Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nem felvenni beválik, vagy...

Nem felvenni beválik, vagy szívtelenség?

Figyelt kérdés
Nekem nincs gyerekem. Az anyám mondta, hogy ő nem szokott éjjel felvenni, csak ringatni, és már nagyon hamar átaludtam az éjszakát. Emellett tévé, telefon sem volt kikapcsolva, és hozzászoktam egy kis idő után. Viszont sok szülőt ismerek, akinek ,,nincs szíve" nem felvenni, és fél éjszaka rázogatni a gyereket, és mindent az égvilágon lenémítanak. Én úgy látom, evvel nem igazán tesznek jót. Kíváncsi lennék a tapasztalataitokra, veletek és a babátokkal hogy zajlik ez? Köszönöm előre is a válaszokat!

2017. jan. 26. 18:15
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Nincs az az anyai megérzés, és csecsemőgondozási tudás, ami 100% ban megmondja, hogy a kisbaba miért sír. Fájhat a hasa, feje, inye, akármi.

Nyilván egy idő után nagyjából be lehet lőni, hogy mi a sírás oka, de az első 1-2 hónapban nem, és utána is maradnak fekete foltok.

Szóval nem felvenni a síró babát.......hát necces

2017. jan. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Egy gyerek sosem "jokedvebol" sir. Ha csak "siman" sir es mas baja nincs akkor az anya/apa kozelsegere vagyik. Egyedul erzi magat erzelmi biztonsagot keres. Ha ezt nem kapja meg, akkor bizalmatlanna valik, hiszen azt kapja valaszul a vilagtol "az o sirasara nem figyel senki". Ezert nem sirnak pl egy arvahazban a gyerekek, mert mar belattak "nincs miert".

Szoval ha masert nem az erzelmi valaszert, testi kontakzusert kell felvenni a gyereket, hiszen ebben az esetben azt tanulja a vilagtol "reagalnak a jelzeseimre, megbizhatok valakiben".


Nekem is mondogatnak mindenfelet. De olyan nincs hogy "felkapatod" a gyereket. Ezt kozel 7 ev pszichologia mondatja velem.

2017. jan. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

nem vesz fel csak ringat. azt hogy?


én sem vettem fel mindig, ha csak nyöszörgött, megsimiztem, paskoltam a popsiját. De ha tényleg rendesen sír, akkor mindig felvettem. Mondjuk ő csak akkor sírt, ha éhes volt, meg most is csak akkor. De mi is nézzük a TV-t, ég a villany, pont azért, hogy később ne zavarja. Engem egy csepp fény is rettentően zavar, nem akartam, hogy neki is így legyen

2017. jan. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Anyáink idejében valóban ez volt a szokás, ezzel valóban elérték, hogy a gyerek egy idő után leszoktak az éjjeli kelésről. Ma már sokkal fejlettebb az orvostudomány, tudjuk, hogy mennyire szenvednek a kisbabák ilyenkor. Anyáink idejében egyébként már újszülötteket sem etettek éjszaka, mert nem tudták, hogy olyan picike a gyomruk, hogy a 8 órás éhezés nagyon komoly megpróbáltatás nekik, nincs az a nevelési cél, ami ezt igazolhatná.

Egyébként egy barátnőm hasonló elveket vallott, rá is csukta a babájára az ajtót rendszeresen, hogy hadd sírjon. A fia most 8 éves, hiperérzékeny és szorongó, a barátnőmet pedig borzasztóan marja a lelkiismeret, hogy biztos a csecsemőkori élményei miatt vált ilyenné a gyereke (ezt amúgy nem hiszem, szerintem alapból ilyen, de az biztos, hogy jót nem tett neki.)

Azzal egyetértek, hogy nagyobbacska babáknál és kisgyerekeknél esetleg beválhat ez a módszer, de akkor is gyengéden, nem egyedül hagyva őket, és csak akkor, ha egészen biztosak vagyunk abban, hogy csak a megszokási miatt kel.

2017. jan. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Én sem kaptam éjjel enni, és azt nem mondanám, hogy jót tett, de rosszat se. Egyedül hagyva mondjuk sosem voltam.

Nekem inkább a másik példa volt az elrettentő, ismerősöm anyukája, aki már akkor fölkapkodta, egész éjjel fogta inkább. Azóta is egyet nyekken a ,,pici lánya", és úgy van minden, ahogy szeretné. Azt hiszem, az ő rossz nevelése már itt kezdődött el.

2017. jan. 27. 17:44
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem, nem itt kezdődött a rossz nevelése, de szerintem erre a témára elég lesz akkor visszatérni ha neked is lesz gyereked.
2017. jan. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hmm...ilyesmit nem kérdeztem.
2017. jan. 28. 15:45
 8/9 anonim ***** válasza:
:)
2017. jan. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo. Te olvastad vegig amiket irtunk, vagy csak ugy kwrdeztel, mert unatkozol. Csak mert ha vegigolvastad volna amit irtunk vilagos lenne, hogy a baratnod gyereke nem azert "nevelodik rosszul" mert ha sirt felvettek.


Csak hogy egy cikkel is alatamasszam: [link]

2017. jan. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!