Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Fázik éjjel a baba. Mit...

Fázik éjjel a baba. Mit tudnék még tenni?

Figyelt kérdés
Eddig velünk aludt, összebújva, emiatt sosem fázott, most ,hogy forgolódik, csináltam a kiságyból egy babaöbölt és mellettem fekszik, ugyanúgy egy karnyújtásnyira, csak már nem összebújva. Éjszaka bármikor megfogom a kis kezét, jéggé van fagyva. Mikor hajnalba magam mellé veszem, újra felmelegszik. Hosszú újjú body+rugdalózó+pokróc+a mi pokrócunkkal is be szoktam takargatni, ha felkelek éjjel. 23-24 fok van itthon. Túl öltöztetni nem szeretném, a hálózsáktól meg egyenesen ráz a hideg. Ötletek? Vastagabb takaró?
2020. febr. 20. 07:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Pedig a hálózsák sokkal jobb egy kisbabának, akkor nem tudna kitakarozni, mert mást el se tudok képzelni, hogy mitől fázna.
2020. febr. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Pedig ha már forgolódik a hálózsák a legjobb megoldás. Mondjuk nálunk így néz ki: rövid body+ rugdalózó + vékony hálózsák 22-23 fok körüli hőmérséklet van nálunk. Szerintem kicsit sok is ami a te gyermekeden van. Ne a kezét nézd hanem a tarkóját,ha ott meleg nincs gond. Ha éjjel nyugodtan alszik nincs gond. Ha nem akarsz hálózsákot akkor vastag rugiba öltöztesd mert ahogy mocorog úgyis lejön a takaró-nálunk kb. 10 percig van rajta-szóval takaróval én még nem próbálkoznék.
2020. febr. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Kilőg a keze azért hideg..

23 fokban már így is túlöltözteted..


Amúgy ilyenkor valóban a számodra hidegrázós hálózsák a megoldás..

2020. febr. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

3. Vagyok


Nálunk 19-22 fok /19 fok ritka, az inkább 20/

Hálózsák

Rövid body

Rugdalőzós pizsi

2020. febr. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szia. Első gyereknél én is átestem ezen mint te. Mi még a kiságy alá egy olaj radiátort is tettünk, hogy ne fázzon már az a gyerek. 26 fokot csináltunk a szobába alig -bírtuk a férjemmel. A gyerek keze csak hideg volt, de ugyan aludt mint a bunda. Ha mellettem volt, sose volt hideg a keze, úgyhogy jó hamar odaszoktattuk közénk. 🤦‍♀️

Később tudtam meg a védőnőtől, hogy ez természetes, hogy hideg a keze, a vérkeringésük nekik még nem olyan mint a miénk. Ha nem sír, szépen alszik nem kell aggódni, semmi baja. A második gyereknél már nem aggódtunk ezen, ő szépen aludt a kiságyába, hideg kézzel.

2020. febr. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Már így is túl van öltöztetve, föleg egy túlfütött szobába sok.

2. Másrészt egész biztos, hogy nem fázik, mert arra felébredne, sírna. Amíg nyugodtan alszik, akkor jól érzi magát.

3. A keze meg azért hideg, mert nincs a takaró alatt, akkor lenne csak meleg, ha már a felgyulladás határán lenne.

2020. febr. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%

23-24 fok iszonyat meleg az alváshoz. A keze nem azért hideg mert fázik. ha fázna akkor ordítana, és nem tudna elaludni.


Pokrócot lovakra szoktak rakni, az túl durva és semmi meleget nem tart meg. Vegyetek vagy kérjetek paplant ami kimondottan kisgyereknek van. De az nem túl biztonságos. Hálózsák pont azért van, hogy rendesen be legyen csomagolva és ne tudja a fejére keverni.


De szerintem nem fázik egy kicsit sem. 23-24 fok meg túl meleg. A légutaknak a 19-20 fok max ami alváshoz kell.

2020. febr. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Pedig a hálozsák egy szuper találmány. A második gyerekem is hálózsakban alszik, semmi baja vele. Nyugodtabb vagyok igy, mint takaroval, azt mindig lerúgdalta.
2020. febr. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha a gyerek tarkója hideg na akkor fázik. A keze lába természetesen hideg mert még nem olyan a vérkeringésük..
2020. febr. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ez, hogy túl meleg van, meg felgyullad a gyerek, meg túlfűtött szoba, ezt egy kicsit túl toltátok. 23 fok, nem 30. 22 fokban élek én boldogan, a kórházban voltunk a kölyökkel ,ott 28 volt(!). Ja és 23 fok egy olyan szobában , ami kb 25 nm, mivel egybe van nyitva, tehát a gyerek biztos, hogy nem gyullad fel. 19 fok...persze... Nem kruppos, hogy 19 fokban aludjunk. És őszinte leszek butaságnak tartom, hogy mindenhol ezt írják a bölcsőhalál megelőzéséhez. Nyáron meg klímázzak, hogy 19 fok legyen? Badarság. Túl van öltöztetve? Egy body meg egy pizsirugi, az túl?!?!? Nem lótakaró pokróccal takarózik, hanem pepcoban vásárolt pihe puha babapokróccal.


Fogalmam sincs ,minek is teszek fel ide kérdést, mert olyan gorombák és okoskodók tudtok lenni olykor, hogy az hihetetlen.

Inkább ilyen hülyeségekkel is felhívom a védőnőt, mert ti modern anyukák épp a "divatnak" megfelelően (19fok) neveltek gyereket , nem pedig egyén szerint.



Akitől normális választ kaptam, nagyon köszönöm, csak kicsit felpattintottam magam!

2020. febr. 21. 07:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!