Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért nem alszik? Félek hogy...

Miért nem alszik? Félek hogy ez már egészségtelen.

Figyelt kérdés

A babám 5 hetes.

2-3 hete megy a mizeria az altatásával.

Többféle módon próbálkozunk,leírom mik azok:

-Cicin alvás 2 hetes koráig tökéletesen ment.Mostar viszont ahogy kiesik/kiveszem a szájából nagyjából 3 percen belül ordítani kezd.

Kézben ringatás: gyönyörűen elalszik a karunkban,majd ahogy letesszük 3 perc és ordítás.

Hordozókendő: nyűglődve,de elalszik benne változó időtartamot,de van,hogy akár 1-2,5 órát.

Adamo hinta: néz ki a fejebol 10 percig,majd üvölt (de ezt még nem is erőltetném,kicsi még hozzá)


Már a "hagyomsirni" modszert is kipróbáltuk,de esélytelen,ő ha kell 1 órán át ordít,nekem meg megszakad a szívem.


Ezekből ha levonom a konzekvenciát azt látom,hogy a folyamatos testközelség lehet a kulcs (?!)


Az éjszakáink a vicc kategóriában vannak,muszáj mellettem aludnia,természetesen cicizés közben.Meg sem tudom számolni hányszor kelünk.


Az etetések,altatások teljesen egybefolytak.

Az első két héten még lazán 3-4 órákat aludt az ágyában vagy akár cicizés után a kanapén.


Nem panaszkodni akarok és ha ez normális,akkor még aggódni se fogok,hanem csináljuk így tovább,de nem tudom elképzelni,hogy normális,hogy legtöbbször órákig a cicin lógna csak és a napi alvásmennyisége kb 8 óra.


2020. febr. 1. 19:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A fiam is ugyanez volt. 2,5 hónapos koráig ringatva aludt el és napközben csak rajtunk. 3-4 hetes korára jöttünk rá, addigra túlfáradt baba volt.

Mire 2,5-3 hónapos lett le lehetett tenni, de akkor se nagyon tudtam mozdulni mellőle. Persze pisilni, enni, egy mosást elindítani ki tudtam menni, de hogy ott hagyjam pl egy órára az nem igazán működött.

Igazán nem is bántam, pihenésre, olvasásra, netezésre használtam az időt.

Vannak babák akinek nagyobb szükségük van a testközelségre.

2020. febr. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Üdv a negyedik trimeszterben! Ez bizony ilyen, ez ÍGY VAN RENDJÉN. Kicsit bekattan az ember, nem tudod, hogy az otthonodnak csúfolt elmegyógyintézetnek vezetője vagy vagy egy beutalt. De nyugi, csak 18 év.
2020. febr. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen baba. Együttalvás nem megy?
2020. febr. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

"jó" olvasni,hogy talán akkor nem vagyok egyedül és a babám sem.


Az együttalvás megy de rohadt kényelmetlen,mert kicsi az ágyunk,van hogy én már inkabb lemegyek a földre aludni.

Továbbá pedig csak akkor alszik babó ha a SZÁJÁBAN VAN A CICI.Ha neadjisten anélkül alszik tovább,mert nem veszi észre,hogy elvettem,akkor pedig muszáj ölelgetnem,mert csak úgy tud aludni.


Fun fact: cumit nem fogad el,rakétában lövi ki a szájából.


Ja és egy dolgot nem írtam még:autós hordozóban tök jól alszik ;-; abban meg pont nem kéne órákat lennie,de ha kiveszem,szintén hallgathatom az ave mariat órákon át.

2020. febr. 1. 19:45
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Komolyra fordítva: normális a babád viselkedése. Az első 2 hétben kipihente a kicsi a születést, azért volt olyan nyugodt baba. Az órákig tartó cicizés kiborító, de így csinál magának több tejet a baba. A negyedik trimeszter a baba első 3 hónapja, ilyenkor gyakorlatilag egyetlen dologra van szüksége: testkontaktusra. De arra a nap 24 órájában. Utána azért érdemes valami napirend félét bevezetni.
2020. febr. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Filthfan:

Na ez már megnyugtató.

A védőnő meg a gyerekorvos csapott le engem majdnem mikor azt mondtam,hogy egyelőre nincs és nem is tudok napirendet bevezetni,mert örülök ha az igényeit ki tudom elégíteni ennek a csöppségnek,nem hogy még irányítsam is.Egy 1 hónapostól nekem szokatlan is lenne.


A napirend egyelőre kimerül abban,hogy ugyanakkor megyünk sétálninl és ugyanakkor fürdünk.

2020. febr. 1. 19:52
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Hozzá tenném még, hogy 6 hetesen esedékes egy növekedési ugrás is, lehet épp ezt élitek. Ilyenkor nálunk is nonstop cici volt.. Kitartás, 4 hónapos korára jobb lesz.
2020. febr. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez nálunk is csak az enyém tápszeres és az együtt alvás sem működik :( szóval nem tudom cicivel megnyugtatni, őt valahogy ki kell ütni hogy aztán ágyba tehessem. Örülnék is ha együtt alvással megoldódna a dolog. Nem könnyű...
2020. febr. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%
Az osszes cumi felet kiprobaltad? Valamelyiket csak.l elfogadja... van vagy 10 fele. En nem tudnek ugy aludni h a mellem a szajaban van,meg felazik? Nem faj?
2020. febr. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%
Egyébként ha az autós hordozóban jól alszik, akkor napközben többször is altathatod ott. Hidd el, ilyen korán még nem tud hozzászokni. Ilyenkor mindegy, hogy hogyan, csak aludjon. Ez egy nehezebb időszak, de türelem, mert el fog múlni. Az én kisfiamnak is volt olyan időszaka, amikor délelőtt kizárólag babakocsiban tudott aludni, így órákat sétáltam vele. Aztán volt időszak, amikor csak a kanapén aludt... Volt, hogy csak pihenőszékben. Most már 7 hónapos, beállt a napközbeni 3 alvásra, éjszaka fél9-től reggel fél8-ig alszik, szóval ne aggódj, tényleg elmúlik majd. Ajánlom egyébként Dr Dénes Ivett Békés éjszakák, vidám nappalok c. könyvét! Nekem nagyon sokat segített.
2020. febr. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!