Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Melyik vált be? Szeretnék...

Melyik vált be? Szeretnék tapasztalatokat hallani a babaöböl-babaágy-bölcső-közös ágy kérdésben.

Figyelt kérdés
Mindenképp az együttalvás mellett tettük le a voksot születendő első babánkkal.Kinek mi vált be a fentiek közül?

#Babaöböl?
2020. máj. 4. 12:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Kiságy és együttalvás is. 4 hónapos koráig szépen aludt a kiságyban, de a mi szobánkban, azután csak mellettem aludt el a nagy ágyban, 8 hónaposan pedig lassan, fokozatosan visszaszoktattam a kiságyba, ami átkerült a saját szobájába. Nekünk így vált be. Most 14 hónapos, akkor alszik velem amikor valami baja van, beteg vagy a foga jön, de mélyebben alszik a saját helyén.
2020. máj. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekünk babaöböl volt, de csak kb 8 hetes koráig használtuk, mert annyira mocorgott, kúszott, vándorolt álmában, hogy felébredt mindig attól, hogy kevés a hely, és nem halad tovább, hanem beveri a fejét. Akkor költözött át a kiságyába (70x140-es), és onnantól sokkal jobban aludt, mert volt helye vándorolni.

Nekünk épp emiatt a vándorlás miatt nem jött be az együtt alvás. Csak és kizárólag hason tudott aludni, és kúszott. Emiatt én se tudtam aludni semmit, meg ő is felébredt, ha én fordultam volna az ágyban.

Na, meg hason csak úgy éreztem biztonságosnak, ha van légzésfigyelő.

De ezt szerintem előre nem tudod eldönteni, úgyis a babád igényei lesznek majd a döntőek. Hiába szeretnél együtt aludni, ha egyikőtök se tud aludni a másiktól. És hiába ragaszkodsz a külön ágyhoz, esetleg külön szobához, ha a gyereked csak hozzád bújva lesz hajlandó aludni. Minden baba és minden élethelyzet más.

2020. máj. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A miénkkel egybenyíló szomszéd szobát rendeztük be neki, kis ággyal, benne babafészek. Az első 2-3 hét összevisszaságát leszamitva, azóta ott is alszik minden este. Napközben van hogy velem, vagy magamra kötve, a babakocsiban. Az ágyában csak este, de akkor 8-tól 7-ig,hason. Én nem tudok úgy aludni ha rajtam, mellettem fekszik, mert felebred ha megmozdulok és nincs is annyi hely amennyi nekem kényelmes lenne. Na meg legalább miután elalszik tudunk kettesben lenni. Nagyon imádjuk, egész nap vele foglalkozunk, de nagyon szükségünk van csak és kizárólag arra, hogy ketten legyünk az ágyban, szobában és azt és úgy csináljuk ahogy akarjuk. Ajtó becsukva, bébi őr van.

De tényleg függ attól, milyen lesz baba, előre nem tudhatod.

2020. máj. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én mindenképp külön ágyban szerettem volna altatni, de a fiam a közös ágyban alvást választotta, majd kicsit átrendeztük a szobát, a babaágy egy oldalát leszedtük és babaöbölként használtuk.

A lányomnál ismét bepróbálkoztunk a külön ággyal. Ő azóta is ott alszik, egyszer sem aludt köztünk.

Számomra pihentetőbb ha külön ágyban alszik a gyerek, de szerettem azt is mikor mellettem feküdt a fiam.

2020. máj. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nálunk velünk alszik,pedig nem így terveztuk.Téli baba,és egy éjjel felsírt...kivettem a kiságyból,és szó szerint majdnem ki volt hülve.Pedig két takaró volt rajta és nagyon fűtöttunk.Eleve fázós volt,koraszülött is és a vérkeringésuk sem olyan.Szóval akkor nagyon megijedtem,közénk vettuk és azóta velünk alszik.Most öt hónapos.Én szeretem így.Ha valami van felébredunk rá,éjjel takargatjuk.Nekunk megnyugtató!
2020. máj. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én is nagy együttalvás-párti voltam, vettünk persze ágyat, de össze sem állítottuk. Eleve úgy rendeztük, hogy velünk fog aludni. Hát nem. Villámgyorsan kiderült, hogy a lányomnak egyáltalán nincs igénye az éjszakai testközelségre, neki kell a hely, a szabadság éjszaka is - pont ahogy nappal, soha semmi kötöttséget nem tűrt, hordozni, pólyázni sem tudtam. Nyugtalan volt, milliószor felsírt, vergődött, dobálta magát közöttünk, emiatt persze mi is borzasztóan aludtunk. Először átkerült a kiságyba, de a a mi szobánkba, majd néhány hét múlva a saját szobájába, és onnantól nyugodtak az éjszakáink. Békésen, mozdulatlanul, nyugodtan alszik egy ébredéssel reggelig.

Úgyhogy persze készülni lehet és kell is valamire, de vegyétek figyelembe a baba saját igényeit is. Igen, az evolúció alapján az a jó ha együttalszunk, negyedik trimeszter, satöbbi, de vannak babák akik egyszerűen felülírják ezeket. Ilyenkor persze alkalmazkodni kell.

2020. máj. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Babaöböl. Van saját helye, mégis együtt alszotok, felkelni se kell ha meg akarod etetni éjjel (kiv. ha tápszeres persze), ügyes beállítással és körültekintéssel használható légzésfigyelő is.

Mi egy egyszerű rácsos kiságyat alakítottunk babaöböllé.

2020. máj. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 khniki ***** válasza:
Babaöblöt használtunk, nagyon praktikus volt! Sosem tettem volna be a franciaágyba. Így velünk volt, de mégis külön. 4 hónapos korában kellett áttenni a saját szobájába, a kiságyba, de akkor már nekünk is jó volt, hogy kiköltözött. :)
2020. máj. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedvesek vagytok, köszönet a gyors válaszokért.Mind hasznos volt, látom, hogy az elképzelesek és a gyakorlat nem mindig találkozik és babafüggő a legtöbb helyzet.:)

Kedves hetedik válaszoló!Ha a babát kiemeli az ember az ágyból rögtön le kell kapcsolni a légzésfigyelőt, különben beriaszt?

2020. máj. 5. 07:30
 10/12 anonim ***** válasza:
Mi estére mindig babaöblöt használtunk a lányom 6 hónapos koráig, ezután váltottunk kiságyra. A napközbeni alváshoz viszont a lányom 7 hónapos koráig lengő bölcsőt használtunk, ezután ezt is kiságyra cseréltük.
2020. máj. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!