Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 16 éve élek együtt a párommal....

16 éve élek együtt a párommal. Nem vagyunk összeházasodva, sőt be sem vagyunk jelentve, mint élettársak. Örökölhetek utána?

Figyelt kérdés
Ha hírtelen meghalna, örökölhetnék utána, vagy a gyerekei kitehetnének a házból, ami az övé?
2010. dec. 20. 16:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Kitehetnek...
2010. dec. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha semmi papírod nincs róla, hogy együtt vagytok, akkor nem örökölhetsz. De különben is, úgy tudom, a gyerekek örökölnek, ha össze is házasodtok, ami az ő nevén van, az a gyerekeié lesz.
2010. dec. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
igen kitehetnek minden további nélkül! neked ott úgymond nincs "jogod"
2010. dec. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok, jól írja a 2.

Kérd meg a párodat, hogy tegyetek a házra haszonélvezeti jogot a részedre.

2010. dec. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%
Nem örökölsz utána csak bejegyzett élettársként vagy ha ir végrendeletet.Pont most van benne egy ismerösöm hasonlo procedurába.Ott a gyerekeket ismerem és az apjuk élettársa ki akarja öket semmizni.Én személy szerint úgy vagyok vele hogy szerintem az aki ennyi időt leélt valakivel annak már jár valami,de egyértelmüen a gyerekeknek is,szóval igazságosan elosztanám ha rajtam mulna.Mivel azért a saját gyereket nem kéne kisemmizni viszont akik évtizedeket leéltek együtt biztos vagyok benne hiáa van az h azt mondjék sokszor h külön kasszán voltak meg hasonlok azért az aki ennnyi ideig vele volt joban rosszban annk is jár valami.(Ja és én nem hiszem abban h ugy lehet lenni valakivel 20-30 évig h egyáltalán egy forintot sem adott bele vagy érdemi minkát az egyik fél.)A legjobb lenne bejelentenetek vagy irjatok végrendeletet,sajnos bármi megeshet és azért szerintem senki nem akar az utcára kerülni emiatt.
2010. dec. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A gyerekei egyáltalán nem látogatják, nem törődnek vele. Igaz, ő sem keresi őket. Az unokáit pl. még nem is látta.
2010. dec. 20. 16:54
 7/14 anonim ***** válasza:
63%
Mi kiraktuk apám élettársát. Apámmal együtt végigszivatta anyut, 18 éves korunkig, majd apám akkor elvált. Így nem kellett gyerektartást fizetni. Persze nem velünk lakott, csak hitegette anyut, hogy elhagyja a szeretőjét és visszajön. Gyűlöljük a nőt... kitettük, jól tettük...
2010. dec. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Az öröklési jog, ha nincs végrendelet, úgy működik, hogy az örökhagyó gyerekei örökölnek akkor is, ha házasságban él valakivel, de akkor is ha nem. Akkor is, ha tartják a kapcsolatot, akkor is, ha nem. Törvényes örököst még végrendelettel sem egyszerű kizárni az örökségből.


Házasság esetén annyi a különbség, hogy a házastárs haszonélvezeti jogot kap a házastársa tulajdonára, de tulajdonjogot nem szerez.


(Amikor sokan itt azt állítják, a házasság csak egy papír, nincs jelentősége, az ilyen és a hasonló kérdéseket, helyzeteket szívesen megmutatnám nekik.)

2010. dec. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Utolsó! Megkaptad a zöld kezecskét.
2010. dec. 20. 17:04
 10/14 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező!Sok ilyen eset van amikor a szülök felé nem is néznek a gyerekek,de mikor örökölni kéne akkor érdekes mód feltünnek.(ez forditottan is igaz mert van olyanélettárs is aki semmit nem vitt a kapcsolatba mégis követelné a dolgokat).Nálad az áll fenn hogy a gyerekek nem is foglalkoznak az apjukkal,de az örökségre azért igényt tartanának gondolom.A jog jelen esetben a gyerekek melett van,de ha a pároddal jo a kapcsolatod nyugodtan felvetheted neki hogy legalább jelentsétek be h élettárak vagytok a te érdekedbe,hogy ne legyen baj majd belőle.
2010. dec. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!