Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit kell tegyek? Az ex férjem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kell tegyek? Az ex férjem újra nősül. A ház amiben lakunk két nagykorú gyermekemmel az ő kizárólagos tulajdona, mert ajándékba kapta. Ha megnősül mi illeti meg az új feleséget öröklés esetén?

Figyelt kérdés
2010. jún. 16. 23:15
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
haszonélvezet, a gyerekei az örökösök
2010. jún. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Hát bár én nem vagyok ügyvéd,de úgy tudom,hogy ha nincs külön végrendelet,akkor házastárs nem örököl semmit,hanem csak a gyerekek.
2010. jún. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:

Így van. Holtig tartó haszonélvezet illeti meg az új feleséget, és a Te gyerekeid lesznek az örökösök. Ha nekik születik gyerekük, akkor ő is örökös lesz harmadrészben.


Viszont kijátszhatnak, mert ha pld. az exférjed eladja a házat (papíron) a feleségének, vagy a ház felét mondjuk, akkor az nem képezi a gyerekeknek az örökség tárgyát, mert életében az exed azt csinálhat a saját vagyonával, amit akar.

2010. jún. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
A házból semmi nem illeti meg az a gyerekek öröksége.Nem lehet közös szerzemény.
2010. jún. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Szerintem, az ami teged illetett volna meg egy hasonlo esetben, ha nem valtatok volna el.
2010. jún. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a feleség is örököl nem csak a gyerekek, de lehet, hogy tévedek, ebben az esetben elnézést, bár így lenne alapesetben igazságos.

Amikor a nagypapám meghalt, a nagymamáé lett a ház fele és a haszonélvezet, apumé és a nagybátyámé a negyed-negyed ház.

2010. jún. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló, ez akkor lehetett így, ha a ház fele eredendően is a nagymamád nevén volt, a másik fele pedig a nagypapádén. De abban az esetben, ha a házaspárnak csak egyikőjük nevén van az ingatlan, akkor a gyerekek az örökösök (ha vannak) és az özvegyé a holtig tartó haszonélvezet.


Ti esetetekben csak a nagypapád része került felosztásra negyed-negyed részben a gyerekek közt.

2010. jún. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Hogy a kerdesre valaszoljak: Te abban a passziv helyzetben vagy, hogy semmit az eg vilagon nem tudsz ezzel kezdeni, ugyanis az exferjeden es az uj felesegen fog mulni, hogy kijatszak-e a dolgokat, de ha az exednek van egy kis esze, nem fogja a kozos gyerekeitek orokseget elvenni...bar en eleg sok olyat ismerek, ahol az apa inkabb az uj felesegnek adta a vagyont, mint a gyerekeknek. Te ismered az exedet, hogy milyen. Kar emiatt aggodnod, mert tenni ugysem tudsz ellene, ha a ferjed ugy dontene, hogy az asszonyara iratja a hazat.


Es most mindannyian egy fedel alatt fogtok lakni? Te ezzel igy OK vagy?

2010. jún. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Ahogy többen leírták lényegében semmi nem illet téged (miért is illetne) és a gyerekek is könnyen kizárhatóak.


Mondjuk ez olyan nagy fájdalmat nem jelenthet, hiszen ajándék ként az öletekbe pottyant, eddig elvoltál benne, anyagi kár nem ért.

2010. jún. 17. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
A jelenlegi helyzet szerint a házat a gyerekek öröklik, a feleség nem (se a régi, se az új), DE mivel a férjed tulajdona, ezért egyelöre még teljes mértékben ö rendelkezik a házzal, tehát jogában áll akár eladni is, viszont a kapott pénzt nyugodtan elköltheti vagy odaadhatja az új feleségnek (vagy bárki másnak), mert amig él, addig az övé, nem a gyerekeké. (Mivel élö emner után nem lehet örökölni!) Tehát ha valami miatt nem akarja, hogy a gyerekek kapják meg, akkor még van lehetösége lépni.
2010. jún. 17. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!