Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy csináljátok? (napirend...

Ti hogy csináljátok? (napirenddel, fürdetéssel kapcsolatos kérdés)

Figyelt kérdés
Akik már túl vannak ezen a perióduson, segítsetek, légyszi! 1 hónapos a kisfiam. Szeretnénk valami napirendet kialakítani. Mivel igény szerint szoptatok, így az evés idejét, illetve az egész napot hozzá alakítjuk. Általában 3-4 óránként eszik, majd vagy alszik, vagy nem, ez változó. Egy fix pontot akartunk a kicsi életébe, gondoltuk ez a fürdetés lesz. Este nyolcra tettük az idejét. Ami működik is, ha úgy alakul a napja. Délután sokszor nyűgös. És csak estére dől el, hogy 17 óra után alszik vagy nyűgösködik és csak 19-20 óra körül tud elaludni. Ha felébresztem fürdésre, akkor nagyon sír közben. Pedig nagyon élvezné a vizet, megnyugtatja. Mit tegyek? Fürdessem egyszer 17, egyszer meg 20 órakor? De akkor hol a rendszer? Ti hogy csináljátok? Tapasztalatlan vagyok!

2012. okt. 30. 18:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A 20 órát vedd alapnak, és amikor az ehhez legközelebbi idöpont van, akkor fürdesd. Ha 17 óra körül elalszik, akkor 20 óra utan nem sokkal valószinüleg felébred, és akkor fürdesd.

De az igény szerinti szoptatást is próbálhatod KICSIT rendszerbe állitani. Elöször MINDEN alkalommal ird fel, hogy mikor és meddig szopott, igy pár nap alatt megláthatod, hogy kb mi a rendszere. Ha felkel, és még úl kevés idö telt el az elözö szoptatás óta, akkor picit játssz vele, sétáltasd a szobában és próbáld meg kihúzni 5-10 perccel. Természetesen ha sir, akkor adj neki, de ha meg tudod másként nyugtatni, akkor inkább várjatok kicsit.

A délutáni nyügösség meg sokszor azért van, mert idegileg kifárad, és azért nyafogósabb.

2012. okt. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi mindig az utolsó evés előtt fürdetünk. Amíg nem volt 100%-os a napirendünk, addig szinte midnig máskor volt a pancsi. Aztán szépen megtanulta, hogy mikor minek van az ideje, kb. 2 hónaposan, és azóta minden ugyanakkor van, szinte óramű pontossággal beállt a gyerek. :)

2012. okt. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
En ebbol az 1bol nem szoktam "engedni". 7kor furcsi utana eves es fel 8kor mar horkol. Eloszor meg 8kor furdettem (3 hetes koratol 5 hetesig) mert ugy jott ki az evese. muszaj ahhoz igazodni,legalabbis nekunk,mert ha eves utan furdott kb 1 oraval,akkor belebukta az osszes tejet a vizbe. ugyh elkezdtem az utolso 2 eveset ugy elhuzni 10-15 percekkel,h pont kijojjon h 7-15 fele megehezzen. par het alatt beallt. 1 honaposan meg az enyem is bealudt surun furcsi elott,csak o nem sirt ha felkeltettem. En ugy ebresztettem,h lefekudtem melle kb 20-25 percel furcsi elott es csak puszilgattam,simogattam es igy csuda nyugalomban ebredt fel es utana mehettunk furodni. sztem semmikeppen se furdesd 17-kor utana meg 20-kor. a rendszert sztem 19-20 kozott keresd es majd idovel o kivalasztja h melyik neki a legjobb. ha mondjuk latod h 19kor mar faradt akkor vidd furodni,ne hagyjd elaludni,ha nyugos,akkor mindenkeppen alvas elott furdesd.
2012. okt. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, mindegyik hasznos volt számomra!
2012. okt. 31. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!