Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hol aludjon az újszülött...

Hol aludjon az újszülött baba? Velünk egy szobában vagy külön?

Figyelt kérdés

Kis dilemmában vagyok. Egy 52 nm-es lakásunk van (1-1,5 év múlva megyünk nagyobba). Sajnos a hálószobánk nem elég nagy ahhoz, hogy a franciaágy mellé beférjen egy kiságy vagy akár egy babaöböl. Viszont én nagyon ellene vagyok annak, hogy a baba külön szobában aludjon. Ezért arra gondoltam, hogy a franciaágyunkat átvisszük a nagy szobába ami a nappali viszont van kialakítva egy úgynevezett hall rész ami függönnyel el van választva, itt lenne az ágyunk illetve a kiságyat is ide tennénk és a hálóba vennénk egy kihúzhatós kanapét, hogy ha a párom éjszakás tudjon ott aludni mi pedig ellennénk a nappaliban a babával. Szerintetek ez így jó ötlet? Ha elköltözünk lehet már saját szobája? Ti hogy oldanátok ezt meg?

28 hkm



2019. aug. 3. 23:22
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
35%

Èn mindenkèppen magam mellett akarnàm tudni.

Az èn kislanyom ma jött a vilsgra, ès màr most tudom h nem altatnàm külön szobaba pedig van lègzèsfigyelöje...

2019. aug. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
64%
A szüleim pont ugyanezt csinálták velem is anno. Centire ugyanekkora lakás, ugyanilyen elrendezéssel. Kiköltöztek a nappaliba, mert ott elfért a kiságy. Aztán villámgyorsan rájöttek, hogy mindannyiunknak jobb lesz, ha kialakítják nekem a kisszobát és ők a nappaliban maradnak. Sokkal jobban aludtam úgy, hogy nem voltunk egy légtérben, este így nekik is volt életük, én pedig úgy szundítottam, mint a bunda. Majd persze meglátod, te hogy akarod csinálni, milyen lesz a kisbaba. Én is így álltam hozzá, hogy gyereket külön szobába? Esélytelen...aztán mégis itt tartunk. Kislányom 3 hónapos, 1 hónapja ébredés nélkül végigalussza az éjszakát este 9-től reggel 7-ig. De csak akkor, ha a szobájában van. Alatta kétlapos légzés figyelő, rajta Snuza legzésfigyelő, mindezt pedig bebiőr közvetíti nekünk. Nyugodtan, békésen alszik. Soha nem hagytam sírni. Amint nyikkan, azonnal bent vagyok nála. Bárhol máshol vagyunk ahol egy szobában alszunk, 4-5-6 alkalommal ébred este. De vannak persze olyan babák is, akik nem így működnek.
2019. aug. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
86%

Èjszaka jó, ha közel van a baba, hogy könnyen, kènyelmesen szoptass, tehát jó az ágy mellett. De az sem rossz, ha saját szobája van, mellette egy fotel vagy ami kènyelmes.

Nappal viszont jó, ha be tudod zárni ès tudsz haladni amíg alszik. Az nem állapot, ha nem tudsz megmoccanni, takarítani, tèvèzni vagy akármi, mert felkel a baba.


Èn talán úgy csinálnám, hogy a kisszobába babaágy ès kanapè, nappaliba franciaágy ès babaöböl. Így kb minden napszakban ès helyzetben van jó megoldás.

2019. aug. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk úgy van, hogy a kicsi szobájában a babaágy mellett van egy összehajtható matrac, én sokszor aludtam ott nála, ha nyűgös volt, jött a foga, beteg volt. Nem tudtam volna, úgy a hálószobában aludni. Párom is tudott pihenni, ha éjszakázott. Én jó ötletnek tartom amit kitaláltál. Mi a nagyobbik gyerkőcöt 2 éves korában raktuk külön azóta egyedül alszik,már 6 éves. A kicsi, 1 múlt
2019. aug. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
41%
Első perctől külön szoba kell. Neki és nektek is jár a privát szféra.
2019. aug. 4. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Imádom a fiaimaz első perctől. Szinten magam mrllett akartam őket tudni. Az elsőnél kb 2 hétig próbálkozzunk. Ejszaka vagy 15x kelt. Míg rájöttem, hogy valószínű a forgolódásunkra ébred. 2 hetesen próbätuk meg a külön szobát, bár igy is csak kb 3 méter volt köztünk, és ez vált be. A fiam elkezdett nagyon jól aludni. Par nap alatt eljutottunk az 1x-i keléshez. A kicsinél rutinosan egyből külön szoba volt. Császár után kicsit megeröltető volt, de 4 ev alatt az emlitett 2 hetet ejszakáztunk. Amikor 5 felr felébredtek, onnan nálunk aludhattak, azóta már sajá lábon- megmaradt a hagyomány.Szóval az, hogy egy fal es egy nyitott ajtó köztetek van, szerintem nem jelenti azt, hogy magára hagyod a babát. Én erre esküszök-bár mindenkinek más válik be.
2019. aug. 4. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
84%

Mennyire mások a babák. Az én fiam 6 hónapig a kiságyban ébredés nélkül aludj hajnalig aztán szopizott és visszatettem. De ott csak nyűgösködött, így hajnalban magam mellé vettem, úgy bezzeg aludt nyugodtan 9ig is. De 6 hónapos volt mikor költöztünk saját házban. Egyéb dolog nem látszott rajta, viszont volt, hogy 5-10 percenként felsírt. Na ezt ember legyen a talpán aki képes elviselni ébren napokig. Nem is akart változni, babaöblöt csináltunk a kiságyból, ott valamivel nyugodtabban aludt, de így is minimum fél óránként, óránként keltünk. Szóval ahány gyerek. Most 15 hónapos. Kb egy hete alszik jól hajnali 5-6ig. Utána megint megy a nyűgölés. De most legalább alszik addig.


S egyébként akinek a családi ágyra korlatozódik a házasélet, azt nem értem picit. Mi sosem szeretkeztünk úgy, hogy a kicsi egy légtérben legyen velünk, mégis megoldottuk még akkor is, amikor egyszobásban laktunk az elején.

2019. aug. 4. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
26%

Szóval nincsen ilyen hogy 'első perctől külön szoba kell"! Nincs ilyen, hogy kell. Ezt jegyezd meg, mert a baba születése után még több okos lesz körülötted. Vannak a helyzethez mért lehetőségek és vannak azok a dolgok amit ti szeretnétek/nem szeretnétek.


Én elképzelni nem tudtam volna, hogy az újszülött gyerekem ne a közelembe legyen. Amúgy is kb óránként kellett menni hozzá éjjel. Biztos megőrülök ha nem egy lépésre van tőlem és minden alkalommal át kell mennem az egész lakáson. De van olyan barátnőm ahol pl ő költözött a babával külön szobába, hogy a férj tudjon aludni. És nyilván sokan vannak akik külön szobához szoktatják. Mondjuk ha szerencsés vagy és alszik egész éjjel akkor ez sem gond. De az első időszakra azért nem ez a jellemző.


Szerintem jó ötlet amit kitaláltál. Aztán ha még sem működik majd variáltok.

2019. aug. 4. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
71%

De, 8, van ilyen. Csak nézd meg, mennyien küzdenek azzal, hogy nem tudják sajatba tenni, stb.

50nm nem a Buckingham-palota, éjjel is 5 lépéssel mellette vagy.

2019. aug. 4. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
29%

#9 én inkább küzdök vele akkor, mikor már értelmileg és érzelmileg is kellően érett, mint akkor mikor egy magatehetlen újszülött (később csecsemő) és minden idegen. Egyetlen dolog nem idegen és az az anyja aki nincs sehol. Egyetlen dolog tartja őket biztonságban, az anyjuk közelsége.


Egyébként én sem tervezem évekig a szobánkban altatni. 8 hónapos, hamarosan költözik a saját szobájába. Később úgyis magától jön majd át. Persze azt is lehet tiltani. Csak minek? Nem fog 10 évesen is velünk aludni, azért mert mondjuk 2 éves korában rendre arra ébredek majd fel hogy bemaszik közénk. Minket nem zavar. Én is bemászhattam a szüleimhez, emlékszem is egy ilyen biztonságos emlék érzetre, hogy milyen jó volt köztük. Aztán magamtól is leszoktam róla.

A házas életét nem befolyásolja, ahogy már erre valaki rá is világított. Én nem itlekezem, tőlem lehet rögtön messzire tenni a babát, de leagalabb ne mondjuk már meg másnak, hogy mit kell tenni. Semmit nem kell tenni. Az a jó megoldás, ami a családnak jó megoldás, nem az ami a szomszédnak.

2019. aug. 4. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!