Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi változik meg ha az apa...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi változik meg ha az apa lemond 18 év alatti vagy feletti gyerekéről?

Figyelt kérdés

Az apa eddig is csak fizetett,de gyerekét nem láthatta.

Ráadásul a 18 év körüli gyerek nem is akar apjával találkozni.Tudom,ez már nagyon durva döntés.Eddig a szép

szóval nem tudtam elérni semmit.most már keményebb eszközökhöz vagyok kénytelen folyamodni,de nem tudom mitévő

legyek?


2010. jún. 12. 18:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a lemondásnak 18 év alatt a gyerektartás miatt van jelentősége.
2010. jún. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A gyerekről csak akkor mondhat le az apa, ha valaki örökbefogadja. a gyerektartást ezzel nem lehet megúszni,at jár a gyereknek. Ha az apa eddig nem láthatta a gyereket, akkor pert kellett volna indítania a láthatásért, ha nem tette az ő dolga. De ez is független a gyerektartástól.
2010. jún. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
csak megerősíteni tudom a második szavait....
2010. jún. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahogy elöttem írták.

Gyerekröl lemondani nem lehet, csak abban az esetben ha a gyereket valaki örökbe fogadja. Ha az anyánál van a gyermek azt csak az anya új HÀZASTÀRSA veheti örökbe, barát élettárs nem. Addig a gyerektartást is fizetni kell.


VISZONT

Az apának joga van a láthatáshoz amit az anyának biztosítani kell. Az anya ha nem engedi a bíróság álltal meghatározott láthatást akkor az egy nagyon súlyos bön, az apa beperelheti és olyat is hallottam hogy a végén az apának ítélték a gyereket.

De attól apának fizetni kell a gyerektartást.

Viszont apa perelje az anyát a gyerekláthatásért, ezt az anya nem teheti meg ha a csak a bíróság másképp nem ítélte ezt meg.

2010. jún. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

miért kell keményebb eszközökhöz folyamodnod?? azt írod, hogy az apa fizet, és a gyerek meg az apa nem kiváncsi egymásra... akkor hol itt a probléma??


37N

2010. jún. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!