Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Feleségem elköltözött. Jó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feleségem elköltözött. Jó ötlet lenne, ha a közös ingatlanunkban meglévő 1/2 tulajdonomat a gyermekeimnek ajándékoznám?

Figyelt kérdés

Ha úgy dönt, hogy válni akar, és a házat értékesiteni akarja. 20 év munkám van benne, én ott akarok maradni, és kifizetni sem szeretném őt.

A gyermekeim mellettem állnak, már nagykorúak, de együtt lakunk még.


2018. aug. 15. 07:30
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy haszonélvezetem maradna. A bíróság így nem kötelezhet minket értékesítésre?
2018. aug. 15. 07:32
 2/13 anonim ***** válasza:
48%
Keress egy jo ügyvédet. Ez nem ilyen egyszerű.
2018. aug. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

De, kötelezhet, hisz egyértelműen vagyonmentesről van szó. Másrészt az ő tulajdoni része ettől még megmarad, és ki kell fizetned vagy neked, vagy a gyerekeiteknek.

Legrosszabb esetben kényszerértékesítést rendel el a bíróság, a házat eladja sza.rért-húgyért, te megkapod a haszonelvezeti jog kiváltásáért az alamizsnát, aztán volt ház, nincs ház.

2018. aug. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%
Ha a házat értékesíteni akarja, akkor egészen egyszerűen megvásárlod az ő részét, és le van tudva a probléma, nem kell trükközni sem. Ő nem mondhatja, hogy neked nem adja el. :)
2018. aug. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
29%

Mondom, hogy keress egy ügyvédet.


Itt csak az olyan városi legendákkal fogsz találkozni, mint a bíróság eladja fillérekért.

2018. aug. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

5: Közös tulajdon megszüntetése. Olvass utána. Létező dolog.

Ha az egyik el akarja a adni, a másik tulaj nem, akkor bírósági úton kikényszeríti.

Gyorsabb és egyszerűbb, ha a kérdező kifizeti a feleségét, az sehogy se lesz megoldható, hogy a közös ingatlant teljes mértékben kisajátítsa, ingyen.

2018. aug. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
15%

Pedig más megoldás nem lesz, minthogy kifizeted őt.

De azért ő milyen nő, hogy a gyerekei feje fölül eladná bárhogy is a házat??

Még ha téged meg is gyűlölt.. borzalmas.

2018. aug. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%
Tegnap még egy ugyan ilyen kérdésben nőnek adtad ki magad, most pasinak, elég gyorsan változtatgatod a személyedet:D
2018. aug. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem írtam még ki kérdést ide. A normális válaszokat köszönöm.
2018. aug. 15. 10:40
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

Ez igy nem jo. Valas elott meg kozos a vagyon. Valas utan lesz a felezes, es ha elotte ajandekozod el a felet (ami nem a tied, hanem kozos), a vagyonmegosztasnal mar csak a fel ingatlan fog szerepelni. Ez egyertelmuen vagyonmentes es a birosag nagyon nem dijazza.


Logikai bukfenc van az elkepzelesedben.

2018. aug. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!