Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért tekintenek sokan akkora...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért tekintenek sokan akkora bűnként arra, aki gyerekkel válik?

Figyelt kérdés

Eleve úgy keres az ember társat, hogy minden rendben lesz, és "örökké" együtt lesznek. Gyereket is így terveznek.

De az élet sok mindent hozhat, és van, hogy a gyerekvállalás után szétmegy egy pár.

Abban az esetben, ha nincs gyerek, mindenki legyint egyet. Van ilyen, az élet megy tovább.

De ahol van, ott hirtelen mindenki előítéletes lesz. Biztos csak a gyerektartásra ment, miért (nem) éltek együtt előtte 10 évet, meg megy az alfahímezés meg a tönkretett életezés.

Bizonyított tény, hogy a gyereknek jobb egy szülővel, mint ha a szülei marják egymást.

Az egyik megy jobbra, a másik balra, a gyerek meg marad az egyikkel. És? Mivel rosszabb ez, mint gyerek nélkül?

Miért kell kötelezően tragédiaként tekinteni erre?

Miért kell lealázni a sárga földig azt az anyát, aki gyerekkel egyedül marad? Mennyivel jobb az, aki hagyja magát alázni egy rossz kapcsolatban?

Miért nem lehet elhinni, hogy emelt fővel, önként le lehet zárni egy rossz házasságot a gyerekvállalás után is?



2018. febr. 12. 15:13
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nem bűn, és nem tragédia gyerekkel elválni. De azért a jótól is nagyon messze van. Vannak olyan esetek, amikor tényleg a válás a legkevésbé rossz megoldás, pl. ilyen az, amikor egyik fél alkoholista, szenvedélybeteg, bántalmazó, állandóak a veszekedések.


De sajnos azt látni, hogy mostanában nagyon sok válásnak nem ez az oka, hanem inkább a fogyasztói társadalom "ne javítsd meg, inkább dobd ki, cseréld le" módszert alkalmazzák párkapcsolatokra is. Ezzel csak annyi a gond, hogy míg egy régi autó, régi TV nem sérül lelkileg, addig a kidobott ex és a gyerekek nagyon sokszor nagyon komoly lelki sérüléseket szereznek, amik az egész életükre negatív hatással lesznek. És sajnos ez több generációs probléma, ezek a sérülések hatással lesznek majd a gyerekeikre, unokáikra is.


6-os válaszolónak nagyon igaza van, nem is értem miért kellett lepontozni. Én is azt gondolom, hogy a gyereknek egyáltalán nem JÓ, ha egy szülővel van. Viszont kevésbé rossz egy szülővel, mint állandó veszekedésekkel, feszültséggel tarkított családban felnőni. Egy válásnál a gyerek kivétel nélkül, mindig sérül. A szülők felelőssége, hogy ez a sérülés minél kisebb legyen, minél könnyebb legyen a gyereknek.


És még valami. Nem értem miért ez az általános vélekedés, hogy válás után a gyerek az egyik szülőnél lesz. A gyereknek szüksége van teljes értékű apára és teljes értékű anyára, akkor is, ha azok történetesen elváltak.


Mondom mindezt válófélben lévő apukaként (feleségem hagyott ott egy másik pasiért, akivel előtte sokáig csalt). Én sokáig mindent megtettem, hogy megmentsem a házasságot, hogy a gyermekünk boldog, egészséges családban nőjön fel. De eljött az a pont, amikor már nem volt értelme tovább küzdeni. De én nem a gyermekemtől válok, hanem a feleségemtől, szóval nem anyához, meg nem apához "kerül" a gyerkőc, nem anya vagy apa fogja "egyedül nevelni". Közös gyerekfelügyelet van és lesz, közösen neveljük a közös gyerekünket, nem kiabálunk kígyót-békát egymásra, rengeteget van a gyerek az apjával és anyjával is. Persze mindezt rohadt nehéz megszervezni és kivitelezni, sokkal nehezebb, mint családban vagy "hétvégi" apukaként. De a gyerek érdekei az elsők egy válás során.

2018. nov. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy sokan nem tudnak intelligensen elválni. Ez a legnagyobb baj, és ez a legrosszabb a gyereknek.


Az előttem válaszoló a ritka kivétel, és a követendő példa, ha már muszáj válni, akkor ne forduljon már ki egyik fél se önmagából.

2018. nov. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!