Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Át kellene állnunk a napi 1...

Át kellene állnunk a napi 1 alvásra?

Figyelt kérdés

Kisfiam 11 hónapos lesz január elején. Este 8-9 között alszik el, legtöbbször fél9-kor és reggel 6-fél7-ig alszik. Viszonylag jó alvó, ha meg is ébred akkor 1-2 perc után cumival visszaalszik, ha hajnali 5-kor néha felkel akkor velünk alszik még 1,5 órát. Ezen kívül délelőtt 10 körül alszik egy nagyot 1,5-2 órát, illetve délután 15.30-16.00 körül még 1 órát, néha többet. De ebben a hónapban legalább 5-6-szor kihagyta már a délutani alvást. Illetve addig tekergett, sírt míg feladtam. Aztán este meg beájult a tápszer közben már. Ma viszont délelőtt nem akart elaludni. Azt most nem adtam fel és lassan már 3 órája hogy alszik.

Első babám de szerintem át akar állni az egy alvásra. Csak nem tudom hogy fogja kibirni mondjuk 6-tol 12.30-ig?

Mikor legyen az az egy alvás?

Így eszik most;

Reggeli tápszer 6.00-6.30

Tízórai: 9.30

Ebéd: 12.30-13.00

Uzsonna: 16.30-17.00

Esti tápszer: 20.30



2019. dec. 29. 12:43
 1/8 A kérdező kommentje:

Szerintem ezek után ma már esélyem se lesz délután elaltatni. Maximum 17.00 után, viszont akkor meg már nem hagyhatom aludni mert akkor este nem fog menni.

Ha egyszer alszik akkor gondolom majd a tízórait és az ebédet kicsit előrébb kell hoznom. Ugye?

2019. dec. 29. 12:48
 2/8 anonim ***** válasza:
Kicsit előbbre hozod az ebéd idejét, aztán megpróbálok az első alvást addig kitolni amíg lehet.Ha ezután fel 12 környékén eszik se dől össze a világ, ekkora babánál semmi se lehet kőbe vésve.
2019. dec. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát ha 6kor kel,akkor tuti nehezen bírja ki délig.Nálunk nemrég állt át a pici,8 kor kel de délben tuti alszik vagy picit előbb is.Volt olyan hogy 6kor kelt akkor 11kor már bőven aludt.Napközben csak 1 max 2 órát alszik.Este 9-10 körül alszik el.Reggel 8kor tápszer,11kor tízórai,2kor ebéd,4kor uzsai, 8kor vacsi
2019. dec. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak is kb egy-másfél hónap volt mire átállt, és kb ugyanígy aludt mint a tied. Másfél óra délelőtt meg másfél délután. Aztán kezdtem a délelőttöt kicsit kihúzni, míg végül maradt a dél fél egyes elalvás. Akkor aludt viszont 3 órát egyhuzamban. Ez 2 éves korára változott, most már csak másfél-2 órát alszik ebéd után.
2019. dec. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Andi80018 ***** válasza:
Szerintem meg kellene próbálni, hogy ebéd utánig kibírja. Ha fél egytől alszik fél három-háromig, akkor már simán kibírja nyolc-fél kilencig is. Azért már majdnem egy éves, szerintem nem lenne nehéz. A kisfiam ennyi idősen kb. fél nyolckor ébredt, és egy körül aludt el, kb három-fél négyig, és nyolc hónapos korában tértünk át a napi egyre. A napi kettő, emlékszem mindig problémás volt, mert nagyon későn kelt csak fel délután, és volt, hogy 11-kor még nem aludt.
2019. dec. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ilyesmi idosen alltak at a gyerekeim az egy alvasra. A legkisebb 14 honapos most es hasonloan aludt napkozben, mint a tied, de reggel 6-7 kozott o mar ebred.

Eloszor 11 korul altattam el, amikor mar csak egyszer aludt, majd ezt fel 12-re toltuk, most mar deltol alszik.

Altalaban 2-2,5 orat alszik ilyenkor es fel 8-8 kozott alszik el este.

2019. dec. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ezen nem kellene agyalnod. Csak figyeld meg, mik a babád igényei. Változnak, csak figyelj rá, a jelzéseidre. Sose értettem, minek kell katonásan menni mindennek, attól lehet agybajt kapni. A következetesség, a napirend anélkül is megvan. Nekem fél éves a lányom, reggel hol 7-kor kel, hol 9-kor, de attól még ugyanolyan a napunk.
2020. jan. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Utolsónak!

Igen, alapvetően igazad van...én is örülnék ha ilyen egyszerű lenne a dolog. De pont a baba igényeit nézve tettem fel a kérdést. Az én gyerekem ugyanus kezdetektől fogva olyan, akit altatni kell. Ő nem alszik el magától. Ha nem altatnám akkor is menne, játszana, amig egyszercsak valamikor 7-8 óra ébrenlét után kidőlne.

De ezt nem szeretném. Arról nem beszélve, hogy eddigis az volt higy amikor láttam hogy álmos elvittem aludni, csak akkor is időbe telt mire elaludt végül.

A kérdést egyrészt azért fogalmazódott meg bennem, mert nehezebben ment az altatás vagy az esti lefekvés, illetvemert ő az én szememben egy olyan baba akinek jót tesz és tulajdonképpen nagyon is szükséges a napirend. Arról nem beszélve hogy amikor a 3 alvásról álltunk át a kettőre az sokkal egyértelműbb volt mint ez.

Most valamikor aludna 2x is, de van mikor elég az 1. Többekkel is beszéltem az ismerősi körömben és szinte mindenki megerősített abban hogy ez az “átállás” a legnehezebb és messze nem olyan könnyen és magától értetődően alakul ki mint a korábbiak.


Egyébként nekünk is hasonló a napunk attól független hogy mikor alszik, vagy ébred a baba. (Mondjuk nálunk a reggeli ébredés jórégóta állandó) de korábban is és most is tudtam, tudom, hogy mennyi az amit egyben, ébren bír a gyerek anélkül hogy nyűgös lenne. Én ehhez igazítottam eddig is, figyelembe véve hogy kb mennyi alvásra van adott korban szüksége.

2020. jan. 27. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!