Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagymamaként, mennyi időt...

Nagymamaként, mennyi időt tölthetek az unokám és családja közelében ami még nem egészségtelen?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy sok mindentől függ. Azt írjátok le nekem légyszi a ti anyukátok, anyósotok mennyit látogat benneteket? Nagymamák mennyit látogattok?

2019. jan. 29. 10:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Régi tapasztalat, de azért megosztom. Mamáékkal laktunk mikor születtünk, a másik mamával pedig majdnem minden hétvégén találkoztunk, ott is aludtunk. Péntektől vasárnapig.
2019. jan. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Heti 2x megyünk kB 2 órát, de még pici a lányom (4 hónapos). Ők nem nagyon szoktak jönni. Nyilván tavasszal, ha jobb idő lesz és nagyobb lesz akkor havi 1-2 egesznapos programot is töltünk majd együtt. Kirándulás, kerti sütogetés, pecázás stb.
2019. jan. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de engem konkrétan az érdekel, hogy a nagymamák mennyit mennek a családhoz, nem fordítva.
2019. jan. 29. 10:56
 4/18 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk semennyit, el várják, hogy mi menjünk. Anyukám külföldön él, ő 2 hétig nálunk lakott amikor megszuletett a pici. Nagyon jó volt, örökre hálás leszek neki ezért.(2. Válaszoló voltam)
2019. jan. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Hetente (hétköznap) 1x jön hozzánk reggeltől estig. 2 órára lakunk egymástól.
2019. jan. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%
Nekem anyukám a szomszédban lakik, mindennap jön, segít ellátni az ikreket. Anyósom még sosem volt nálunk, mindig mi megyünk hozzá.
2019. jan. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a válaszokat. Fiam apja rendszeresen látogatja őket, nem élünk együtt. Minden nap ott van, bár nem a kicsi miatt mindig. (2honapos a pici, első baba, fiatal pár) Szerintem túl sok időt tölt náluk. Én eddig 4x voltam. Menyemnek van segítsége a nővére a faluban lakik. Ilyen pici baba mellett is normális lenne a heti egy látogatás? Vagy előnyösebb több teret engedni az ifjú szülőknek?
2019. jan. 29. 11:18
 8/18 anonim ***** válasza:
75%
Nalunk akkor jottek a nagyszulok, amikor meg nagyon kicsi volt a baba. 3 honapos kora utan mar mi mentunk. Altalaban minden hetvegen.
2019. jan. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
48%
Anyós hála Istennek, sosem. Anyukám kb 2 hetente egyszer, inkább mi megyünk. Hozzátartozik a dologhoz, hogy van még 3 kiskorú tesóm, anyukám pedig dolgozik, szóval ne olyan könnyű mozgolódnia. De ha kérem, mindig segít a lányokkal. 😊
2019. jan. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom ez attól is függ, milyen a kapcsolat az illető nagyszülővel. Van aki csak ott ül mint vendég, de segíteni nem tudom megkérni. Annál megőrülnék ha naponta ott ülne...akármelyik félnek a rokona.

Heti egy napot még talán elviselnék.

Aki tud és akar is segíteni, attól ennyire az elején sem zavarna a napi látogatás, hiszen segítséget nyújt.

Nekem anyósommal alakult úgy a viszony (az én szüleim nem élnek) hogy első gyerekemnél 2-3 havonta jött 1-1 nap. Aztán volt hogy hónapokig nem jött. A második gyereknél és kb így volt, de a harmadiknál már annyira jóban lettünk, hogy eleinte is sokat jött és gyakran.

Mi hozzá nem tudunk menni pláne most már ennyien, mert kicsi a lakása.

Ez hogy mi az egészségtelen , nehéz megítélni, mert a két félnek kell megbeszélni ezt és ami mindenkinek jó, senkinek sem kényelmetlen , az mind egészséges kategória lehet szerintem.

Eleinte mondjuk nem baj ha egyedül is töltenek időt a szülők, mert ha pl. a nagyi feszt ott van, mindent kivesz apuka kezéből, akkor apuka ki tud szorulni a saját családjából.

Miközben mondjuk ő is szívesen segítene, vagy csinálná a baba körüli dolgokat.

Aztán van olyan apuka, aki eleinte nem tud mit kezdeni a gyerekkel vagy fogalma sincs miben segíthetne, annak lehet előnyös is, ha egy nagymama eleinte leveszi a kezdeti nehézségeket a válláról.

2019. jan. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!