Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Aki rá tudta szoktatni a...

Aki rá tudta szoktatni a babáját az önálló elalvásra, az hogyan csinálta? Milyen módszerrel?

Figyelt kérdés

4,5 hós babám csak kézben, kenguruban vagy tologatva alszik el. Kézben is csak addig míg le nem akarom tenni, pedig mindig megvárom, hogy mélyen aludjon.


Milyen ötleteitek, praktikáitok vannak erre a problémára?


2019. márc. 10. 11:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Élettanilag ilyenek, nem lehet őket megtanítani, ez evolúciós kérdés. Ahogy fejlődik az idegrendszere, beindul a mozgása, többször ébred, úgymond körül néz, hogy a helyén van e, nincs e veszély.
2019. márc. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jó, de este el tud aludni magától csak nappal nem. Úgyhogy képes rá.
2019. márc. 10. 12:02
 3/4 anonim ***** válasza:
50%
Az első naptól a saját szobájába tettük le aludni és sosem aludt az ágyunkban sem. A páromnak volt a legnehezebb, mert az első hetekben félóránként bement megnézni, nincs -e baja, aztán megszokta a helyzetet. Az előző házasságomból született lányom példájából vettük az ötletet, ott sokat volt kézben, a szobánkban aludt és az ágyunkban is elég sokat, ezért nem volt meg egyedül a saját szobájában és az első adandó alkalommal át is jött, amint leváltottuk a rácsos ágyat. Az új módszer bevált, nyugodtak az éjszakák.
2019. márc. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
93%

Én hagytam,h önállóan alakítsa ki magának az alvást. Nagyon hasfájós volt,emiatt sokáig ringatva kellett altatni. Viszont én nem vagyok híve a leteszem,kijövök,picit hagyni kell sírni és majd elalszik. Nem akartam,h sírva aludjon el. Egyszer olvastam vhil,h bízni kell a gyermekünkben,ő mindig jelzi az igényeit. Amikor kb. 8 hónapos volt,a nappali alvás előtt felvettem az ölembe es ringattam,ő meg jelezte,h nem akar kézben lenni,így leraktam az ágyába és ügyesen elaludt egyedül. Aztán később már az esti elalvásnál sem igényelte a ringatást.

Szóval bízz a gyermekedben! És ha neki szüksége van a közelségedre,akkor ne vond meg tőle!

2019. márc. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!