Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mikor alkalmas egy gyerek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor alkalmas egy gyerek életében válás idején, hogy megismertessük vele az új partnert?

Figyelt kérdés

Van két gyermekem.Válófélben vagyok.A gyerekeim apja be akarja mutatni a gyerekeknek az új nőjét.

Úgy gondolom,hogy ez elkerülhetetlen de a gyerekek pár hónapja élnek ebben a helyzetben.

Egyikőjüknek pszihés testi tünetei is lettek ebben az időszakban.

Még nem érzem azt,hogy ennek meg kéne történnie.

Van tapasztalatotok ilyen téren,hogy gyermekeitek hogyan fogadták a nehéz helyzetben az új partnert?

Ti mit javasoltok mi a legjobb a gyerkőcök szempontjából?

Kérem,hogy csak az írjon akinek valóban van köze a témához!Köszönöm!!!


2018. ápr. 17. 22:27
1 2
 1/14 iamaveryniceguy ***** válasza:
Életkoruk?
2018. ápr. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekek életkorát azért illő lenne közölnöd....
2018. ápr. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Nincs közöm a témához, és mégis írtam. Na ezt kapd ki, anyuci! :D
2018. ápr. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem korai. Azt írtad, hogy az egyiküket fizikailag is megviseli a válás. Inkább a gyerek lelki egészségét kéne segíteni helyre tenni nem pedig apuci új barátnőjét megismerni. Szerintem csak rontana a helyzeten.

Amikor a gyerekek már feldolgozták, hogy nem vagytok együtt, csak akkor lehet új párt bemutatni.

2018. ápr. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
5 és 10 évesek.
2018. ápr. 17. 22:49
 6/14 anonim ***** válasza:
Megtiltani nem lehet!!! Szerintem rgy 10 eves gyereket mar mrg lehrt kerdezni ,hogy akare talizni.Nalunk ugyanez volt en azt hittem megviseli a gyereket, de nagyon jol fogadta,sokszor mi felnottek jobban tul aggodjuk ezt a temat.
2018. ápr. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a titkolózásnál, meg az új partner dugdosásánál nincs rosszabb. A gyerekek nem hülyék, tudják jól, hogy van valami, de a bizonytalanság, meg a nem szabad róla beszélni, ne találkozzatok vele csak rossz érzést kelt bennük. Én elég hamar bemutattam az új páromat, vagyis nem bemutattam, hanem csináltunk vele közös programot. A gyerek tök természetesen vette, nem volt belőle semmi gond. Akkor szokott belőle probléma lenni, ha a másik szülő problémát kreál belőle.
2018. ápr. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor mutattam be a gyerekeimnek az uj paromat 1 év után, amikor egészen biztos voltam abban anyaként, hogy együtt maradunk végleg. Azt nem akartam, hogy 2-4-6 évenként új "apukát" mutassak be , ahogy az apjuk is tette az előző házasságából született 3 másik gyerekével.
2018. ápr. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én az elvált szülők gyereke vagyok.


Nekem az nem okozott problémát, hogy megismerkedjek egy új valakivel. Én azt utáltam, csak ezt gyerekként nem bírtam még beazonosítani, hogy a szüleim egymással háborúztak burkoltan, ha nem értettek egyet, és ennek általában én és testvérem voltunk a szócsövei. Nekem személy szerint se apám új nőjével se anyám új pasijával nem volt semmi bajom, ők csak új emberek voltak, és kész. Én 9 voltam, innentől számítva hamar jött a kamaszkor, és utána már alig voltam otthon amúgy is. Szerintem amíg konfliktus mentesen és higgadtan kezelitek a helyzetet, addig ez nem annyira nehéz kérdés. Az emberi játszmákat nehéz gyerekként lereagálni.


26L

2018. ápr. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
A gyerek bármikor alkalmas a szülő új partnerének megismerésére. A másik szülő az, aki ezt nehezen viseli az esetek 99%-ában.
2018. ápr. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!