Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mi legyen így a napirenddel?...

Mi legyen így a napirenddel? Ti mit tennétek ilyenkor?

Figyelt kérdés

A babám (7 hónapos) már régóta átalussza az éjszakát. Napközben az alvásai közt 3 órát bír ki ébren, és most van az az "átszokó" időszak, hogy vagy kétszer alszik, de akkor korán alszik el éjjelre, és reggelig nem ébred, vagy elalszik még 18-19 között harmadszor, de akkor viszont újabb 3 óra múlva alszik el az ébredéstől számítva. Így van, amikor este 22-23-kor alszik el...

Tartom azt az elvet, hogy alvó babát nem ébresztünk fel, de így mit csináljak? Ha nem hagyom elaludni korán, akkor ordít egész este, kibírhatatlan és semmi se jó neki. Ti mit tennétek, vagy hogyan csináljátok? Most is elaludt 18:00 kor és ki tudja meddig alszik és mikor fog éjjelre aludni...



2020. jún. 16. 18:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló a helyzet. Én azt szoktam csinálni, hogy felmérem a nyűgösségi szintjét, meg megnézem, hogy mennyire korán ébredt a második alvásból. Ha mondjuk felébredt egykor, akkor négy körül elviszem sétálni, abba tuti belealszik. Így háromalvásos lesz a nap, de fürdésre már fáradt lesz. De ha későbbre csúszott a második alvás, akkor összeszorított fogakkal kibírom a nyöszörgést és ébren tartom fürdésig. Mondjuk nálunk a fürdés fixen fél hétkor van, mindegy mi történik. Így az esti alvás sem csúszik el.
2020. jún. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Enyém is 7 hónapos. Általában már kétszer alszik nap közben és kijön patentra minden. De előfordul kb heti egyszer ugyanez mint nálatok,hogy beiktat egy plusz fél órás alvást és este sokáig fent van. Én ebből ügyet nem csinálok. Biztos nem ébresztem fel,had aludjon. Olyankor igen,fent vagyunk addig amíg el nem álmosodik megint. De ez nem mindennapos,ezért nem baj. De nekem csak egy gyerekem van,csak vele kel foglalkoznom,ezért nekem ezek bele férnek. Másnap is addig alszunk amíg ő fel nem ébred. Ha már vinni kell nagyobbat korán oviba stb. úgy már ez fárasztóbb ha sokáig fent van.
2020. jún. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%
Nekünk is volt egy ilyen időszak pont kb ilyen idős korában, aludt 3x és 22 körül fektettük. Aztán pár hónap múlva kb 10 hónapos kora körül átállt 2 alvásra és 1 hónap múlva meg a napi 1re. Szerintem,ha megteheted (nem ütközik nagyon a család napirendjével tesó miatt,aki korábban fekszik pl), kövesd az igényeit :)
2020. jún. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat! :)
2020. jún. 16. 22:27
 5/5 khniki ***** válasza:
Pont úgy csináltam, mint az 1. válaszoló.
2020. jún. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!