Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tanácsolnátok? Kezd...

Ti mit tanácsolnátok? Kezd eldurvulni a helyzet.

Figyelt kérdés

Olvassátok el figyelmesen: Tizennégy éves lány vagyok. Apám és anyám 6 éve váltak el. Azóta anyámmal élek, már ha életnek lehet nevezni. A szomszédunkban laknak a nagyszüleim, így segítenek anyámnak anyagilag, mert egyedül nem tudna minket eltartani, hiszen apukám nem fizet gyerektartást.

Jelenleg anyagilag nincs különösebb problémánk, anyám mégis folyton azzal jön hogy kevés a pénz. Mikor apukámhoz megyek hétvégén, sok mindent megvesz nekem és a bátyámnak, neki sincsenek anyagi gondjai.

Falun lakunk, így nagyon nehezen járok be a suliba. Reggel 5-kor sétálnom kell a buszhoz, aztán meg még 3-szor átszállnom. Fizikailag nagyon megterhelő, és fárasztó. Főleg hogy nem csak a táskámat, de a rajzmappámat is cipelnem kell.

A szituáció a következő: Néhány napja felvetettem anyámnak hogy mi lenne, ha kollégista lennék, mert úgy könnyebb lenne a bejárás, és nem kéne mindig korán kelnem, ráadásul felne is rá. Erre ő azonnal kiakadt, és elkezdte mondani, hogy "ez nem vita téma" mert ő még nevelni akar és "ha majd felnőtt leszek oda megyek ahova akarok".

Ezután viszont minden megváltozott. Mindenért leszót, pl. mert sminkelem magam, meg fekete ruhákban járok. És közben folyamatosan bántott, hogy ha felnövök olyan h*lye p***a leszek mint a mostohanővérem.

Pénteken viszont bedurvultak a dolgok. Az osztálytársaimmal elmentem egy rock boltba. Véletlenül alakult így egyébként, mert először úgy volt hogy anime boltba megyünk. (Egyébként a 2 bolt között nem volt nagyobb külömbség.) Anya el is engedett, úgy hogy megmondta hogy 7-re érjek haza. Én persze nagyon örültem, nem siettem, de így is hazaértem 5-re. Akkor már ő is otthon volt, és megkérdezte mi volt az anime boltban, mire én megmondtam hogy végül nem oda mentünk hanem abba a másik boltba. Erre kiakadt, hogy "az a hely biztos nem normális" meg kitalálta hogy az biztos egy kocsma. Hiába montam neki hogy nem az, nem hallgatott rám, pedig nem is ismerte a helyet.

Aztán ma 5. óra után elengedtek minket a suliból, így elmentünk az oszt.társaimmal abba az ominózus boltba, meg egy könyvesboltba is, így kb. 5-re értem haza. Amint haza értem beköszöntem nagyanyámnak, és haza is mentem. Erre anyám felhív hogy hol csavarogtam meg megzsarolt hogy visszairat a régi sulimba amit utáltam.

Nagyon kiakadtam, és hirtelen csak apámat tudtam hívni hogy beszéljen vele. Aztán este kb 8-kor hazaért anyám és veszekedtünk.... de nagyon durván. Nagyjából 5 perce volt de még nem tudtam feldolgozni. Olyanokat vágott a fejemhez hogy ha felnövök akkor egy utolsó r**anc leszek, és hogy minden az én hibám, ami rossz eddig történt, meg olyanokat mondott ami nem is igaz, engem meg a sírás kerülgetett. Aztán mikor kiment úgy bőgtem hogy taknyom-nyálam összefolyt... Ezután viszont (már csak magamban) elkezdtem nagyon durván szitkozódni. Teljesen megijedtem magamtól.

Szerintetek ilyenkor mi a teendő? Lakhatok apámnál? Szerintetek ilyenkor mit lehet tenni? Már ha csak az osztálytársaimmal megyünk el valahova, akkor is kivesz a suliból, és visszavisz a régibe. Gyámhatóság szóba jöhet?



2014. szept. 8. 21:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező: Szerintem meg lehetne oldani, hogy az apádhoz költözz.
2014. szept. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha apád olyan jó körülmények között él, miért nem fizet gyerektartást?


2. Attól, hogy te nem tudsz róla, anyukádnak még lehetnek anyagi gondjai, söt valószínüleg vannak is.


3. A kollégium elég sokba kerül, ezen kivül ha még így is sokszor mellébeszélsz, akkor érthetö, hogy nem akar elengedni.


4. Csak akkor lakhatsz apádnál, ha ö kéri a bíróságon a gyerekelhelyezés megváltoztatását, a bíróság ezt engedélyezi. Más kérdés, hogy apád akarná-e, hogy odaköltözz, mert az neki lenne elég nagy megterhelés

2014. szept. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Ebben az életkorban mindenkinek háborog a lelkivilága...

Észérvekkel, nagyszüleid segítségével győzd meg őt, hogy jobb lenne koliban.

Ha megbízható lennél, én elengednélek. Bar az érdekes,'hogy a kimerítő buszozás, korán kelés után rock és anime bolthoz van energiád.

2014. szept. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Apukám szeretné hogy hozzá költözzek és azt mondta neki nem megterhelő
2014. szept. 8. 22:08
 5/13 anonim válasza:
Az a baj,hogy ez csak néhány konkrét eset,de egy csomó dolgot nem tudunk. Pl: hogy mennyire vagy segítőkész otthon,hogyan tanulsz,tudtok anyuddal beszélgetni normálisan,ha éppen nincsen semmi olyan,amin problémázhat.Próbáld megmutatni,hogy megbízható vagy. Igazándiból szerintem nem az akasztotta ki,hogy rock boltba mentél,hanem az,hogy nem ott voltál,ahol tudni vélt.De ezek csak találgatások,mert egy ilyen dolognál,az érem másik oldaláról is vizsgálni kell. Igazándiból,egy válaszhoz kevés az infó.
2014. szept. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Akkor meg tegye meg a szükséges jogi lépéseket, azt' kész. Anyukád nemlesz tőle oda és valószínű nem is fognak apád javára dönteni.

De hogy gyerektartást nem fizet, ez mi a (f----)manó?

2014. szept. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Valóban kicsit kevés az információ, de 14 éves létedre a fogalmazásod alapján elég értelmes lánynak tűnsz. Valószínűleg édesanyádat mai napig kísérti a válás, és ez akkora törés volt számára, amit azóta sem dolgozott fel. Az én szüleim is elváltak anno, és ők is kiszámíthatatlanul viselkedtek néha, meg persze én sem voltam nehéz eset.

Szerintem azzal sincsen baj, ha elmész egy boltba, még ha a másikba is, amiről amúgy édesanyád tudott, ha utána elmondod neki. Ez nem csavargás.

Az, hogy a válást Rád fogja, illetve ler*bancoz.. Ezt viszont semmilyen körülmények között nem tudom elfogadni.


Kérdésedre a válasz: lakhatsz édesapáddal, ha a gyámhatóság úgy ítéli. De ehhez neki keresetet kell benyújtania.

2014. szept. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
9-es vagyok.. Azt viszont én is furcsállom, hogy nem vizet gyerektartást..
2014. szept. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Anyukádnak biztos nagyon nehéz, hogy egyedül nevel, és rá vagytok szorulva a nagyszüleidre, de ettől függetlenül iszonyatosan túlreagálja a dolgokat. Azon kiakadni, hogy rock boltba mész, 5-re érsz haza meg feketét hordasz... nem normális dolog, ez tény. Nem mondom, hogy próbáld megbeszélni vele, mert ilyen hozzáállással nyilvánvalóan nem hallgatna meg. Azt tudom javasolni, hogy próbálj meg mindenben segíteni neki, és ha valamin balhézik, csak hagyd rá. Maradj nyugodt, majd rájön ő is 1-2 év múlva, hogy a fekete ruháktól nem lesz belőled k**va. A lényeg, hogy magadat ne hagyd felidegesíteni az ő butaságaival.
2014. szept. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
az en szuleim elvaltak mikor elso osztalyba mentem . 5ig mamammal es apummal laktam,majd meghalt mamam elmentem anyumhoz es 9be
2014. szept. 9. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!