Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 2 hónaposan átaludta az...

2 hónaposan átaludta az éjjelt,4 hónaposan újra kel enni 2szer. Lehet már kevés a tápszer?

Figyelt kérdés
Egyertelműen éhes éjszaka.Nappal is jól eszik, kis puffancs.Tápszert nem tudok váltani mert speckó tejmenteset kap.

2020. máj. 16. 07:28
 1/6 Derwer ***** válasza:

A miénk anyatejes, és az első két hónapban jól aludt, aztán 6honaoos koráig ez sokat romlott. 2 ébredéstől 4-6lett. Igaz csak mi ébredünk, mert éhes lesz éjszaka amiért nyekereg, de amúgy álmában megkajál.

Mi most 5-6hónaposan Elkezdtük hozzá táplálni.


Tehát kvázi normális is lehet.

2020. máj. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez normális. Simán lehet, hogy növekedési ugrásban van. De az is lehet, hogy lassan el lehetne kezdeni a hozzataplalast is majd nála. Nekem a doki azt mondta, hogy nagy súlyú tápszeres babáknál javasolja az 5 hónapot amúgy 6. Ugye akkor estére (ha már kitapasztaltad a kajákat) ha valami szilárdabbat kap az jobban elteliti. Ha nem is közvetlen lefekvés előtt kapja a szilárdat. Tesom babája pl este 6 körül eszik pépet, lefekvés előtt közvetlen tápot.
2020. máj. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 khniki ***** válasza:
Attól, hogy megissza a tápszert, még nem biztos, hogy tényleg éhes. 4 hósan jön az alvásérés, ilyenkor kell megtanítani őket egyedül visszaaludni.
2020. máj. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És azt hogy kell?
2020. máj. 17. 19:56
 5/6 khniki ***** válasza:

Én akkor tettem át a saját kiságyába, saját szobájába. A babaöbölben már csak kínlódott és felkelt éjjel 2x, 3x, ahogy te is írod. Sehogy sem aludt vissza, hát megszoptattam, evett is, de egy hónap után tele lett a hócipőm. Mondom, kizárt, hogy éhes legyen, mivel napközben is rendesen eszik, előtte meg már átaludt 7,5 órát.

Szóval kipateroltam a szobából és megfogadtam, hogy 4 előtt nem szoptatom. Eleinte sokat ébredt, kb minden alvásciklusa végén be kellett mennem hozzá. De csak a cumit adtam oda és bent maradtam vele, fogtam a kezét, amig vissza nem aludt. Ja, és nem azonnal mentem, néztem a kamerán, hogy mit csinál, mennyire van ébren és csak akkor mentem be, ha tényleg kellett. Egy hét alatt már nagyon látványos volt a változás, lényegesen kevesebbszer ébredt fel. Aztán már fél 5 előtt nem szoptattam, majd 5, végül fél 6. Mindig szépen visszaaludt. Bár eleinte volt, hogy 45 percig ültem mellette. Egyre ügyesebben és egyre többször visszaaludt egyedül, majd miután betöltötte a 6 hónapos kort, nem kelt fel többször éjjel. Most 8,5 hós, azóta sem ébred.

2020. máj. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy megírtad. Próbalkozom, ma már 4 ig aludt 😊 ő ketdettől saját szobában, ágyban. Cumit sajnos nem fogadja el.
2020. máj. 19. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!