Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elváljak? Ha igen hogyan?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elváljak? Ha igen hogyan? Mennyi idő után kellene kifizetni a férjemnek?

Figyelt kérdés
Elmúltam 50, nő vagyok. Házasságom régóta unalmas és lapos a férjemmel. Ez még el is menne, régóta inkább a lakótársamnak érzem mint páromnak. Az anyagiakkal viszont időről időre kiborít.Úgy érzem kihasznál. Félig közös kasszán vagyunk de visszatérő probléma, hogy csak én rakom be a részem. Úgy érzem tőlem elszedi a sajátjával meg isten tudja mit csinál.Régi probléma,férjem úgy gondolja Ő mindent megvesz, beszerez ami szerinte kell,feladja a csekkeket. Minek az, hogy nálam is legyen pénz! Ezt nőként megalázónak érzem. Elegem van! A gyerekeink nagykorúak de velünk élnek, 22, 18 évesek. Úgy képzelem el, ha válok környezetet is szeretnék váltani, teljesen új életet kezdenék. Elmennék albérletbe. A lakásunkat közösen vettük még a házasságunk előtt, fele fele arányban, tehát fele az enyém. Viszont egy albérletet csak nagyon szűkösen tudnék fenntartani. Tehát kellene, hogy kifizessen. Ez mennyi idő után szokott megtörténni? Szülei után örökölt, amihez nekem semmi közöm, az Ő magántulajdona. Szóval ki tudna fizetni. Hogyan kezdjek neki a válásnak.Mi legyen az első lépés. Az albérlet költözéssel aztán beadom a válást vagy fordítva? Esetleg próbáljam meg Anyámat rábeszélni, hogy hozzá had költözzek vissza falura,amíg egyenesbe nem jövök. Ő olyan múlt századi nézeteket vall, hogy asszonynak az ura mellett a helye. Elválni halálos bűn,meg Ő miután férjhez ment sosem ment az Anyja nyakára. Persze a legegyszerűbb az lenne ha én maradnék a közösbe de inkább menni szeretnék. Várom véleményeiteket.
2018. máj. 19. 10:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Beszéld meg vele! Mindenkinek úgy a legegyszerűbb, ha közös nevezőre juttok.
2018. máj. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
először beszélj a férjeddel.
2018. máj. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%

Engedélyt is kérjen 2-es?! Mit képzelsz te magadról, nem tulajdon tárgy a kérdező!


Gondolod nem beszélt már vele eleget ez alatt a pár év alatt? Látszik, h nem éltél házasságban, csak osztod az igét korlátoltan.


Add be a válást kérdező mihamarabb, mert az eljárás alatt a közös vagyont is rendezik: kötelezik a férjed, h kifizessen vagy lakáshasználati díjat fizessen neked, amíg ki nem fizetett, mert használja a te fél részedet is.


Hogy elköltözöl-e (én javasolnám), meg hogy hova azt majd eldöntöd, meglátod melyik jobb megoldás, de a válást add be minél előbb!

2018. máj. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ügyvéd!!Nem viccelek, tegyél félre pénzt és ügyvédhez kell fordulni. Ő fog segíteni neked, hogy ne járj rosszul.
2018. máj. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Engedélyt is kérjen 2-es?! Mit képzelsz te magadról, nem tulajdon tárgy a kérdező!"


Nem tudom te mit képzelsz magadról,hogy így nekem esel? Oszd az eszet a kérdezőnek,ne velem kötekedj te idióta barom!

Házasságban élek,és számomra elsődleges a kommunikáció!Amiről a kérdező nem írt,hogy beszélt-e erről a férjével.Úgyhogy másszál arrébb ezzel a stílussal,és a kérdezőnek válaszolj!

2018. máj. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Oda mászok, és arra reagálok, ahova/amire szeretnék kedves 5-ös, sajnálom, ezt nem te döntöd el. A kioktató és korlátolt gondolkozást megint hozod, nem csalódtam.


Egy olyan emberrel hogy lehet megbeszélni bátmit is, aki így leuralja a párját?...Gondolkozni is kellene, mielőtt belekiáltjuk a nagy szlogent: Beszéljed meg vele.

2018. máj. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Te beszélsz korlátolt gondolkodásról??? Na hagyjunk is téged :)
2018. máj. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Igen, hagyjál, én ennek csak örülni tudok. :)
2018. máj. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ügyvéd nélkül semmit ne kezdj. A félig közös kassza is zavaros, házasság: vagyonközösség is, akkor is, ha ilyen felemás, egyenlőtlen módon kezelitek.
2018. máj. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A szüleitől örökölt ági vagyonhoz soha nem lesz közöd. Ha esetleg közös pénzből felújítjátok, akkor a közösből befektetett pénz felet kerheted, de mást nem.



Amúgy meg arra pályázz, ami közös (a külön kassza is közös), ne arra, hogy “kifizessen”

2018. máj. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!