Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Élettársak ha szakítanak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Élettársak ha szakítanak, akkor mi történik a közös lakással?

Figyelt kérdés
Ha hűtlenség miatt a megcsalt fél kidobja a közös lakásból a másikat, akkor a hűtlen fél követelheti a lakás árának a felét pl.? Főleg úgy, hogy hitel is van a lakáson.
2010. jún. 17. 14:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Közösen vették?
2010. jún. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez attól függ, hogy kinek a nevén van a lakás, és hogy a hitel kinek a nevén fut. Az is közös?


Ha közös a lakás (tehát mindketten tulajdonosai vagytok), akkor követelheted a felét, természetesen.

2010. jún. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
50-50%-os tulajdonosok vagyunk, ő az adós, én pedig az adóstárs.
2010. jún. 17. 14:34
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor miért ne követelhetné?
2010. jún. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És ha nem akarja adni, akkor ehhez is ügyvéd kell? És ha pl. én akarom elhagyni, de a 10 milliós lakás árába mondjuk 2 millióval szálltam be, 2-vel ő, a többi hitel, akkor is követelhetek mondjuk 5millió Ft-ot, a lakás árának a felét? Nem elég, hogy el akarom hagyni, még ezt is elveszem? Pláne úgy, hogy tudom, hogy nincs pénze? Ilyenkor célszerű eladni a lakást?
2010. jún. 17. 14:56
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Jah, én eladnám, a pénzből kifizetném a hitelt, ami meg marad, ha marad, fele-fele. Így a legtisztább.
2010. jún. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy része még a banké.

Matematikailag és jogilag akkor esne mindkét félre a teljes érték 50%-a, ha már ki lenne fizetve.

2010. jún. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha a lelépő vállalná, hogy végig közösen törleszti ő is a részleteket, esetleg emlegethet 50%-ot, de ki bízna meg benne ennyire?
2010. jún. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben ugyanaz érvényes, mint egy házasságban: a lakás értékéböl (10 millió) levonják a még meglévö tartozást ( pl. 4 millió), akkor a közös szerzemény 6 millió, ennek a fele kár egy-egy embernek, azaz 3 millió.
2010. jún. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Úgy érzem, hogy anyagilag ebből mindenképpen bukta lesz, nem tudom pontosan a hitelszerződés részleteit, de szerintem már a lakást sem tudnánk eladni annyiért, amennyiért vettük.

2010. jún. 18. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!