Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nalatok mikor es hogyan...

Nalatok mikor es hogyan jelentkezett a szeparacios szorongas?

Figyelt kérdés

8 honapos a babam. Az elmult honapban 4 fogacska bujt ki, az utolso nagyon megviselte. Az alvassal nem volt gond. Estenkent szopizva elaludt, aztan attettem a kisagyba es ejjelig aludt, majd atvettem magamhoz es reggelig koztunk. Ez volt a rutinunk. Na most egy hete kezdodott, hogy mikor at akarom tenni a kisagyba, elkezd sirni, hiaba nyugtatgatom, simogatom. Szoval igy az estem abbol all, hogy orzom az agyunkban. Mar nagyon elegem van ebbol, mert eddig legalabb volt 1 nyugodt oram estenkent, viszont igy nem tudok kimenni a szobabol egyaltalan. Tudjam be szeparacios szorongasnak es konyveljem el, hogy ez 1,5 eves koraig igy lesz? Nalatok hogy zajlik/zajlott?


Koszonom!



2020. ápr. 1. 22:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem 2 lányom van, 18 év eltéréssel. A picikém most 5 éves. Őszinte leszek,én nem vettem észre rajtuk a szeparációs jelenséget, mivel nem esett nehezemre velük maradni amíg szükségük volt rám. Olyan hamar felnőnek... pár év és már nem lesz szükségük, hogy mellettük legyünk. Sok türelmet kívánok neked :)
2020. ápr. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nagyjából pont így zajlott nálunk is. Előtte esténként elaludt rajtam, vetettem a kiságyba és többé kevésbé aludt reggelig. A szepa 8 hónaposan lassan kúszott be az életünkbe, és szörnyű volt. Eleinte az éjszakák voltak nehezek, mert amint megerezte hogy le akarom tenni már ébredt is és úgy kapaszkodott belém mint az életébe. Ha véletlenül sikerült betenni akkor 5 percen belül sikítva ébredt. Aztán a nappalok is kezdtek tönkre menni mert már attól kétségbe esett ha új embert lát vagy elfordulok. Mindketten nagyon nehezen éltük meg. Kb 2 hónapig tartott, aztán enyhült. Most másfél évesen visszatért bár azért máshogy. Nem sír ha elfordulok de rosszul viseli ha dolgom van, és amint leülök már jön is fel az ölembe.
2020. ápr. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy 8 hónaposan volt annyi hogy minden este konstans felsírt 23-kor. Általában 20-20.30-kor aludt el. De csak annyi kellet hogy felvegyem

és már lehetett is letenni. Előfordult hogy ezen kivül még megébredt de csak cumi kellett (ő tapszeres baba).

De ez eltartott úgy 1-1,5 hónapig. Nappal nem voltak egyebek.

Viszont most 1 évesen durván előjött, ha nem is egész nap de nagyon sokszor. Nem szeret az apukájánál lenni, idegennél se. Ha baja van csak hozzám jön. Nem szereti ha kimegyek a szobából és valaki mással kell ottmaradnia. Sir ha nem vagyok ott az ébredésnél🤦🏻‍♀️

Plusz bár éjjel nekünk végig alszik 20-tol 6-ig, de nappal ha megébred nem mehetek el mellőlle mert akkor sorva fakad és nem alszik tovabb. Szóval nálunk igy🤷🏻‍♀️

2020. ápr. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!