Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan lehet bebizonyítani,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet bebizonyítani, hogy egy anya nem alkalmas a gyerek nevelésében?

Figyelt kérdés
A párom válófélben van és szeretné, ha a válás után hozzá kerülne a kislánya. A kislány is jobban érzi magát velünk. Az anya folyamatosan öngyilkossággal fenyegtőzik és nem egyszer mondta már ezt a gyereknek is, akinek félő, hogy fejlődő személyiségén csorba esik. Féltjük nagyon a kislányt, mert folyamatos stressznek van az otthonában kitéve. Mit tehetünk?
2008. jún. 27. 08:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

ügyvédet fogadtok. vagy ha nagyon nincs rá pénz a családsegítö központba mentek.

a bíróság mindig a gyerek érdekét nézi. egy ügyvéd tudni fogja hogy mit tehettek. biztos hogy bizonyítani kell ezt. jó ha van aki ezt alátudja támasztani, más valaki barát az anya családjábol valaki aki szintén a ti (vagy is a gyerek ) pártján áll. esetleg szomszéd.

2008. jún. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. A kislány felnőtt bátyja alkalmas lehet tanunak? Még ő is ott lakik, de már nem sokáig.
2008. jún. 27. 09:52
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha tanúkat tudtok hozni azt bizonyítva, hogy a kislány anyja nem beszámítható, vagy idegileg labilis (erre utal az állandó fenyegetőzés az öngyilkossággal), ebből fakadóan nem tudja garantálni a gyerek normális testi és szellemi fejlődését, akkor nagy eséllyel az apánál helyezik el. Nem írtad meg, hogy a kislány mennyi idős, mert ha tíz évnél idősebb, a bíróság figyelembe veszi azt is, hogy ő maga melyik szülőjéhez akar kerülni.
2008. jún. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én csak véleményt tudok mondani.Nekem 8 éves kislányom van,és minden szemponzból ő az első.Mindíg gondolkozok azon hogy biztos hogy mindent jól csinálok,és jó anya vagyok?Nem minden esetben az anyánál van jó helyen a gyerek,mert sajnos vannak rossz anyák,mai világunkban egyre több.Ez az öngyilkossági fenyegetőzés maradandó lelki sérülést okozhat a gyereknek.Ezt az én anyám is csinálta,nem törődve vele én mit érezhetek.Félelem és rettegés volt minden napom,amíg már én készültem ki,és 15 évesen én próbáltam meg az öngyilkosságot.Mindenképpen próbáljátok megóvni ettől szegény kislányt.Joga van a boldog élethez.Biztos hogy a bíróság ezeket figyelembe fogja venni.
2008. jún. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
ha bíróságra jut az ügy szóljatok az ügyvédeteknek, hogy kötelezze az anyát egy pszichológus vizsgálatára és kérjen szakvéleményt az öngyilkos hajlamok miatt...és a fenyegetőzés miatt, de minden lezajlott körülmény egyen téma és ha lehet ti kezdeményezzétek az elhelyezési pert.
2008. jún. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat.
2008. jún. 29. 07:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!