Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért erőlteti mindenki a...

Miért erőlteti mindenki a hozzátáplálás megkezdését 4 hónaposan csak azért mert tápszeres?

Figyelt kérdés

Az orvos és a védőnő is ezzel nyúz.

Már azt se tudom, hogy hogy szereljem le őket. Hiába mondom el újra és újra, hogy még várni szeretnék a kóstoltatással is, mert 1) sok allergiás van a családban; 2) még most se nőtte ki teljesen a hasfájást, gyakran kínozzák a szelek; 3) egyébként se "hiszek benne", hogy a tápszeresnek érettebb az emésztőrendszere (és egyre több kutatás támasztja ezt alá); 4) semmiről nem marad le, ha csak 6 hónaposan kezdjük.


Egyébként csak 3,5 hónapos kora óta tisztán tápszeres, és most 4,5.

Azért se akarom elkezdeni, mert bizony akarok még 1,5 hónap "nyugit", amikor nem kell azon aggódnom, hogy "van kaki, nincs kaki", hogy "megy a hasa vagy belekötött és hogy oldom meg", eleget kínlódtunk ezzel idáig és most ideális. Refluxos is a kicsi, emiatt is ajánlották hogy kezdjük el, de már anélkül is sikerült megtalálni az optimális tápszer-sűrítő kombinációt és remekül hízik is, ezt se akarom idő előtt megakasztani, eleget szenvedett. A mozgásfejlődése is lemaradt a gyengeség miatt, most hozza be. (A súlya azóta több mint oké: 7100g 65 centihez).


Titeket (akik nem akarták korábban elkezdeni) milyen érvekkel próbáltak meggyőzni?

Hogy szereltétek le az erőszakoskodást?

Tudom, én etetem, más nem tudja megtömni az akaratom ellenére, de hazudni se szeretnék a védőnőnek, orvosnak, hogy "igen, kóstoltatom" csak azért hogy elhallgassanak.



2016. jan. 6. 11:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én az ilyeneket ráhagytam. Persze, elkezdtük, kóstolgatunk. Bár nekem édesanyám erőszakoskodott. Az is annak számít, ha adsz neki egy kanál almalevet, ő meg kiköpi. Akkor meg inkább ne csinálj semmit.
2016. jan. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Pont ugyanezekkel próbáltak meggyőzni. Én csak simán bólogattam, hogy igen, szép lassan haladunk, próbálgatjuk.

Meg sokat kérdeztem, és ettől ők elfelejtettek kérdezni :D

2016. jan. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem elmondta a védőnő, hogy na, akkor kezdjem el az almát. Ez kb 4 hónaposan volt. Mondom OKÉÉÉÉ. Aztán ennyi.

Kb 5 hónaposan kezdtem el a kóstoltatást, de nem kellett neki, nem nyitotta ki a száját, nem kapta be a kanalat, ha sikerült, kitolta a nyelvével a falatot, szóval hagytam. Nem erőltettem. 6,5 hónapos volt majdnem, amikor elfogadta.

Védőnő nem erőszakoskodott szerencsére, csak amikor jött, megkérdezte, hogy eszik-e, mondtam, hogy igen. Bólogattam szépen, aztán ennyi. Én nem fogok vitázgatni , nem fogom 3 hónaposan almával etetni, főleg ha el sem fogadja.

Amúgy meg hogy tudna erőszakoskodni valaki ezzel? Nem áll ott és nézi ahogy eteted, nem? :D Mondd, hogy igeeeeen, eszi az almát, ha nem akarsz vitát. Vagy mondd meg neki határozottan, hogy te még nem kezded el a hozzátáplálást, majd 5 hónaposan (vagy 6, vagy ahogy akarod) és ezt vegye tudomásul.

2016. jan. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%

Én is kostoltatàs pàrti vagyok,de döntsd el te.

Azért jó ha adsz neki màst mert nem kap anyatejet,tehàt még az a minimàlis ìzvàltozàs sincs neki amit az anya étrendje okoz. Emiatt minél később kezded annàl nehezebben szokja meg/fogadja el az új ìzeket. Persze ez babafüggő is,de nagyon sokan küzdenek azzal,hogy egy éves elmúlt a gyerek és alig hajlandó enni.

Nem azt mondom hogy tömjed tàpszeren kìvül bàrmivel,de azt sem hiszem,hogy pont attól lenne baja,hogy amikor nem éhes adsz neki egy kiskanàl almalevet kb3 napig, aztàn szünet és ugyanez répàval pl. Ennyi nem befolyàsolja sem a kakit, és allergiàt sem okoz. De sokkal könnyebb lesz 6-8hónaposan amikor màr egy "rendesebb" adagot szeretnél neki adni.


De persze a Te dolgot. A legtöbben azért mondjàk,mert régen ez volt a szokàs,ma meg màs marhasàgok amiket meg majd te fogsz mondani az unokàd etetésénél ;)

2016. jan. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

"Azért jó ha adsz neki màst mert nem kap anyatejet,tehàt még az a minimàlis ìzvàltozàs sincs neki amit az anya étrendje okoz."


Nem értünk egyet. Egyrészt nem a kezdetektől tápszeres, csak 1 hónapja. Másrészt tápszerből is túl vagyunk már legalább 5 fajtán, és egyiket se az íze miatt váltottuk (mindet itta), hanem az emésztése miatt.


"Ennyi nem befolyàsolja sem a kakit, és allergiàt sem okoz."

Dehogynem. Pont azért kóstoltatod kanalanként, hogy ha kiütné vagy az emésztésében gondot okozna, akkor gyorsan "túl legyen rajta". Ne terhelje egy nagy adag a szervezetét.

Ha valaki érzékeny valamire, akkor egy kevés is allergiás reakciót vált ki. Minél többet fogyaszt az allergénből, annál súlyosabb a reakció.


"De sokkal könnyebb lesz 6-8hónaposan amikor màr egy "rendesebb" adagot szeretnél neki adni."


Bírom pénztárcával a tápszert (havi 25e), lesz türelmem kivárni, míg rendes adagot eszik.

2016. jan. 6. 15:19
 6/13 anonim ***** válasza:
30%

Nem csodàlom,hogy erőszakoskodnak veled. De tarts ki és csak ragaszkodj nyugodtan a tévképzeteidhez (pl az allergiàról).

Vagy lehet ràdférne ha olvasnàl némi szakirodalmat??? Vagy neked pl dr Polgàr Marianne se mondja meg a tutit,aki nem mellékesen a Budai Allergiaközpontot vezeti???

De pl tessék: [link]


De inkàbb hagyjuk,pont nem érdekel mit csinàlsz.

2016. jan. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
23%

*csak annyit tennék még hozzà,hogy van egy refluxos,màr nem anyatejes babàd,mert nem fejlődött megfelelően,amire egy hónap alatt 5 féle tàpszert kapott és ennek fényében is még Te akarsz egy kis nyugit,hogy ne a kakijàt kelljen lesni????


Szerintem ez mindent elmond rólad, no meg a "jól megmagyaràzom" stìlusod is... Pfff...

2016. jan. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

*szarkazmus on*

Édes vagy, hogy így aggódsz, de nem kell. :)

*szarkazmus off*


A gyermekgyógyász gasztroenterológusunk még egyszer se javasolta hogy kezdjünk előbb (a háziorvossal van bajom).

A linked ugyan használhatatlan, de rákerestem a névre, és a mint kiderült, a hölgy pont ugyanezzel foglalkozik.

Erősen kétlem, hogy más véleményen lenne egy refluxos babával kapcsolatban, akinél szintén fennáll a táplálékallergia, táplálékintolerancia gyanúja (ami az anyatej elhagyását és a tápszerváltásokat indokolta, a legyengülést pedig a reflux miatti bukás és hányás).


És tényleg mekkora egy szemét szaranya vagyok, hogy az egy időben szondával is megkínzott gyereket hagyni szeretném a jelenlegi "étrendjén", ami nem okoz számára problémát és várni a WHO által is javasolt 6 hónapig.

2016. jan. 6. 21:31
 9/13 anonim ***** válasza:
31%
a 14:20-as válaszolóval értek egyet, minél előbb kezded el a hozzátáplálást annál jobban fogja szeretni az ízeket. Nézz meg egy adhatósági táblázatot, anyatejesnek 6 hótól tápszeresnek 4 hótól. Minket is korán etettek a szülők annak idején, ÉS??? Mi nem voltunk soha válogatósak, ami a mai gyerekeknél sztem elég nagy probléma.
2016. jan. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
39%
Ez egy marhaság!!! A kisbaba emésztőrendszere 6 hónapos korig nem igazán képes más táplálékot megemészteni csak az anyatejet vagy a tápszert. A hozzátáplálást abban az esetben kell 4 hónaposan megkezdeni, ha az erősen indokolt, pl. nem hízik. Kislányom 2 hónapig tudott szopni, kisfiam kezdetektől tápszeres, mindkettő rendesen evett és hízott így a védőnőnkkel és a gyerekorvosunkkal egyetértésben 6 hónaposan megkezdtük a hozzátáplálást. A kiscsajszi nekem is hasfájós volt 4 hónapos koráig, talán pont ezért eszembe se jutott volna almát vagy mást adni neki, de hál'istennek nekünk jó a dokink és a védőnőnk is! És lenne egy kérdésem az előttem szólóhoz: a híres-neves gasztroenterológus zseni hány gyerek életét kísérte végig az első heti látogatástól, köldökcsonk vizsgálattól kezdve az összes betegségen, hasmenésen, hányáson, oltáson vagy egyebeken keresztül, ahogy egy jó gyerekorvos teszi? Szerintem ez kicsit hajaz arra, hogy ha nem szoptatsz, akkor te vagy a sátán és kövezzünk meg! Büntessünk az ilyen beszólásokkal! Ja, hogy az nem a te hibád, hogy nem tudsz szoptatni? Az meg kit érdekel?! Azt hittem itt segítséget kérünk és adunk! Bár van aki kötekedni jár ide!
2016. jan. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!