Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kirendelt ügyvéd váláskor?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kirendelt ügyvéd váláskor? Vagy választott?

Figyelt kérdés

Van ügyvédem a váláshoz, de egy év alatt egyetlenegy tárgyalás volt eddig. Szerintem semmit sem csinál ez az ügyvéd, váltani szeretnék kirendeltre, lehetséges ez? Gondolom ők nem húzzák így az időt mert behatároltak.

Mit tehetnék?

Házassági vagyonjogi szerződésünk is van, nyilván egyszerűbb lenne így válni, de egy év alatt semmmi nem történt.

Van valakinek tapasztalata?


2019. jan. 6. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
46%

Tapasztalatom szerencsére nincs.

De az biztos, hogy válásnál eleve nem kötelező ügyvédnek lennie.

Kirendelt ügyvéd polgári perben, ill. válásnál nincs. Büntetőügyben van, mert ott kötelező lennie ügyvédnek.

Ha te megbíztál egy ügyvédet ezzel az üggyel, akkor keresd meg, kérdezd meg, mit tett eddig és mit lehetne tenni még. És hogy mindezt mennyiért teszi.

Az, hogy egy év alatt egy tárgyalás volt, nem az ügyvéden, hanem a bírón múlik. Szerintem az ügyvéd ezt alig-alig tudja befolyásolni.

Egyébként hány tárgyalás kéne neked? Ha nincs vita sem a vagyonon, sem a gyerekelhelyezésen, akkor egyetlen tárgyalás alatt le szokták zárni.

2019. jan. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, de az az egyetlen tárgyalás nem tíz hónap múlva van, miután elindítottam a válást. Az ügyvéd csak hiteget, húzza az időt, nem érdeke a gyors válás. Kirendelt kell hogy legyen én úgy tudom. Nem is hallottam olyat még hogy ne lett volna.
2019. jan. 6. 23:02
 3/6 anonim ***** válasza:

Jogi karon tanulok és azt tudnám neked tanácsolni, hogy maradj a választott ügyvédnél. A kirendelt ügyvéddel semmiképpen nem lesztek előrébb.

Magyarországon igazából az a legnagyobb probléma, hogy rengeteg ügy van (válásból is temérdek), a bíróságok telve vannak és kevés a tárgyalóterem. Egy nap egy tárgyalóban körülbelül 2-3, maximum 4 tárgyalás van.


A válási keresetet magánszemély is beadhatja, az új PP. hatályba lépésével formanyomtatványt kell kitölteni (a jogalap megjelölése egyedül ami nehezebb, valamint a perköltség), viszont a másik félnek is viszontkereseti kérelmet kell benyújtani, amiben kifejti mit is szeretne.

Ennek értelmében kiírnak egy tárgyalást.


De nem hinném, hogy az ügyvéd lazsál. Ettől függetlenül ha így gondolod válts ügyvédet mindenképpen!

(Nyírbátor, Nyíregyháza, Debrecen vonzáskörzetében tudok is ajánlani)

2019. jan. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk nem volt ügyvéd, közös megegyezéssel simán egy bírónál elváltunk.

Kb.4-5 hónap alatt lefutott.

2019. jan. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, szerintem leírtad a lényeget: egyetlen ügyvédnek sem érdeke a gyors válás. Ha így nézed, ő egy ellenérdekelt fél abban, hogy gyorsan elválj...

Ha a választott ügyvéddel nem vagy megelégedve, akkor szerinted egy hivatalból kirendelt jogi segítő segítségedre lesz?? Ha jól értem, Te minél hamarabb le akarod tudni.


Vagyonjogi rész pipa, ha jól értem.

Közös gyermeketek van? A házasság felbontását illetően, van bármilyen vitás kérdés köztetek? Ha mindkettő kérdésre "NEM" a válasz, akkor egy tárgyalásból meg lehet úszni az egészet, ami csak formaság.


Btw, kirendelt ügyvéd nincs váláskor:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdese..

2019. jan. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
2 évig ügyved nélkül csinaltam a gyt es elhelyezesi pert, aztan mivel sehgy se haladtunk fogadtam ugyvedet. En az enyémmel maximalisan meg voltam elégedve, ramenős, hatarozott volt, az érdekeimet képviselte 100%-ban. Fel ev utan vége lett es nyertunk.
2019. jan. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!