Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mennyi idő alatt tanul meg...

Mennyi idő alatt tanul meg egy kisgyerek maga elaludni?

Figyelt kérdés
Olyanokat kérdeznék akik cicin altatták a gyereküket.Lassan két éves a lányom, eddig vártam hogy mikor fog magától leszokni, de láthatóan volna rá igénye.Most egy betegség miatt nem szoptathatom, azóta délután nem alszik.Vergődik,hisztizik,ugrál dörzsöli a szemét de nem tud elaludni.Mit lehet ilyenkor kezdeni vele? Mennyi idő alatt tanul ellazulni magától?A délután maga a pokol, hisztis,szenvedős.Este meg beesik az ágyba és alszik.

2020. jún. 29. 18:22
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
A nagy 8 hónaposan átállt arra, hogy szopi után nem rajtam aludt, hanem az ágyában. A kicsi sosem aludt el a mellemen, őt már a kórházban is ébren tettem le, majd elaludt.
2020. jún. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Gőzöm sincs. Gondolom majd ha ők is szülők lesznek és olyan hullafáradtak, mint most én. A nagy 5, a kicsi 3 éves. Még kell nekik segítség az elalváshoz.
2020. jún. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

2

😂 Az a baj, hogy egyenlőre akárhogy próbáltam segíteni neki az alvásban az valahogy nem működik.Odafekszek mellé, próbáltam már énekelni,simogatni, pelenkát paskolni,de semmi se működik.Pedig nagyon kellene még neki,ez megy több mint egy hete.🤦

2020. jún. 29. 22:29
 4/9 anonim ***** válasza:
Probalj néhány tok alap trükköt. Nekem pl a ringatas nem jött be. De az bejott, hogy fekszik és rá teszem a kezem a hasára/derekára- attól függ hogy fekszik, és óvatosan ringatom/rázogatom. Biztos van valami ami nálatok is működni fog.
2020. jún. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Leírom én mit csináltam, de megint le fognak szólni.. A lányom sokáig csak úgy aludt el, ha mellette feküdtem. Ő hozzámbújt és már aludt is. Majd áttettem a kiságyba. Ez kb 6 hónapos korában felborult, nem volt hajlandó egyedül aludni. 3 hónapig vele aludtam, de nekem nagyon nem volt jó ez így, szerettem volna ha egyedül alszik miután elaltattam. Minden mozzanatra felébredt, ha csak pisilni osontam el akkor is. A megszokott rutin mellett, amikor eljött az alvásidő, betettem a kiságyba, majd leültem mellé, persze ellenkezett, ki akart jönni, de nem vettem ki. Nem üvöltettem őt sírva, szóval ne forgassa ki senki a szavaimat. Aztán úgy tettem, mintha elaludnék. Fel akart ébreszteni, csipkedett, karmolt de kitartottam. Ő is elaludt magától. Aztán kiosontam. Ezt hetekig így csináltuk, nappali és esti alváshoz is. 9 hónapos volt akkor, kb 11 hónaposan már maga ment a kiságyhoz, hogy most alvás van. Beteszem, puszi, jóéjt, ő a kedvenc alvóspózba fekszik, kimegyek. 2 percre rá szoktam benézni, akkor már alszik mint a bunda. Most 17 hónapos, még mindig így csinálja. Tudom hogy minden gyerek és család más, nekem így sikerült elérnem, hogy aludjon magától. Egy biztos, ha elkezded valahogy akkor vidd végig, ne add fel pár nap után ha nem sikerül, idő kell hozzá. Éjjel egyszer néha ébred, de csak megitatom és alszik tovább.
2020. jún. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lánykám is kB 2 éves korában szokott le a ciciről, nagyon náthás volt és nem bírt cicizni emiatt. Így elapadt a tejem, én odafeküdtem mellé, ő simizte a karom, a nyakam, arcom, én is őt, így aludt el cirókázás közben, volt hogy dúdoltam neki azt nagyon szerette.
2020. jún. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%
Az nem lehet, hogy csak a déli alvás ellen sztrájkol? 2 éves kor körül be szoktak próbálkozni a gyerekek. Azt írod, este viszont kidől. Tehát el tud aludni. Lehet, hogy érdemes pihentetni egy kicsit a déli alvást. Legyen csendespihenő, amikor mesét olvasol neki, simogatod picit, összebújtok. Ha bealszik szuper, de ha nem, akkor se bosszankodj miatta.
2020. jún. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom.Volt 1-2 hónapja 2-3 hét amikor nem aludt délután, viszont akkor jól elvolt délután.Estefele lett vele nehezebb, de közel se annyira, mint most.Abból gondolnám, hogy nem bír ellazulni, hogy azon túlléptünk és azóta újra aludni kezdett, még első nap mikor nem tudtam szoptatni délután aludt egyet és azóta egyáltalán nem.Este már nagyon fáradt, általában 20 perc alatt alszik el, most meg ha leteszi a fejét már szuszog is.De őszintén szólva első gyerek, nem tudom lehet hogy tényleg csak harcol az alvás ellen és ez is csak egy hullám nála.Nem bánnám, mert elég nehéz vele 3-4 óra fele már el lehetne fektetni, de ha akkor fektetném le délután akkor éjjel tuti nem aludnánk.
2020. jún. 30. 10:19
 9/9 anonim ***** válasza:
2,5 éves a fiam, nem szoptatok 4 hónapos kora óta de elaludni kellek neki. Viszont kb 2 éves kora óta ha éjjel megébred vissza tud aludni. Nappal még kell a jelenlétem, de elég ha csak bemegyek a szobába és mondom neki, hogy aludjon még nyugodtan ha szeretne. Vagyis azt látom alakul.
2020. jún. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!