Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 4,5 hónaposan szeretném...

Annta kérdése:

4,5 hónaposan szeretném elkezdeni a hozzátáplálást (ez jövőhéten esedékes). Az úgy jó, ha almával kezdem, aztán őszibarack, meggy, körte, banán, avokádó, gesztenye, majd sütőtök, s. répa, burgonya, édesburgonya, paszternák?

Figyelt kérdés
A cél a szoptatás megtartása, de a tápszer leváltása orvosi és védőnői javaslatra. A babám tápláléka jelenleg 2/3 rész anyatej és 1/3 rész tápszer. Remélem érthetően írtam le.

2019. máj. 12. 14:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem biztos, hogy jó, hogy sok gyümölcs majd a zöldségek. Kicsit jobban vegyitenem. Pl két gyümölcs majd két zoldseg.


Én a körtét és a banánt a végére hagynám.

2019. máj. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

A zöldség és a gyümölcs sokkal kevesebb tápanyagot tartalmaz, mint akár az anyatej vagy a tápszer.

Jó ha tudod, hogy a hozzátáplalas az elején nem a mennyiségi evésről szól, hanem a kóstolgatásról. Könnyen lehet, hogy 4,5 hónaposan el se fogja fogadni, mint ahogy a legtöbb baba, mert nem érettek erre.


Ha mindenképp el akarod hagyni a tápszert, akkor szoptatási tanácsadóval konzultálj és szaporítsd fel a tejedet. 4,5 hónaposan még simán lehet. Ha meg nem megy, legalább fél eves korig maradj a tápszernél.

2019. máj. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A szoptatási tanácsadón és a tej felszaporításán túl vagyok. Ezért van ennyi. :)
2019. máj. 12. 16:29
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

Alma után meggy, sütőtök, burgonya, sárgarépa, cékla, fejessaláta.


Barack, körte puffaszt, fájni fog a pocak, gesztenyével és banánnal együtt 7-8 hónapos kor utánra hagynám.


Avokádót passzolom, sosem kapott a gyerekem, 8 éves már.

2019. máj. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Es mi a baj azzal, hogy fél eves koráig tápszerrel egészítsd ki az anyatejet?
2019. máj. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nekem alapvetően nincs bajom azzal se, de első gyermekes anya vagyok és az orvos, meg a védőnő is azt tanácsolja, hogy váltsuk ki a tápszert. Persze, ha a gyerek visszajelzése az lenne, hogy még nem áll készen, akkor várnék még.
2019. máj. 15. 05:49
 7/7 anonim ***** válasza:
51%

Nem tudom merre laksz, érdemes lehet elgondolkozni orvosváltáson, actied nem volt továbbképzesen minimum 15 éve. :(

A jelenlegi ajánlas szerint fél evig kizárólagosan anyatej és/vagy tapszer a legmegfelelőbb a babáknak.

Sok baba még fél evesen sem érett a hozzátáplálasra, csak 7-8-9 hónaposan, az is teljesen oké, de a 4,5 hónap nagyon korai. :(

Régen persze hozzátápláltak, mert nem voltak tápszerek, de most már remek dolgok vannak, es a babák bélrendszerének fejlődéséről is sokkal többet tudnak.

2019. máj. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!