Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Babaágy helyett Járóka?

Babaágy helyett Járóka?

Figyelt kérdés
Kisfiam 9 hónapos. Nagy fiú már 84 cm. Éjszaka többször kel. Egy szobában alszik velünk helyhiány miatt, de a kiságyàban. Általában hallok egy nagy koppanást ami a feje lába keze és már kel is. Úgy alszik vissza, hogy vissza adom a cumit behúzóm középre és akkor megint alszik kb 2 óra hosszát és kezdjük előröl. Koppanás, cumi, középre húzás, alvás. Tehát 100% biztosan állíthatom, hogy erre kel fel. Így felmerült a gondolat, hogy mi lenne ha járókában aludna. 1m-1m-es helye volna bőven. Sokat olvastam, hogy nem jó ha ott alszik a gyerek ahol játszik de én kimondottan alvásra használnám csak. Játszani elvan a földön is. Van akinél ez bevàlt? Jó ötlet egyáltalán?

2017. júl. 18. 11:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Most akkor az a gond hogy kicsi az ágya?
2017. júl. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%
Vegyél kiságyzhoz rögzíthető rácsvédőt. Ha nem elég vastag, tedd duplán. Meg kell tanulnia határokon belül mozogni.
2017. júl. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%
Egy baba ágy átlag 60×120, úgyhogy egy 84 centis gyerek bőven elfer benne. Racsvedo kell
2017. júl. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Szia! Az én kisfiam is mindig beverte a fejét. Nála a rácsvédő párna megoldotta a gondot. A sima rácsvédő vékony volt, koppant ugyanúgy a feje.
2017. júl. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
A járóka szélére is ki fog gurulni, mivel bejárják a rendelkezésre álló helyet, ez nem gyerekméret függő, a problémát nem oldja meg. Mellesleg a járóka egyik mérete jóval kisebb, mint a kiságy hosszabbik fele (120/140 cm), így abszolút nem lenne több helye sem. Szerintem is tegyél körbe rácsvédőt.
2017. júl. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%

Annyira túl van misztifikálva ez a "ne aludjon ott, ahol játszik" dolog. Egy normális alvásigényű gyerek, ha álmos, el fog aludni mászás közben a padlón is, flig a kanapéra kapaszkodva, vagy a bilin ülve, vagy arccal a spagettiban.


Ha annyira helyhiány van, hogy fér el a kiságy mellett a járóka is? Mondjuk én nem zárnám járókába a gyerekemet, szerintem ketrec, de alvásra pont tökéletes.

2017. júl. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%
1x1 m-es járóka szerintem kényelmetlenebb lenne neki. A kisebb fajta kiságy hossza is 120 cm, és kell is annyi. Másik: ugyan nem használtam járókát, de azt gyanítom, hogy abban nem olyan kényelmes a matrac alváshoz. Szerintem is inkább rácsvédő. Vagy ha nagyon kicsinek tartod, vegyél nagyobb babaágyat.
2017. júl. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%
Utolsó előtti! Gondolom szobahiány van!
2017. júl. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nállunk is hasonló gond volt.1m*-1m-es járókában aludt azután melletünk egészen 3éves(tudom tudom,nevetséges,de nekünk így volt jó)koráig.Aztán amikor az öcsi 1 éves lett(ő mellettem aludt)átköltöztettük őket másik szobába.A nagy kapott fasz@ autó formájú nagyfiús ágyat.
2017. júl. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%

Ez a külön szoba pici babának is agyon van modernkedve, vagy nem találok rá megfelelő szót.Anya-apa egy szobában, a pici meg egyedül külön! Nem a kérdezőre írom!

De sokan ezt csinálják.A gyereknek érezni, tudni kell az anya közelségét, hogy mrindig ott van vele. Ősbizalom kialakulása, ami kb.2-3 éves korig a legfontosabb dolog.Nem hagyjuk sírni, nem fog "elkapni", hanem megtanul bízni a szülőkben, ami az egész életére kihat.Alvás közben ha felnéz, meg egyáltalán tudnia kell, mellette van anya, nem hagyja ott.De hát erről könyvek vannak, pár sorban képtelenség leírni.

Ezt egy anya érzi.

Most sokan majd írják az ellenkezőt, de nem érdekel. 4 gyereket neveltünk fel úgy, hogy amikor megszülettek, kiságyban alvás, éjjel felébredt, szopcsira magam mellé vettem, egy idő után odaalakult az egész, ott aludt.Hatalmas franciaágyban, köztünk.Mindig a legkisebb.Amikor a legkisebb született, már terhességem alatt aki épp ott aludt, fokozatosan át lett szoktatva saját ágyba.Mivel kb.3 évente születtek, ezért a 4.gyereknél a 3.gyerek 2,5 éves volt, ő mellettem aludt, külön ágyon.A két nagy 6,5 és 9 évesek ketten aludtak külön szobában.Majd amikor kamaszodtak és saját maguk kérték a külön szobát, akkor lett nekik berendezve.

Már felnőttek, külön élnek, de sokat jönnek, nagyon jó barátias a kapcsolatunk, bizalmas.Nem lettek önállótlanok.

2017. júl. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!