Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Szerintetek lehet az alvásnál...

Szerintetek lehet az alvásnál az a probléma, hogy kicsi neki a kiságy?

Figyelt kérdés

8 hónapos a baba, és éjszaka sokat felsír és látom, hogy teljesen lehetetlen pózban van. Egész éjszaka igazítgatom.

Viszont ha mellettem alszik, van elég helye forogni pörögni, és persze én változtatom hol itt hol ott fekszem. Akkor nem sír fel soha. Teljesen átlagos kisagyágyunk van.

Másnak is volt ilyen tapasztalata?

Tudom, hogy a mozgásfejlődés miatt van, de nem létezik rá megoldás?

Köszönöm előre is a tanácsokat.



2020. máj. 7. 08:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem az ágy mérete miatt nem sír melletted, hanem azért, mert mellette vagy együtt alszotok. Nem kell felsírnia, hogy menj oda hozzá, mert eleve ott vagy.
2020. máj. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Na igen, nekem is ez volt a gyanúsabb dolog 😂

De hat nem lehet tőle elférni, lehet nagyobb agyat kell csináltatni 😂

2020. máj. 7. 08:41
 3/13 A kérdező kommentje:
Viszont meg annyi, hogy a kiságya szorosan mellettem van, át tudok nyúlni megsimogatni, cumit vissza adni, vagy bármi.
2020. máj. 7. 08:44
 4/13 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem ne szoktasd magad mellé, mert később nagyon nehéz lesz a saját ágyába visszaszoktatni! Teljesen természetes, ha melletted nyugodtabban alszik, viszont ha néhány éves korában külön szeretnéd altatni, az legalább 2 éjszaka üvöltés lesz, akkor is, ha egy szobában alusztok! Tapasztalat.
2020. máj. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy-egy időszak, amikor mindkét gyerekünk mellettünk aludt, volt amikor mind a kettő egyszerre :-) Aztán amikor megunták szépen visszaköltöztek a saját ágyukba, szobájukba, mindenféle üvöltés nélkül. Szóval ez sem törvényszerű, hogy üvöltés lesz. Én ebből nem csináltam soha különösebben problémát. Most néha hiányzik is, hogy már nem bújnak oda, mert már nagyok, 8 és 10 évesek. Bébikorukban is, ha felébredtek, akkor odatettem magam mellé őket és kész, mindenki jobban aludt, mintha egész éjjel trappoltam volna.
2020. máj. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

3 hónapos koráig velünk aludt, rettenetes has fájós volt, tudom miről beszéltek 😂

Amúgy egyik napról a másikra fogadta el a kisagyat mi sem gondoltuk volna, hogy oda fog valaha szokni.

Viszont most nem tudom, hogy mi lehet a baj.

2020. máj. 7. 14:57
 7/13 khniki ***** válasza:
100%
Az átlagos kiságy milyen méret? Amúgy az én kisfiam így költözött ki 4 hónaposan a babaöbölből. Ahogy megindult a mozgásfejlődés, nem tudott benne pörögni-forogni. A kiságya 70x140, abban megtanult 1-2 hét alatt aludni, de én is folyton igazgattam. 6 hós kora óta nem ébred éjjel, de csak 7 hós korára tanult meg az ággyal párhuzamosan aludni. Most már csak letolat a vegébe pár óra alatt.
2020. máj. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
A kiságyunk ha jól emlékszem 70x120
2020. máj. 7. 19:59
 9/13 khniki ***** válasza:
Vagy 60x120, vagy 70x140. Nekünk a nagyobb van, mozgásfejlődéskor még így is beszorul a végébe. :)
2020. máj. 9. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Jajj igen 60x120 ☺️

A lényeg, hogy a kisebb ☺️

2020. máj. 9. 07:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!