Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól kell egy kisgyereknek...

Mikortól kell egy kisgyereknek magától elaludnia?

Figyelt kérdés
2011. nov. 23. 00:23
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

Bármikortól. Születésétől.

Van, aki nem altat, egyből arra szoktatja a babát, hogy magától aludjon el.

Ha később kezdi, sok esetben probléma...

2011. nov. 23. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
Az a legjobb mind az anyukának, mind a babának ha első perctől kezdve nincs altatva. Tapasztalom is, mert ezt sikerült elszúrnom, már ha tényleg elszúrtam, 2,5 éves és csak úgy alszik el, ha ott vagyok mellette.
2011. nov. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kisfiam 25 hónapos koráig szopizott, így cicin aludt el. Februárba lesz 3 éves, altatom még. Engem nem zavar, hozzám bújik, imádom:-) Majd ha már nem igényli nem altatom. Engem is altattak 5-6 éves koromig. Utána már nem igényeltem.
2011. nov. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
31%
Úgy születik a baba, hogy tud egyedül aludni. Én erre dolgoztam rá, és soha nem volt problémám vele, ma már 8 hónapos a fiam. Este lerakom, és kijövök, ő meg valamikor elalszik magától. Nappal is ez a menet. Volt egy próbálkozása, sírt pár napig nappal. Akkor párszor bementem, elmondtam, hogy anya kint van, neked aludni kell. Megsimiztem a hasát, és kijöttem. Pár napig 2x-3x kellett ezt megcsinálni, utána elhagyta a sírást. Azóta is gond nélkül alszik.
2011. nov. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kisfiam szoptattam 15 hónapos koráig, altattam 2 éves koráig. DE megszületett a kishuga, nemigen tudtam fizikailag így megoldani az altatását. Egy-két nap alatt áttértünk az egyedül alvásra nappal. Azóta sincs gond ezzel.

Éjjel apukájával alszik. Ezen még dolgoznunk kell!

2011. nov. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs, hogy mikortól kell. Gyerekfüggő, és szülőfüggő is az egész.

Nálunk az első 9 hónapban nem volt semmi gond, hanem mikor elkezdtek felállni, akkor kezdődött, hogy nem akartak elaludni, innentől kezdve kellettünk hozzá. Igen nehézkesnek tűnt néha. Ketten vannak és mióta a kicsi 2 éves együtt alszanak, néha kellünk hozzá, de nem altatni, csak érezni igazából. Én is rájöttem közben, hogy mostmár hogy tudnak, ez megnyugtató, és könyebben maradok mellettük, nem utolsó sorban oly gyorsan telik az idő, és talán majd eltolnak (remélem nem) maguktól, hogy én bizony kihasználom. Ha nem különösebben zavar titeket, akkor sokáig lehet. De ha van egy célod, hogy mikortól nem akarod, akkor jóelőtte el kell kezdeni gyakoroltatni az egyedüli alvást.

2011. nov. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!