Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Sírni hagyni tényleg káros lenne?

Sírni hagyni tényleg káros lenne?

Figyelt kérdés
Nagymamám szülinapjàn összejött a nèpes családunk. Nagyim, 4 gyermeke, 8 unokája, 7 dédunokája. Szóba került az altatàs téma, mikor kicsit megdöbbentem. Anyám is és testvérei is mindegyikünket sírni hagyással szoktattak éjjeli alvásra. Egyikünk sem lett lelki beteg, sérült, nem keveredtünk rossz társaságba, nincs gond a társas kapcsolatainkkal, nem csökkent a bizalmunk a szüleink iránt és még folytathatnám. Ők voltak ledöbbenve szintén, hogy mi mennyire ráparázunk erre az altatás témára. Ugyanúgy a szobatisztaság kérdése. Mi már 2 évesen szobatiszták voltunk mert rászoktattak minket, ma meg semmit nem lehet elvárni egy gyerektől, inkább pelenkáznak 3,5-4 èves korig is. Most akkor hogy is van ez?
2019. aug. 8. 09:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%

Mindenki aki azzal védekezik, hogy ő is normális lett, általában nem az, csak nem látja a saját baját.


Úgy van ez, hogy a régi emlékek megfakulnak, a nagy okosságoknak meg a fele se igaz.

2019. aug. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
39%
Tudja anyád, mi az a stresszhormon? Hogy milyen hatással van a gyerekre? Tanulj pszichológiát, biológiát vagy csak rutinból leszrt és annyira nem sült el rosszul végül, és ezért úgy gondolja, jó szülő volt?
2019. aug. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell sírni hagyni, de kinyalni a feneküket sem. Nevelni kell, de nem elnyomni, szeretni, de nem elkényeztetni.
2019. aug. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

Én jó sok könyvet és fórumot elolvastam a témában, és végül férjemmel megállapítottuk, hogy MINDEGY, mit csinálunk, utolsó utáni rohadt sz.r szülők leszünk. De tényleg. Mert ha az egyik álláspont szerint rendben van, amit csinálsz, a másik szerint nem lesz jó.


Ezek után úgy voltam vele, hagyatkozok a megérzéseimre. Ha sírt a fiam, én felvettem, ha csak nyöszörgött, akkor nem feltétlenül. A nyöszörgésből el tudott bóbiskolni, a sírásból nem igazán. De sírni is inkább csak akkor sírt, ha volt valami baja, tehát hiába hagytam volna figyelmen kívül, nem múlt volna el a problémája.


Most hogy ezt leírtam, egészen biztos vagyok benne, hogy valaki majd habzó szájjal megállapítja, hogy én is sz.ranya vagyok, mert színre szóra felkapkodom, de sz.rd le. Valaki szerint ÚGYIS rossz lesz, amit csinálsz. Ha te fel akarod venni, hogy ne sírjon, vedd fel.


Egy "sz.ranya"

2019. aug. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
43%

Engem is sírni hagyott anyám, bár ő nárci anya mellé, kapcaolatunk minimális, a hogy vagy-on kívül sok dologról nem igazán beszélgetünk, mióta a sajat életem élem és nem hagyom magam. Az én gyerekkoromra ahogy emlékszem, folyton a szeretetéért, dícséretéért, elismeréséért harcoltam, a viszonyunk látszatra kiváló volt, de belül rohadt. Nem a sírni hagyásra fognám, inkább a mentális problémájára.

Én nem hagytam sírni a gyerekeimet, a nagyot is csak akkor, mikor a dackorszakban földhözverős hisztit rendezett, minden más alkalommal igyekeztem megnyugtatni, reagálni és megszüntetni a síráa okát. Az éjszakákat a nagy 6 hetes, a kicsi 3 hós korától aludta át sírni hagyás nélkül. Nem tartom helyes dolognak amúgy, mert később tudat alatt megragad a gyerekben, hogy úgysem kap választ a gondjaira.

A szobatisztaság viszont tényleg el lett tolva, már csak 6 évesen elvárás, hogy szoba-, és ágytiszta legyen, ami szerintem gáz... Benne van a kiskönyvben. A fiam 4 évesen bőven ágytiszta is volt, a kicsi ettől messze van.

2019. aug. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
1.es, miben kellene megmutatkoznia, hogy gond van? De most komolyan😃 a 2.at nem is véleményezem, bár másnak is olyan jó édesanyja lett volna, mint nekem van. Itt egyedül téged tojtak le rutinból.
2019. aug. 8. 10:22
 7/14 anonim ***** válasza:
65%
15 hós a lányom nem vagyok régi kiadás 24 éves vagyok ,szóval nem jöhetek azzal hogy bezzeg az én időmben, viszon arra rajottem hogy az én lányom személy szerint nem csak akkor sírt ha valami baja volt , hanem hisztiből is és akaratos is mint az anyja ,ezért volt jó pár alkalom amikor síni hagytam ha ettől szar anya vagyok akkor elfogadom ,de azt el kell mondanom hogy a lányom egy nagyon kiegyensúlyozott folyton mosolygós gyerek ,nem hinnem hogy azzal rontom el ha néha hagyom sírni, tombolni ,10 hós kora óta egyedül alszik el ,odaadom neki az üveg tajcsit és elalszik magában, nem kell ringatni ,sétálni vele semmi, persze ez miatt is szar anya vagyok mert nem csucsujgatom, hát ez van , én ezzel és minden mással úgy vagyok ,hogy a gyereket nem csak akkor szereti az anyja ha egesznap őt lesi ,és csucsujgatja, de ha valaki érre esküszik engem az sem zavar ,mert én azon az alapon vagyok hogy mindenki magának szült gyereket ,egy anya érzi hogy az ő gyérekének mikor mire van szűksége, soha nem szólnék bele abba hogy más felkapja a gyereket ,miért ezzel eteti ,miért azzal ,miért nem így miért nem úgy, ahelyett hogy ezeken pattogna valaki , inkább élvezze azt hogy anya lehet,élvezze ki minden percét az anyaságnak .Szép napot mindenkinek!( Utólag is elnézés a helyesírási hibákért 😊)
2019. aug. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
15 hónapos fiam. Most jutottunk oda, hogy nem adok neki éjszaka cicit csak miután kivilagosodik. Képzeld, megerti. 2percet sírt, naowzorgott, de folyamatoswn mantraztan, hogy majd reggel, addig aludjunk. Reggel ugyanúgy puszival ébresztett. De eddig sem hagytam sírni hagyni. Arra én nem lennék elég kitartó. De meg is van az eredménye. Anyám apám miatt hagyott sírni. Egyikkel sincs egyébként jó kapcsolatom. Szorongok a közelükben, úgy érzem meg kell felelnem. Az, hogy ez mitől alakult ki, nem feltétlen mondhatom meg, de valószínűleg közrejátszott ez is.
2019. aug. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nyöszörgött, s nem hagytam sírni. (gyorsan próbáltam írni. Még van egy-ket
2019. aug. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
62%

Képzeld el hogy bezárnak egy "rácsos" valamibe és ott hagynak 8-10 órára... Hiába kiabálsz, hiába sírsz, hiába jönnél ki nem tudsz... Egy idő után nyilván feladod és nem kiabálsz tovább, de ez nem jelenti azt,hogy békésen alszol (max, ha már hullára kimerültél) vagy azt, hogy könnyebben elszenderedsz és milyen jó neked otthagyva, csak azt jelenti, hogy feladtad, mert tudod mindenkintesz rá magasról, hogy neked milyen érzés oda "bezárva" lenni...

Kb. így érzi magát a baba is. Mindenki azt csinál a gyerekével, amit akar, de el nem bírom képzelni, milyen lelkületű ember képes egy csecsemő keserves sírását hallgatni egész éjjel...

2019. aug. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!