Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nem merem hason altatni, mit...

Nem merem hason altatni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon nagy ágyunk van, középen a fejünknél alszik a baba, saját takaróval, pelenkára csíptethető légzésfigyelővel. Ha a hátán alszik, mindig megrezzen, felébred arra ,hogy kapalózik, ha lerakom hasra (eddig 2 alkalom) mindig átaludta az éjszakát. De nem merem hasra tenni, félek a bölcsőhaláltól. Kemény matracot vettünk direkt miatta, hogy ne nyomja bele az orrát, azért fekszik köztünk, mert így elvileg "rácsatlakozik" anya légzésére és csökken a bölcsőhalál esélye. Kerjem hason altatni, ha itt van köztünk légzésfigyelővel? Nem lesz baj?

2020. jan. 29. 23:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
72%
Túltolod!
2020. jan. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Légzésfigyelővel én altatnám hason a helyedben.
2020. jan. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
88%
Miért nem a saját ágyában alszik matracalá tevős légzésfigyelővel?
2020. jan. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Mert mi mindig így terveztük, hogy hárman alszunk együtt. Van kiságya légzésfigyelővel, mert abban aludt az első hónapban, de így mindhármunknak pihentetőbb az éjszaka, hogy köztünk van. Megfogjuk egymás kezét a lába alatt és úgy alszunk egyutt.Szeretjük hogy itt van. (És igen meg tudjuk oldani a szexuális életet is, teljesen rendben van minden.)
2020. jan. 30. 00:23
 5/22 anonim ***** válasza:
69%
Akkor ne altasd hason, nem kotelezo. Ket gyerekem van, soha egyiket sem altattam hason. A nagyobbik 2-3-szor ebredt ejszaka, amig el nem hagytam a szoptatast egy eves kora utan. Felebredt, mellre tettem, 10 perc es aludt tovabb. En is visszaaludtam, engem ez sosem viselt meg. A kisebbik 4 honapos, o is ketszer ebred ejszaka. Haton altatom, nem is tervezem mashogy. Ha emiatt nem alussza at az ejszakat, hat nem alussza at. Majd atalussza ha idosebb lesz.
2020. jan. 30. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
75%
Leginkább azzal növeled a bölcsőhalál kockázatát, hogy nem engeded a saját ágyában aludni...
2020. jan. 30. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
66%

Azért ennyire nem kell ráparázni. 2 gyereket altattam hason légzésfigyelő nélkül és élnek. Nem, nem mázlim volt, csak normál időre, normál súllyal született erős fiúk a mai napig.

Altasd hason az ágyában, mert pár év múlva meg azon fogsz szenvedni, hogy nem akar sajátban aludni.

2020. jan. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
85%
Saját tapasztalatból írom, hogy a hasonalvás paráját érdemes elengedni. Én is féltem tőle, nem is aludt a fiam hason. Mindaddig míg meg nem tanult magától hasra fordulni. Kb 4 hónapos volt. Onnantól csinálhattam volna vele bármit, ha hason akart aludni úgy fordult. Azóta is búgócsiga álmában (is). A bölcsőhalál “veszélye” pedig 2 éves korig állhat fenn.
2020. jan. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
87%
A szex az tényleg nagyon jó lehet így, szerintem kár volt felhoznod. A sids esélyét az csökkenti ha berakod az ágyába egy hálozsákban és nem a szülökkel, meg külön pokróccal alszik az ágy végében. Nyugodtan rakhatod hasra, voltunk több gyerekosztályon, mindenhol hasra rakták, ha meg légzésfigyelö is van, akkor nem értem mi a probléma.
2020. jan. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
83%
A fejeteknel alszik es a laba alatt fogjatok a kezeteket?🤣🤣🤣🤣 szted az meddig kivitelezheto. Ilyen baromsagot meg nem hallottam. Akkor lenne biztonsagban, ha a legzesfigyelo az agyaban lenne, meg a gyerek is. Es egesz ejjel meg se mozdultok? Vagy ezt hogy kell elkepzelni??🤣
2020. jan. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!