Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan lehet önálló elalvásra...

Hogyan lehet önálló elalvásra szoktatni egy babát, aki csak cicin tud elaludni?

Figyelt kérdés
A felvesz letesz módszer nem vált be, mert amikor leteszem, azonnal elkezd sírni és feláll a kiságyban.

#cici #önálló elalvás #felvesz letesz
2019. nov. 4. 10:19
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
Ki kell alakítani eg fix rutint.
2019. nov. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%

Megkérdezhetem, hogy miért baj, ha cicin alszik el? Lehet, hogy én vagyok naiv, de nem értem.

Én mindig úgy örültem, hogy mire megszoptattam, el is aludt. Csak letettem az ágyba, és aludt is. A legegyszerűbb a világon.

2019. nov. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Akkor nem alszik el mélyen... Ez ciki. Talán ne a kiságyba tedd. Mi a franciaaágyon altattuk, melléültünk. Ki volt párnázva, nem tudott leesni. Lehet, hogy a testközelség hiányzik neki. Mennyi idős?
2019. nov. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Azt írtad a kérdésben, hogy baba. Utána meg azt, hogy feláll a kiságyban. Azt hittem a kérdés miatt először, hogy pici babáról van szó.
2019. nov. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem baj, sőt örülök, hogy szopizik még 1 évesen. Nem azonnal akarom átszoktatni, csak fokozatosan. Más anyukák elmondásai alapján úgy gondolom, jobb időben elkezdeni.
2019. nov. 4. 12:29
 6/10 anonim ***** válasza:
62%
Az időben elkezdésről már rég lecsúsztál. Nálunk mindenki a saját ágyában alszik az első naptól kezdve és sosem volt ebből sírás. Tudják, hogy ebéd után peluscsere, egy rövid mesekönyv, aztán alvás van. Nincs meglepődés, nincs sírás. Este ugyanez, fürdés, vacsi, mese, fogmosás, alvás.
2019. nov. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy előbb is elkezdhettük volna. Az érdekelne, hogy akiknek sikerült, hogy csinálták?
2019. nov. 4. 13:39
 8/10 anonim ***** válasza:
1 evesen szokott le a cicirol. Fokozatosan szoktattam le. Havi 1 alkalom lett kivaltva 6 hos koratol. Utolso elotti az esti elalvas es az utolso az ejszakai cici volt. Rutint meg kell valtoztatni. Massal kivaltani. Nalunk hatsimi jott be. Es ha elhataroztad, nem visszatancolni, mert akkor buktad.
2019. nov. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, van-e erre jó módszer. A 13 éves fiam mind a mai napig bújós, ölelős, 3 éves korában is úgy aludt el, hogy pár percre az apja vagy én mellébújtunk. Ha ilyen a személyisége a picinek, nem lehet ezen változtatni. Max. ha megvonod magad tőle. De neki ezek szerint kell a közelséged, megnyugtatja. A kislányom, aki pár hónapos, a cicin max. bebóbiskol, de elaludni nem tud cicizés közben, így ő magát altatja a kiságyban az ujjával. Vagyis ő magától elalszik úgy, hogy az égegyadta világon semmit se tettem ez ügyben, csak betettem a kiságyba és hagytam elaludni.
2019. nov. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Teljesen aterzem a helyzeted. Az én lányom 11 hónapos. Elalszik mellen, de nem tudom letenni sem. A kiságyában 10 perc alatt felébreszti magát kalimpálással. Csak úgy tud aludni hogy mellette alszom én is, és amikor megebred akkor pár percig szopizhat. Így visszaalszik. Sehogy máshogy.

Ma kezdtük az alvás tréninget. Két órán keresztül üvöltött. Mindent probaltunk közben. Ringatas, simi, hordozás, éneklés, mese, cumi, minden. Semmi nem vált be. Két óra után feladtam.

Bár nem tudok megoldással szolgálni, de legalább tudod, hogy nem vagy egyedül.

Az ilyen spéci babáknak nem számít a fehér zaj, félhomály, esti rutin stb. Azon babák akiknek ez beválik, szerencsés szülei vannak ;)

2019. nov. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!