el senki sem, akinek révén ebbe a témába már jobban beleláthattam volna bármikor is. Miért tőlem várja el, hogy én tegyem meg a döntő lépést? Hogy ő lehessen az áldozatszerepben? Ő sajnáltathassa magát másokkal, hogy még tőle a jó embertől akar elválni a saját felesége, pedig ő a szent ember?Vagy ez csak ijesztgetés akar lenni hogy váljunk, mert érzelmileg zsarolni akar, de igazán nem is akar válni, ha ezzel csak szóban fenyegetőzik, de lépni nem lép mégsem? Nem tudom... én a tavalyi évünkbe nagyon belefáradtam. ... férjemmel és anyósomékkal is nagyon sokat veszekedtem, anyósom meg is mondta a szemembe, milyen rosszul házasodott a fia, mert nem vagyok elég házias, sokat dolgozom, ez meg a fiának mennyire nem jó... ott viszont mikor erre azt én reagáltam, hogy akkor mi legyen,ha ez a véleménye, váljunk e el a fiával, s adjam e át a stafétabotot, akkor meg csak a szájukat húzták, hogy ez milyen hülye kérdés volt. Én meg ezt a szituációt nem értem akkor. Nem esett jól nagyon. Vannak nekem is hibáim mint mindenkinek, de ha nem akarják, hogy otthagyjam a fiukat, miért vágják a szemembe, hogy milyen rosszul házasodott a fiuk, milyen rossz menyük vagyok. Most hogy elszántam magam én a lépésre, hogy na akkor válok,mert valahogy megfáradtam, megteszem a szívességet a férjemnek, anyám és más is nagyon visszafogna, ne válj, mert a férjed jó ember, és milyen rossz lesz , ha egyedül maradsz , a magány is milyen rossz, van rosszabb ember is a férjedtől.... satöbbi...nem tudom mit lépjek. Igaz gondolom , hogy jönnek majd a kioktatások, hogy miért nem vagyok akkor háziasabb, miért nem dolgozok akkor kevesebbet. De én meg már ott tartok, hogy anyósomék részéről a fentebb említett kijelentés-állítás után én meg nem fogok már magunkért mit tenni. Anyósomék már nem fognak jobban szeretni. Én bizonyítsak mindig?Én kaparjak? Miközben a házaséletem meg a 15 évből kb . 12 óta egy nagy semmi, s nem is kötődöm már emiatt a férjemhez, sem testileg , sem lelkileg. Bocsánat , ha sok a szöveg.



2018. febr. 11. 07:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
55%

Bocsi, a hosszú szöveget nem olvasom el.


Szokták mondani, amelyik kutya ugat az nem harap. Csak a szája nagy, de cselekedni már gyáva, érzelmileg manipulál téged.


A te életed. Te tudod higy megéri-e ez a kapcsolat.

2018. febr. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%

Ha nem vagy boldog válj el,ne törödj azzal hogy ki mit mond,egy életed van...

Találhatsz simán a férjednél jobbat

2018. febr. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
A családod, ismerőseid dumája ne befolyásoljon. Nem ők érzik, amit Te. Ne bonyolítsd túl. Ha nem vagy boldog, válj el tőle,mert csak pazarlod a drága idődet.
2018. febr. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
A külvilágtól, mások szájától, hogy ki mit mond, valóban félek. illetve mivel a férjem fenyegetőzik, de nem lép, nem akarom azt megtenni, hogy ha én lépek a válásban, még ő lehessen az áldozatszerepben, s ő sajnáltathassa magát, de sokszor már úgy vagyok, nem érdekel, mert elegem van, a férjemmel, anyósomékkal való veszekedésből. Anyósom ugyanakkor arra is utal,a sok velem való veszekedése mellett, hogy ha apósom halna meg hamarabb, ő ránk szorulna, de én meg egy ilyen hárpiát nem fogok ápolni, gondozni, ezt is meg akarom előzni... bár anyám meg vissza akar fogni.... milyen rossz a magány, gondoljam meg ötször mit teszek... válok e vagy sem... nehéz ügy
2018. febr. 11. 07:55
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Hadd sajnáltassa magát.. Ez ne legyen szempont. Ha ő válik, akkor is tudja sajnáltatni magát, hogy azért tette, mert már nem bírt téged elviselni, pedig ő mindent megtett blablabla.. A magánytól se félj, néha kell egy kis egyedüllét is és idővel úgyis találsz másik férfit.
2018. febr. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Ez igaz, így is úgy is tudná sajnáltatni magát a férjem , ha akarná.
2018. febr. 11. 08:07
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

A férjem ... az anyósom .. az anyám.


Ez a TE életed, neked kéne tudnod, hogy hogyan akarod élni.

2018. febr. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért élsz egy olyan férfival, akihez nem kötődsz "sem testileg, sem lelkileg"?
2018. febr. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Szóval 15 évből 12-őt megalkuvásban töltöttél mert már akkor is rossz volt a házasságod, most meg belekapaszkodsz abba a mondatba amit a férjed a fejedhez vág, de még mindig azon gondolkozol, hogy megtedd-e?


Miért érdekel téged mit mond a környezeted? Miattuk élsz házasságban vagy magad miatt? Melyik a jobb: egy sehova se vezető házasság vagy egyedül békében? Ha elválsz sem biztos, hogy nem találsz jobbat. Meg kéne lépni, ha tényleg ilyen rossz és már nem érzel semmit. Mi értelem így bármilyen kapcsolatnak?

2018. febr. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
75%
Mennyi idősek vagytok? Úgy éltek, mint valami begyöpösödött 100 évesek. Pénz ami összetart vele, mert más okot nem látok, amiket leírtál, hisz minden másra panaszkodsz, de a pénzt nem említed. Ha nem lépsz csináld tovább ezt a semmilyen életet , azt kit érdekel, ha utána ő panaszkodik másnak, hogy e adtad be a válókeresetet? Az írásodból azt is leszűrtem, hogy nagy valószínűséggel az anyósoddal egy házban éltek , ami már alapból fertő egy kapcsolatban. Tudod az anyós , akkor jó, ha minél messzebb van így nem kavar be.
2018. febr. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!